Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

apoi vreau sa bag multe pt alina_anto draaaga de tine..pai acu te-ai gasit si tu sa te apuci de cura de slabire??? sarmalele, piftiile, duuuulciurile, cui le lasi?


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii




Da, Iulia, asa e.. mi-am ales o perioada nu prea buna de dieta...Dar imi e tare greu cand vad cum pocnesc hainele pe mine Eu slabisem bine dupa nastere, dar am inceput sa ma ingras dupa vreo 4 luni.. Mai rau e ca stiu sa gatesc bine (cu toata modestia) si fac tot felul de bunataturi... mai ales dulciuri...Dar gata, de 3 zile ma abtin si de la facut si de la mancAt.


Laura, tu ma intrebai mai demult cat sta Sara in fundulet. Sa stii ca acum sta bine, o las cu jucarriile in fata ei, nu in lateral sau spate si se joaca frumos singurica. Si sta asa pana se plictiseste...si asta se intampla f repede, in cateva minute. Si atunci trebuie sa schimbam pozitia sau sa ma joc eu cu ea, sa-i dau salte jucarii..etc. A, apropo de jucarii, Sara a primit o masinuta pe care o poate folosi dupa 9 luni. Deocamdata se joaca cu ea asa, srand in fundulet si atingand-o. Si ce m-a uimit este ca stie exact ce sa faca cu manetele si jucariile de pe ea. Trage de o clapeta care fosnaie doar atunci cand tragi de ea, apasa claxonul fix in mijloc, nu pe langa, ca altfel nu ar claxona, etc.. Copiii din ziua de azi sunt mult mai precoce..


Scortisoara Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Fetelor,nu mai apuc sa intru "sa va vad" macar,ca de cand e tati in concediu,ne-am luat lumea in cap...nici un program nu mai corespunde,nici de papa,nici de somn,ca stam cu grija la joaca mereu.Astfel ca in loc sa inaintam cu diversificarea noi dam inapoi,de cateva zile nu vrem piureul de legume,ieri am incercat si cu juma de lingurita de ulei in el.Nu vrea si pace,vreau mancare de-a voastra...exact cum spunea Miss,limpaie toata,se ineaca de cata saliva produce,pofticioasa!!!

La prima masa,de fructe, ne mai rezolvam cu marul copt,ca nea Nelu(tre sa-i platim drepturi de autor,Cleo)tot rugat se lasa.Din cauza asta cam greu cu combinatii mar+banana,am incercat o zi si iar a fugit,smekerul!!!Mi-e groaza de branza si carne,daca de acum avem probleme cu iesitul afara.

E adevarat ca si noi i-am zapacit programul cu plimbarile,ca ne apuca plimbarea pe toti trei si cand venim acasa supica nu e gata si uite asa ajungem iar la tzitzi.Dar de luni,gata,militaria jos din pod.

Am citit printre randuri depre pierdera rabdarii si tipat...pai vreau sa va spun ca au deja personalitate si stiu foarte bine ce fac bebeii nostri,ca doar ce ma infoi in ea cateodata si o apuca miorlaiala,se uita spre usa sa vada daca vine tati si o salveaza,iar cand a ajuns in bratele lui,se uita si rade la mine...
,ti-am zis ca tot in brate ajung???!!!

Daaa,probleme mari cu somnul si noi,inclusiv ziua,cand baga doar cu juma de ora,zici ca-si pune fata ceasul sa sune.Noaptea ma gandeam ca nu o mai satura lapticul,dar vad ca e boala generala cu nesomnul.

"La Multi Ani, sarbatoritilor!!!"si celor de azi,Sf.Nicolae sa fie mereu ajutator si celor din zilele trecute,multe lunitze cu sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Acum citim din urma si multumim pt urari !!!!Ne-am sarbatorit acasa cu bunicii si pastrav gata preparat,comandat,adus cald,ca de...la noi nu se poate prepara nimic din lipsa de stare.Asta e,ne-om face si noi mari...Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:


Reusesc sa fac si eu un conspect

Laura, zici ca mai visat. Hihi, colege de clasa, ce fain!!

Cleo, intrebai de cat costa una alt ape aici, la sistemul medical ma refer. Daca nu ai asigurare esti terminat, platesti o vizita la doctor cam 150-250$, depinde de doctor. Referitor la nastere, compania de asigurari suporta totul deobicei, depinde de asigurare dar daca nu ai, o nastere e cam 25.000$.
Aaaa, uite ca mi-am amintit, cand eram insarcinata, ecografia de 20 de saptamani a fost 1.300$ parca, daca nu chiar mai mult dar a suportat cheltuiala asigurarea.

Iulia, ti-au iesit faine calendarele, pup fetele frumoase. Ce frumos ai scris despre Mufitza…

Ca_eric, bine ai venit! In ce zona sunteti?

Andreap, dragele de voi….Sanatate multa, multa! Nu te invinovati, te rog! Lasa, o sa treaca si asta, o sa vezi!

Miss, 7 ore a dormit David? Wooooow Excelent!!!! La cat mai multe nopti asa!!!
Oooof, acum citesc ca iar ati avut o noapte de cosmar…

Gabitza, tare fain la gradinita!

Ylari, imi pare tare rau ca te-a dezamagit Mosu’. Dar sunt convinsa ca o sa se revanseze.
Scumpa tare Craciunita Eva!

Inais, sper din tot sufletul ca esti mai bine acum!

Nicole, scumpa, LA MULTI ANI!

Alina_anto, ce scumpa e Scortisoara! Si ce dor mi s-a facut de Sinaia!
Alina, nici eu nu vreau sa o invat cu mine in pat, mai ales ca asta inseamna sa doarma Edson in alta camera. Sper sa nu o obisnuiesc asa…

Cleo

Si la mine a fost bogat Mosu', mi-a adus ce imi doream. O crema de noapte, un cantar electronic de bucatarie, foarte foarte fain si o carte de croitorie pt bebelusi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Ghiciti ce am facut noi in seara asta ?????!!!
Am impodobit pomul de Craciun, iar piticul a fost un spiridus al lui Mos Craciun. Am primit un costumas foarte dragut aseara de la mosul de la tati de servici.

Ne admirati si pe noi aici ?

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

o poza cu Darius si Casandra
http://picasaweb.google.com/Alinacasandra/Desktop?authkey=NQP9eNOfrfA#5276803929921145714


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

nimeni? as mai fi dormit. dar e bine si asa. m-a trezit la 12, dat cateva inghitituri de ceai, dormit..trezit la 3 si ceva, baut tot bibe de ceai, apoi la 5.30 lapte, ca se foia si daca nu ma ridicam sa-i dau, se trezea de tot. si trezirea finala, la 6.30 se scremea..cand s-o schimb (ma asteptam la un ditamai colacu) un cepitz acolo..offf.

nicole ma terminasi cu pozele...vreau si eu brad! iar spiridusul tau e mortal aici http://family.webshots.com/photo/2142954430103382445rGrYMq

fata imi trage niste calcaie in spate, ma mai nimereste in coloana asa dragutz...ca o am la spate sa nu vada ca-s la laptop, da tot ridica gatul dupa mine...ne-am hotarat sa-i luam si ei un laptop si un tel de jucarie de craciun sa ni le lase p-astea in pace..

ma intind otara sa ma uit la tv..

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

bebelinelor ce se sarbatoresc azi!

Laurita daca ma accepta astia la job in ianuarie zbor direct la Madrid!...Atunci poate ne vedem si noi!

Va pupam!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata. L-am pus in patul lui sa vedem cat doarme singurel!

Mihaser wow, suuper, e firma spaniola??? Poae zburam impreuna!! bafta muuuulta!
Daria-Ioana ce frumosi sunt, dragii de ei!
Nicole frumoase tare pozele! Uite ce costumas dragut aveti, ca ziceai sa nu-ti venise inca ala comandat!!
Adriana intrebasei de decolorat/vopsit. SI eu am avut dilema asta la inceputul sarcinii si am stat vreo 4 luni nevopsita, pentru siguranta. Dar dr meu mi-a spus ca ma pot vopsi, nu e demonstrat nici un efect advers...asa ca ne-o face noua rau in timp, asta se poate...
Acum ma vopsesc lunar, desi alaptez.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Vianne dragut Mosul cu cartea de croitorie!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput