Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (222)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI, SERBAN! Sa cresti mare, sanatos, voiois si sa ai parte numai de bucurii!

Bianca, sa-ti traiasca voinicul si sa-ti aduca numai bucurii!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Intrebare pt jurizare

La fiecare categorie am vazut ca sunt punctaje de la 1 la nr de obiecte participante. Trebuie sa stabilim o ierarhie la fiecare categorie - adica fiecare obiect sa primeasca alt punctaj, sau se pot repeta punctajele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

de ce va grabiti cu jurizatul inainte sa fie depuse toate felinarele?

roxi, alexia are otita si este afara??? nu e bine.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Eu propun sa fie punctaje diferite adica dacau un obiect a obtinut la creativitate 6 puncte, alt felinar nu ar trebui sa primeasca tot 6 ca s-ar putea ajunge in situatia sa avem toate felinarele pe locul 1 cu acelasi punctaj. Daca aveti alte idei va rog sa le exprimati liber sunt dispusa negocierilor.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pai suntem la etapa de clarificare a criteriilor si metodologiilor, ca maine la prima oara sa putem incepe treaba in tromba!

Mitza, la pct 5, cel subiectiv, adaugat de mine, cu impresia artistica proprie a membrului juriului, clar trebuie punctaje diferite.

Celelalte 4 sunt crierii sunt mai degraba obiective, si teoretic vorbind pot accepta egalitati.

Rog pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

In principiu da insa trebuie sa se exprime toata lumea sa avem unitate in modalitatile de punctare. Ca sa fie mai usor cred ca ar trebui sa se aplice aceeasi regula pentru toate criteriile.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La multi ani, Serban!!!

Bianca , sa va traiasca baiatul, sa creasca mare, sanatos si la punga gros




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

La Multi Ani, Serban! Sa cresti mare, sanatos si sa ramai tot asa de cuminte!

Io am avut azi surpriza sa constat cand am luat-o pe Maria de la gradi ca se tuseste pe n voci si se sterg nasuri la greu. ma rog sa ramanem si noi numai la tusea noastra "draga" si sa nu ne mai procopsim cu altceva.
Serbarea de saptamana viitoare i-a dus pe toti la gradi, cred ca nu lipseste unul.
EU deja incep sa am emotii, nu pt fiica-mea, ca ar spune ori ba poezia, ci pt moment in sine. Mi se pare un eveniment asa de important, care marcheaza pe bune mersul la gradi, implicit faptul ca a crescut asa de repede
Azi am fost sa-i caut de imbracat, bineinteles ca nu am gasit nimic; mi-a promis o mamica ca are o costumatie acasa si ne-o imprumuta. Ca nu-s dispusa sa arunc cu bani. Cred ca o sa ma ma apuc sa invat sa croiesc-cos la masina.

Leea, unii fac fata la colectivizare mai bine, altii mai greu. iaca, slava Domnului ai mei mucesc destul de incolor si tusesc. Sper sa ramana la faza asta, ca nu m-as vedea cu amandoi cu febra si complicatii.

mandy si ai mei tusesc plin, io i-am trecut pe Stodal si siropuri mai naturale, sa nu mai bag chimicale in ei. Sper sa le treaca pana la Craciun. pe mine nu ma ingrijoreaza Maria, ci asta mic, ca e mai fraged. La ea m-am obisnuit cu toate sonoritatile.

Alinush, greu de impresionat Missa, ce sa zic.

Si eu sunt de parere ca ce-i mult strica. Adik prea multe jucarii duce la plictiseala. Pe mine ma intreaba Maria cu ce vreau sa ne jucam.

sanatate multa la bolnaviori!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mitza eu sunt de acord cu varianta propusa de tine. Deci pe o scala de la 1 la....fiecare criteriu se noteaza diferit. Punctajele nu se repeta.

Astept diseara concluzia ref la asta, ca sa stiu cum votez..hac

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

La multi ani, Serban!!! Cu voie buna si sanatate sa ai parte in viata de tot ce-i bun!!

2 chestii vreau sa lamuresc in ceea ce a spus Anda: nu fac discriminari intre copii; si Vlad nu a mers decat o singura data la tara fara Alex. Cnad vroiam sa-l lasam mai mult de 2 saptamani dar in a doua saptamana am mers si l-am luat. Il luam mai repede, dar nu a putut Cristi sa plece de la servici.
Atat. In rest nu are rost sa incep sa-mi justific nervii ca nu am de ce. Adica stiu ca oricare ar fi motivele, nu ar trebui sa ma crizez atata.


Cu cadourile si in speta cu tonaje de jucarii nu-s de acord. Asta pt ca noi cam asa avem si nu se joaca cu NIMIC. Inafara de imprastiat prin casa nu face cu ele mai nimic.
A...ba mai trage cate un camion la viteza maxima prin toata casa si il loveste de toti peretii spre disperarea noastra si a vecinilor.


Ca sa va mai zic de ce doctora am....si cati or fi ca ea, Dumnezeu cu mila. Am luat analizele lui Vlad. Cam mari globulele rosii, leucocite si inca niste chestii inafara limitelor. Hemoglobina ridicata si ea dar in limite (adica 13.9 si maxim cica-i 14.1)
In fine, ma duc ieri la dr si-mi zice ca nu globulele alea rosii o intereseaza prea putin, ca mai naspa este leucocitoza. Dar de fapt nu-i naspa nici aia ca fiind racit, avand o viroza, asta-i cauza.
Degeaba i-am zis eu ca am citit pe net niste chestii cam aiurea din cauza globuleleor alea rosii....In fine, vin acasa si dau search pe gugal despre leucocite marite, si gasesc ca de fapt asta arata o infectie bacteriana, si leucopenia - leucocite mai putine - inseamna o infectie virala!!!!
Deci, o iau pe urmele medicilor, ca nu-s deloc multumita. si-s stresata rau de globulele rosii prea multe ca eu am facut micro cand eram gravi si nu stiam ca sunt. Adica era cam la 10-12 zile de la conceptie, mi-am dat seama tarziu (cm trecusem de luna a III-a) si dr asta mi-a zis ca nu-i nimic.
Pe atunci aveam incredere in ea.


s-a trezit maimutica de Alex

Mergi la inceput