Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (240)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Roxana, multa sanatate!
Si LA MULTI ANI sotului!
Ma bucur ca ai avut un weekend placut si te-ai distrat bine. Da' ia spune, ai mancat o bucatica de tort si pt. mine? Daca a mai ramas ceva tort trimit repede sacosa!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


Chiar nu am avut tort sa stii!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Luy,stiu mamica de care zici,ne-am intalnit o data aici.Se mirase ca eu si tati suntem tot intr-o fuga dupa gemeni.

Devylla,felicitari pentru examen.Poate m-oi apuca si eu de invatat derios intr-o zi cu soare.Ca maine-poimaine intra papanashii mei la scoala si nu ii pot ajuta la lectii ca nu stiu sa citesc mare lucru.

Annisia,ce as vrea si eu sa va intalnesc pe toate mamicile de papanashi.Am vazut pozici frumoase cu tine si Devylla.Numai pe tine te-am recunoscut;sa imi fie rusine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Roxana, stiu, la barbati e important sa fie beutura. Da' poti sa-i zici sotului sa vina cu tort acasa in seara asta, ca ai o sacosa la usa... Stiindu-le pe unele fete de aici, poate o sa te trezesti cu un sir lung de sacose 'flamande'...

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Luy, sa traiasca 'nasica' Bianca, sa fie sanatoasa si cuminte!

Ayumi, bafta cu invatatul limbii locale...cica si eu ma apuc sa invat graiul autohton, dar ca si tine, tot intr-o zi cu soare...si cum aici e iarna si noapte aproape continua... Sper ca tu sa ai mai mult spor decat mine.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Andreea,acum am citit din urma.Nu am cuvinte pentru ce ti s-a intamplat.Multa putere sa mergi mai departe.

Valentina,intr-adevar e super ideea cu aceste camine unde poti lasa copiii si o ora doar.O parte din ele,au chiar program non-stop.Copiii pot fi lasati chiar si de la o luna,si este destul de ieftin ieftin.Sunt foarte p o p u l a r e pe-aici.

Yaya,chiar ca trebuie sa ma apuc si eu de invatat.De vorbit ma descurc ca sunt aici de peste 8 ani...dar scrisul ma omoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

andreea regret din tot sufletul!

sa va dea DD putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Luy ce Carciunita frumoasa am vazut , cred ca e si darnica. Din care Carrefour ai luat costumasul ca la cel din Vitan nu aveau.

Yaia mersi de intrebare sora mea este bine, chiar bine, fara exagerare, o are pe nepotica mea si asta a ajutat-o mult sa treaca peste acel moment. Acum mai ramane sa-si faca curaj sa o ia de la capat, asta e mai greu....

Andreea e bine ca privesti lucrurile asa.... sper doar sa se termine repede totul si sa ajungi acasa la Vladi....

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

fetelor dragutelor iar apelez la sfaturile voastre,spre rusinea mea,ca sunt in ceata rau de tot,nu stiu ce sa mai fac si cum sa o iau,
al meu sotz vrea sa plece acasa numaidecat ca nu mai poate sta aici,vrea sa deschida nus ce fel de afacere acasa,cica o sa fie bine si frumos,
dar eu cum sa renunt IAR la tot si sa ma duc,exact ca un parazit pe langa el,fara sa am de munca (stiu sigur),ca la ei e conceptia de stat acasa si crescut copii,eu nu sunt obisnuita,imi place aici mult de tot,simt ca ii pasa cuiva de mine si copil,
imi e asa greu ca nu dorm nici noptile,stau si ma tot gandesc ce sa fac,si apoi mai sunt ele multe dar nu pot sa mai zic nimic,prefer sa tac,
,macar daca erau lucrurile mai roz in Ro,
va pup


pozici

Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia
cu un sir lung de sacose 'flamande'...


alea wallone nu-s primite?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielle02

fetelor dragutelor iar apelez la sfaturile voastre,spre rusinea mea,ca sunt in ceata rau de tot,nu stiu ce sa mai fac si cum sa o iau,
al meu sotz vrea sa plece acasa numaidecat ca nu mai poate sta aici,vrea sa deschida nus ce fel de afacere acasa,cica o sa fie bine si frumos,
dar eu cum sa renunt IAR la tot si sa ma duc,exact ca un parazit pe langa el,fara sa am de munca (stiu sigur),ca la ei e conceptia de stat acasa si crescut copii,eu nu sunt obisnuita,imi place aici mult de tot,simt ca ii pasa cuiva de mine si copil,
imi e asa greu ca nu dorm nici noptile,stau si ma tot gandesc ce sa fac,si apoi mai sunt ele multe dar nu pot sa mai zic nimic,prefer sa tac,
,macar daca erau lucrurile mai roz in Ro,
va pup


pai mai danielle.. ce sfat vrei tu de la noi? Ca numai tu stii cum stau lucrurile in familia ta... numai tu stii daca te descurci ramanand singura acolo... luand in considerare si riscul ca familia sa ti se destrame.. sau te intorci in Ro si incerci sa nu fii "parazit"
te cred ca nu ti-e usor... alege cu mintea.. succes!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput