Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (222)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fee spune:

La multi ani, Serban !! Sa cresti mare si sanatos !

Mitza, nu am primit nimic pe mail



Monica et Daniel (04.11.2005)



ÉPICTÈTE
« N'essaie pas que ce qui arrive arrive comme tu veux, mais veux ce qui arrive comme il arrive, et tu couleras des jours heureux. »
<VIII p.1114>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

La Multi Ani Serban. Sa fii sanatos si norocos!

eu am nevoie de sustinere. Azi noapte a fost prima noapte fara zeta. Cam nasol, dar eram pregatita. CUm a decurs: am pus cizmele la usa pt. Mos Nicolae, am lasat zetele in cizme si, culmea, Smaranda s-a dus direct la culcare. Nici nu am mai facut baie. A fost foarte cooperanta, ca niciodata. Ne-am asezat in pat, am stins lumina si.... a inceput circul. De fapt, spun impropriu circ pentru ca nu a fost isterie, ci pur si simplu o mare tristete. Mi s-a rupt si mie sufletul si am inceput sa pling si eu.
Apoi timp de o ora a tot plins cu jale, se mai oprea, mai plingea si apoi a adormit de oboseala. Inaintea sa adorama, am mai aprins lumina la un moment dat pentru ca a cerut sa citim o carte. Culema, am ales tocmai o carte cu Angelina cind Angelina ii da altei fetite papusa ei preferata. S-a trezit pe la 5 ca vrea zeta, normal. A mai urmat o runda de plins. Dar a fost si amuzant ca s-a dus plingind in sufragerie ca sa-si ia zetele si a vazut ca venise mosu. S-a linistit un pic cind a vazut ca a primit ce a vrut ea. Ne-am dus in bucatarie, a baut lapte, a mincat cereale si apoi ne-am intors in pat, dar a plins din nou, nu voia papusa, normal... Si totusi a adormit pina la urma.
DImineata s-a suparat ea de ceva si a cerut din nou zeta. Sa vedem ce va fi la noapte.

Iar cu Mosu a fost scumpa tare. CInd s-a dus in sufragerie sa-si ia inapoi zetele din cizme, s-a intors repede la mine bucuroasa: "Mama, e Mosu' in cizme."

Una peste alta, pot sa va spun ca pt. mine experienta asta cu luatul zetei a fost destul de traumatica. Niciodata de cind s-a nascut nu am lasat-o sa plinga in halul asta si pentru atita timp. Comparind experienta noastra cu cea a lui Sarah, de exemplu, ma gindesc ca poate Smaranda nu era pregatita sa renunte la zeta. Din cite am inteles, Noki, la Sarah a fost destul de usor.




Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Serban, LA MUUUUUULTI ANI fericiti si impliniti!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

va invit la poze de la ziua lui nic. sper sa va placa. aici:
http://s33.photobucket.com/albums/d61/nichita/3%20ani%20petrecere/?action=view¤t=Secan154.jpg

si acum sa vad cum ma descurc cu pozele pe picassa sa-mi escarc felinarul pana nu ma descalifica juriul.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Bicule, sa-ti povestesc cum a fost la noi cu "adio suzi".
Prima data cand m-am hotarat sa i-o iau, i-am taiat un capat, seara cand sa o bage in gura a spus ca-i stricata, a lasat-o deoparte si s-a culcat fara sa zica nimic, nimic. In seara aia am iesit plangand din camera ei, nu ma asteptam sa renunte asa usor la ea. Hehe, de stiam ce ma asteapta.
ziua urmatoare a racit. Mare ghinion. Fiindca starea ei s-a schimbat complet si a plans rau de tot dupa suzi. la insistentele lui George i-am dat una noua, ca nu se putea si bine am facut, ca s-au calmat spiritele. A mai trecut o perioada, cred ca vreo luna si ne-am dus la parintii lui George, la Roman, unde bineinteles ca "am uitat" suzi. SI surprinzator, a acceptat ideea, convinsa fiind ca atunci cand vom reveni o va recupera. La telefon o intreba pe bunica-sa daca e la ea suzi, ii spunea ca o sa o ia cand mai mergem acolo. Dar am revenit destul de tarziu, peste vreo doua lui, cand deja pe suzi o papase catelul si gata, dusa a fost.

e posibil ca sma sa nu fie pegatita. Acum, nu stiu ce sa zic, daca sa ramai pe pozitie sau nu, ai sa vezi dupa cum vor decurge lucrurile noptile urmatoare. E maricica de-acum, nu renunta usor la ceva drag. Succes!


anda, ma uit la poze si prind din ce in ce mai drag de voi doi - tu si nichita - sunteti o pereche super. esti o MARE doamna ca l-ai acceptat pe taica-sau la petrecere, parca el este, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Situatiunea e de belea
Mie toate felinarele imi plac!
Care nu are atata maiestrie tehnica, are candoare si tot e frumos.

Hai ca as putea zice un loc 1, 2 si 3 dar mi-e greu sa zic care ar fi pe ultimul loc.

Doamna presedinte, doamnelor,

Propun sa se anunte doar locurile 1, 2 si 3. Restul sa ramana confidentiale la cea care totalizeaza voturile, recte dna Mitza.

Anda super petrecerea si la fel comentariile la poze.
Am o admiratie deosebita fata de nasa lui Nichita, ce mama dedicata e si ce bine se intelege cu gemenii: a fost suficient sa-i strige o data sau de 2 ori si au venit de la locul de joaca. Eu pana nu m-am burzuluit putin la ale mele si n-am inchis muzica, nu m-au bagat in seama. Si-s mai mari

Bic bafta cu suzeta!

Joy am deschis acum cartea, zice ca hematiile intre 2 si 6 ani trebuie sa fie intre 3.9 si 5.3 milioane. Are mai mult Vlad?
hemoglobina mi se pare buna, bine ca nu-i spre limita inferioara, sa fie anemie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Lavi, Ioana ba ma apuca disperarea cand vad ca e numa din boala in boala. In cateva zile incep serviciul. Ce ma fac? Si mai mult de-atat cred ca e saturat de medicamente de toate felurile.

Acu pe seara iar a vomat tot ce (nu) mancase. A facut si-un dragut de 38,4. Nurofen si Paracetamol supo nu i-au scazut febra. Nici nu mai stiu daca sa merg la dr. Ca tot panadol si ambroxol si ketof ii da. Io ii dau in loc de ambroxol, prospan. Are 4 zile deja. Si nimic. Tuseste groaznic.Il mai tin asa sau trec pe antibiotic. D p meu d v, orice docent mi-ar zice ca nu tb sa-i dau antib, nu cred. De FIECARE data cand a racit, l-am chinuit 2 sapt cu medicatie pt simptome si inca 7 cu antib.Ma gandesc ca de i-as da antib de la inceput nu l-as mai lungi atat.
Pe mine m-a lovit o cistita...de urlu.

Anda arati al dracului de bine. Nu ma mir ca te curteaza chiar si virtual barbatii. Apropos, i-ai taiat aripile domnului din state? Nic, sa-ti traiasca si infloreasca e tare dragalas si fericit cu masinutza de pe tot dinaintea-i.

Suzi la noi inca functioneaza. Nici nu m-am straduit sa i-o scot din peisaj. O primeste doar cand doarme. E atat de fericit cand o vede in pat, e tot un zambet.La cresa cica nu o cere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

Abia am reusit sa incarc si eu restul fotografiilor, in ultimele minute ... daca ma mai primiti ! Nu mai stiu , tre' sa trimit si vreun mail?

Nu e cine stie ce, da' am muncit ceva la el...

Link aici - http://picasaweb.google.ro/felinare/FelinarCameliaSiDaria#


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

eu am terminat de descarcat poze felinar la ora 0...primul terminat, ultimul depus
leea, tare rau imi pare de tudor, saracu ce greu e incercat el!

lavi, ma bucur ca ai apreciat comentariile la poze, am muncit la ele:) cred ca mi-au scapat doar cateva poze fara comentariu.

bic, te sustin in lupta contra dusmanului de clasa, zeta.

ioana, leea, merci.

abia la ora asta ma duc la dus. si p-orma, dk nu-mi cad ochii in gura, as dori sa vizionez felinarele concurentei ca n-am deschis decat la corap la itsi bitsi, felinar care m-a facut sa clipesc usor nervos, numai ca sper ca nu e in concurs acela. si nici masuratoare in cm nu are ( emoticon care ranjeste agresivo-haituit).

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Anda, suuuper pozele de la ziua lui Nichita! Sunteti foarte frumosi toti!
Sa inteleg ca ai descarcat poze si cu "opera mea"?
Am constatat acum ca nu sunt deloc organizata! Nu am reusit sa ma mobilizez mai din timp si am ramas pe ultima suta de km!!! Trebuie sa merg la niste cursuri !

Leea, sanatate inifinita lui Tudor! Nu stiu ce sa zic despre antibiotic! Bine ar fi sa se poata reface fara, insa daca nu se poate altfel... Doamne ajuta!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput