Ingineri fosti, viitori...(26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Ce mai faceti fetelor?
Ne lipseste Pisi
Eu mi-am luat ieri un pulover dragut si ma simt asa bine in el. Chiar uitasem ce bine te poate face o haina sa te simti.
Otilia, cum te descurci cu doua fetite acasa? Te ajuta cineva? Cum doarme pruncuta cea mica?
Sunt asa dragalase in poza asta!

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna inginerelorrrrrrr!!!!!!
Doamne ce m au impresionat pozele Otiliei! Imi aduc aminte de cand era Vla asa de mic si neajutorat. Si in plus traiesc cu soramea senzatiile unei femei gravide. Sa vedeti cum ma suna cand ii este greata rau sa ma intrebe daca mie mi a fost asa....sau daca are voie nu stiu ce doamne iarta ma sa faca....sau ca o doare burta, are mici contractii. Doamne ce mi as mai dori si eu sa mai fac un bebe mic si scump!!!!!
Dar sa revenim la viata noastra!
OTI SA ITI TRAISCA PRINTESELE!!!!!!
Noi am avut joi serbarea...Am plans de zici ca ma batuse cineva. Fimiu a fost senzatie! Si a zis toata poezia la microfon, A cantat cu restul picilor, au dansat un dans po****r din Oas. Au fot imbracati cu costume de oasi. fetele erau niste papusi, si baietii niste nazdravani. Dupa cum vedeti eu mi s mama de baiat care e incantata de fete. Apoi a venit Mosu' cu cadouri multe.
Duminica am fost in Carrefour si am luat brad. Duminica seara am pus colinde si...am impodobit bradul. Acum la noi in casa e sarbatoare in toata regula. Nici un chef nu am de munca. Fug repede de aici sa stau acasa cu copilu'.
Sper ca toata lumea sa aiba un Craciun fericit asa cum il avem noi si cu siguranta Otilia!!!!!
Va pup pe toate cu mic cu mare, sper sa mai pot intra pana la Craciun!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta, buna dimineta!
Cafelute, ceiut? Luati de aici ca Pisi vad ca someaza pe forum. Si mie imi lipsesti Pisi!
Sa zic Otiliei ca sunt geloasa, invidioasa, ...pe ea ...Gluma bine inteles! Otilia sa dea Dumnezeu cand ti-o fi mai rau sa-ti fie ca acum ca tare fericita arati in pozici. Anita ta are doar patru ani? Eu aveam impresia ca e mai mare! Deci Roxy a mea e mai mare decat ea dar Roxy este slabuta si probabil ca de asta mi se pare mai micuta. Sa iti traiasaca si sa fie sanatoasa! De fapt amandoua si voi pe langa ele.
Ancuta sa sti ca ai avut drepatat nu am fost singura am fost cu prietena mea din Polonia care a venit sa ma viziteze saptama trecuta. Belfastul este foarte bun pentru cumparaturi si din punct de vedere al preturilor si si ca oferta ca ai sa gasesti pentru toate gusturile uneori chiar prea multe lucruri interesante si vai ce durere este in portofel ...
Elena pai e bine ca ai putut sa ajungi doar cu un plover acasa ... Sa ma vezi pe mine de la cumparaturi ... Ti se face frica ...
Ioana pai mai da si tu drumul la inca unul. De obicei se spune ca daca sunt unul dupa altul este mai bine. Eu nu mai pot ca as vrea si eu dar asa zic ca nu mai vreau ...
Si Roxy a avaut ieri serbare si a iesit super. Am vazut un picut din film pe Skype si tare draguti erau. A venit si la ei mosul si i-a tinut pe fiecare in brate si tare frumos a mai fost - cel putin din ce am vazut eu caci eu ca deobicei nu fusei prezenta ...
Asta este ... poate la anul ...
Va pup fetelor si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna!
Am reusit sa pun niste poze de la serbare!
Sa ne spuneti daca am mai crescut!!!!
Pupici!

Ioana si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Buna dimineata!
Ioana, e un scump Vladimir. Abia astept si eu sa ajung la etapa gradinita si serbare.
Imi amintesc ce emotionata eram eu la serbari cand eram la gradinita...

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Eu nu am mai intrat ca sunt franta de oboseala. Andra a hotarat ca nu ma vrea sa adoarma decat daca sta lipita de mine ca un pui de maimuta. Exact ca atunci cand avea colici. Si s-a tot trezit de n ori noaptea. Pe deasupra am si racit tare. Aseara nu am mai putul si de la 18.30 la 20 am incercat sa dorm iar sotul s-a descurcat cum a putut.
Ieri a avut si Alex serbare si greu am rezistat pana la final. Si tot ieri desi nu aveam un echilibru prea bun a trebuit sa merg si la
receptia unei lucrari. Pana la urma doar am semnat ca totul e ok.
Claudia pe Alex l-am opetat de polipi la 2 ani. Stiu cum e dar tot imi e frica de anestezie.
Otilia sunt superbe fetitele tale. Si tu arati super dupa nastere.
A vazut si Alex pozele cu Ana si a spus ca e tare frumoasa .
Gabytza bine ai venit in randurile noastre. Te rog sa imi dai datele tale sa te trec in listuta.
Cristina inca putin si esti acasa. E greu sa lipsesti de la serbare. Alex a invatat poezia caci i-am spus ca nu merg daca nu o stie. Aseara mi-a spus ca a fost foarte frumos la serbare, dar era si mai frumos daca putea sa vina si tati.
Ioana ce frumos a fost la voi la serbare ... tare frumosi sunt ei in costume.
Elena sa vezi ce repede trece timpul. Mai e putin si ajungi si la serbare.
De cateva zile si noi ascultam colinde. Alex a invatat cateva si ne canta toata ziulica.
Aseara am fost cu Alex la cumparaturi. O fetita de vasta lui cera bani. Am mers cu ea la un magazin sa isi aleaga ce produs vrea ea sa ii cumpar. Mititica nici nu stia ce sa isi aleaga. In final si-a ales un mos de ciocolata si a plecat fericita. Imediat Alex mi-a spus ca ma iubeste foarte tare pentru toate lucrurile bune pe care le fac. Cred ca am fost cel mai fericit om.


Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nma
Aseara am fost cu Alex la cumparaturi. O fetita de vasta lui cera bani. Am mers cu ea la un magazin sa isi aleaga ce produs vrea ea sa ii cumpar. Mititica nici nu stia ce sa isi aleaga. In final si-a ales un mos de ciocolata si a plecat fericita. Imediat Alex mi-a spus ca ma iubeste foarte tare pentru toate lucrurile bune pe care le fac. Cred ca am fost cel mai fericit om.


Nico, mami de Andra si Alex
poze



Super, Alex al tau. Si bravo si tie.

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
La noi este un frig de crapa pietrele asa ca va servesc ceaiuri calde si alte lichide care sa va ajute sa treceti peste frigurici.
Nico bine ai revenit. Imi pare rau sa aud ca esti asa de obosita... Copiii cand sunt bolnavi au tendinta de a sta lipiti de tine ca doar nu se simt bine. Ai vazut ca Alex a stiut poezia si tu care iti faceai probleme. Roxy tot asa a fost minunata nu s-a intimidat, nu s-a incurcat, a spus-o tare si cu forta. Felicitari pentru gestul pe care l-ai facut sunt asa de multi copilasi amarati ...
Ioana super pozici! sa-ti traiasaca si sa nu te indoiesti ca a crescut!
Elena nu te grabi sa creasca repede caci cu cat sunt mai mari cu atat sunt pretentiile mai mari.
Am ras de Roxy a mea cand mi-a spus: 'stii ceva? Am vazut un film si Mosul ar trebui sa aduca jucarii, Mosul asta de la gradinita a adus decat mancare ...' Era tare nemultumita... Dar a fost un mos sa se potriveasca pe buzunare la toti parintii ceea ce cred ca este minunat. Nu este corect, cum se procedeaza in unele gradinite, fiecare aduce ce vrea si sunt copilasi care ies tare raniti din afacerea asta.
Va pupic fetelor si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Cristina ai dreptate. La noi la gradinita fiecare aduce ce il taie capul. Iti dai seama ca sunt care vin cu ditamai cutia. Nu mai spun ca un copilas a stiut care e cadoul lui ca doar i-a vazut pe parinti cand l-au dus la gradi.
Eu la cersetori le dau mereu cate ceva: o banana, un iaurt, mai rar bani. Lucrurile din casa pe care nu le folosim le donez mereu. pana anul trecut aveam doi copii care veneau de la 20km dupa mancare la mine. veneau sambata. Intr-o zi eram foarte obosita/nervoasa si i-am repezit. De atunci nu au mai venit si ma gandesc mereu la ei. Imi pare rau ca nu m-am abtinut atunci mai ales ca nu era vina lor ca sunt eu obosita.

In loc sa lucrez uitati cu ce imi ocup eu timpul ... poze cu strumfi

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Buna Seara, ingineri!

nma, datele mele... nu stiu exact care anume iti trebuie: sunt la Automatica in anul IV Poli - TM, anul asta e ultimul... din fericire

ma bucur sa va cunosc... pe toate. incet-incet o sa ma "integrez" in randurile voastre, desi eu nu prea am multe de povestit (nici sotz, nici copiii - ce altceva as putea sa povestesc... cum ma stresez cu examenele/licenta? - huh, macar pe DC sa nu imi amintesc de facultate )... oricum, imi face placere sa va citesc

Mergi la inceput