Copilasi din 2002 (53) Suntem alaturi de Emma !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Francesca multumesc de urari!
Cat despre printzesa, azi am mai dat un examen in viata. Am facut "greseala" sa o luam cu noi dimineata sa o inscriem la scoala. Sa te tiituruiala pana am lasat-o la bunica, adik doua statii de autobuz:
Mami imi trebuie uniforma, da sa fie cu rochita, si ghiozdanel cu Barbie, si creioane tot cu Barbie ca am vazut eu ca sunt. Da in tabara cand o sa merg? Si in excursie vii si tu cu mine? Si cate zile mai sunt pana cand ma duc la scoala? Tocmai dupa concediu? Intr-un final s-a plictisit. Ziceam eu. Dar ea doar schimba subiectul. Mami am invatat ceva: 10+1 fac 11, 10+2 fac 12,......si tot asa pana la douazeci cand nu a mai stiut ce sa faca. Si ma intreaba o doamna daca e la scoala. Eu mama realista dau sa zic nu, da ea de colo!"Acum sunt ca m-a inscris mami cu tati, si o sa am unforma rochita, si ghiozdan cu Barbie...."Impuscati-ma va rog. Mi-e frica sa plec de la serviciu. Asa a fost si la voi?

Daca viata nu ne va ucide, vom fi nemuritori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Matei e racit cobza, de 3 nopti dorm cu el in brate, altfel se umple de muci, nu are nimic nici in gat, nici la plamani, nici in urechi, nici febra... doar multi muuuuuuuuci... Sper sa se termine mai repede ca nu mai pot. Abia azi imi vine si sotul...

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

La Multi Ani Bogdan. Felicitari Karina, sa-ti traiasca feciorasul.

Devoska, multumim de aprecieri

Cristina_C, sa-ti traiasca puiul. La Multi Ani fericiti .

Katty, se pare ca are rol important baiatul. Cred ca de-abia astepti. Tinem pumnii sa n-aiba trac. Iar tie bafta la examen si interview.

Anina, la voi acolo sint temperaturi ca in Canada…e bine ca nu atingeti totusi -35 . Ce face printesa scumpa ?

Francisca, tinem pumnii sa poata baiatul merge la serbare Si eu imi amintesc cu drag de timpurile alea…

Nicoleta, sanatate multa lui Matei. Si eu ma rog sa trecem cu bine de raceli, pana acum ne-a ferit dar de regula Yasmine cam raceste prin februarie-martie cand inca e iarna aici si sistemul imunitar destul de slabit.

Aliclara, bine ai venit in clubul fetitelor vorbarete . A propos de scoala eu chiar ma gandeam cu nostalgie, ca Yasmine abia a facut 6 ani si peste jumate de an termina clasa intai. Ce mai zboara timpul…

Azi sint franta, am facut slalom printre magazine, alaptat si patinaj. Simt déjà ca plutesc pe-un norisor . Aseara ne-am strans cu bunici si copii si am facut bradul. A fost tare frumoasa atmosfera pt Yasmine, Chris oricum nu intelegea mare lucru, era in schimb fascinat de steaua din varf .

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani Bogdan!!!!!

Noi am fost plini zilele astea cu pregatiri si iesiri...am avut-o si pe Mara cateva zile la noi acasa...hihi...ce dragut este cu bebe mic in casa!!!!!!!!
Luni vine buni (trebuia sa vina duminica, dar s-a amanat zborul cu o zi)...si abia asteptam...
Avem ceva pb cu David la gradi (azi m-a oprit educatoarea din car-line, sa ma tina la o conferinta... am stat aproape o ora sa imi spuna ca David se poarta "silly" ca sa isi faca prietenii sa rada si sa le distraga atentia in timpul "line"-ului si nu se opreste atunci cand este rugat (dar, nu ca o scuza, cei 3 prietenii ai lui toti se poarta asa silly), ca raspunde inapoi si are mereu ultimul cuvant si ca vorbeste foarte mult si completeaza mereu educatoarele (in sensul bun este apreciat, dar uneori si negativ)...una calda...alta rece...desi e foarte inteligent...bla...bla...
Ce mi-a pus capac, dupa ce l-a chemat si pe el si am stat cu toti de vorba, chiar inainte sa plecam, miss Gabi i=a mai repetat ca toate actiunile lui au consecinte ci ca ea "l-a spus" pt ca il iubeste si vrea sa il ajute, caci daca nu i-ar fi pasat nu ar fi incercat sa gaseasca o solutie...la care al meu copil: "I know, miss Gabi, you told me once, I got it!!!" (stiu miss Gabi, mi-ai spus odata, am inteles!!)...mi-a crapat obrazul si m-am simtit atat de prost...uf...asa copil prost crescut am?????
Asa ca ne-am pus pe treaba, am vb cu sotu, de acum nu ii mai toleram nici o "prosteala", nici un cuvant inapoi, si va fi responsabil pentru orice actiune a lui...
Uf...sper sa reusim...

am pus si eu poze:
http://good-times.webshots.com/album/569187746ZhdgvW



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Sanzi, hai ma, nu te lasa impresionata de Miss Gabi.. Eu il cred pe David, ca e altfel, ce pisici toti trebuie sa fie snur la ea in clasa, e normal sa mai fie unul iesit din comun si e sarcina ei sa stie sa deal cu el. Il poate lua deoparte explicat, explicat, sau sa-i dea niste sarcini daca vede ca are timp de ras cu colegii, ce oribila remarca, auzi, ca-i pasa de el si de aia ii face obs
Asta se numeste taiat capul, poate David nu e ca ceilalti, ascultator, si ce? Asta e firea lui, si eu cred ca se greseste daca Miss vrea sa-i puna pe toti in rand.. Din ce spui tu aici, asa se comporta in copil inteligent, care nu e ca ceilalti, nu se integreaza intr-o turma, are tot timpul de comentat.. si daca incerci sa-l faci ca ei.. ce faci?
Nu stiu de ce, tipa asta mi-a adus aminte de profele de la mine de la scoala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Adriana, poate nu am povestit eu pe indelete
Noi o apreciem tare mult pe miss Gabi, si o iubim tare mult..si ea pe David ...stiu ca vrea sa ne ajute...
Nu e vorba de o scapare a lui David, mai ales ca fiind vorba de o scoala montessori, in majoritatea timpului toti copiii fac cam ce vor
Dar in line time, David se comporta "silly" sa isi faca prietenii sa rada (care si ei la randul lor fac la fel)...pb este ca atunci cand i se spune sa fie atent, el raspunde (cred ca nepoliticos), si nu stie cand este cazul sa fie serios sa se opreasca si sa fie atent la ce se discuta...in plus deranjeaza line-time-ul si distrage atentia copiiilor...Si stiu, ca li se atrage de multe ori atentia, si foarte politicos si cu mult respect...dar se pare ca lui David ii ia mult timp sa se linisteasca...
Ieri, a fost prima zi in 3 ani, cand miss Gabi a vrut sa il scoata din line-time sa il trimita pe "scaunul ganditor"...si m-a durut sufletul...pentru ca pana acum nu s-a mai intamplat...
Stiu ca David raspunde (o face si cu noi)...si poate ca e greseala mea ca nu stiu cum sa actionez, si am tot amanat, incercand sa caut solutii, si uite...ca a luat amploare!!!!

MA deranjeaza si ca raspunde intr-un mod nepoliticos si ca se prosteste...uf...



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Robert !


Fetelor, ce brazi inalti si frumos impodobiti aveti !
Noi, abia in ajunul Craciunului impodobim bradul. Cristina si l-a impodobit pe al ei, unul micut de vreo 50 cm.
Acum e racita si se vede si pe glicemii, care o mai iau razna, dar asteapta cu nerabdare Craciunul, despre care spune ca e greu sa-l pregatesti, ca atatea sunt de facut...
Felicitarile de sarbatori le scrie ea, anul acesta, mandra ca stie sa scrie.
Un weekend cat mai fain, in continuare, fetelor !








Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Sanzi, deci poate problema e ca nu prea stie cand sa se opreasca.. Nici ai mei nu stiu.. dar mie nu mi se pare un defect atat de mare.. Eu le-am luat alor mei niste CD-uri de maniere(nu e nici o aluzie, sa stii), si i-a mai ajutat putin- sa stie cand sa se bage in vorba, sa aiba rabdare sa termine unul de vorbit ca sa incepa, sa nu rada de altii copii mai putin inzestrati(mai slabi la fotbal de ex) chestii din astea.. a, plus maniere la masa..
Dar nu cred ca trebuie sa te adancesti in butoiul cu nefericire, am crezut ca e mai grav.. haide ma! asta se rezolva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

La multi ani, Robert!!! Sa fii sanatos, sa fii fericit, sa ai o viata plina de realizari, sa aduci multe bucurii parintilor! Cristina, sa-ti traiasca printul, sa va bucurati de el!!!!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Sunt inca in viata, greaaaaaa raceala asta...

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput