Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (100)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Citat:
citat din mesajul lui rein

Cautam ceva cu exercitii pt ss-iti ca mi se pare ca Petru il pronunta cam aiurea pe S si am gasit asta:

www.corectarealimbajului.ro


rein


La varsta asta cred ca e mult prea devreme sa spui ca pronunta aiurea pe S. Thea nu pronunta aproape deloc pe C. Nu cred ca e cazul sa iti faci astfel de probleme.


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata,

o alta zi de cresa ... azi a plans mai putin, adica se mai si oprea din cand in cand sa se uite in jurul lui si nu mai cauta usa sa evadeze.

rein iti spune o ss-ita din nastere ca e aproape imposibil sa-l corectezi in copilarie, cu atat mai putin la varsta asta. cu timpul, dar numai cand va putea sa constientizeze, se va autocorecta. eu imi aduc aminte, cat ma ssstressssau la sssscoala: cu sh nu s, da???? si degeaba. acum reusssesssc cat de cat sa ma controlez, dar daca sunt f obosita ... ce mai conteaza cu s sau ssss??? am o verisoara, care mi-e si nasa, care vb si cu S si cu R. iti dai seama ce e la gura ei? uneori trebuie sa o pun sa repete.

sa aveti o zi buna!!!




mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN 7 luni jumate!!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La Elena la gradi, logopedul face lectii cu cei care nu vorbesc corect abia de la grupa mare (deci de la 5-6 ani)... E mult prea devreme sa spui ca vorbeste sau nu corect... e abia la inceput...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

neatzaa

in primul rand: Felicitari Mada-rozz, sa fiti sanatoase si bbelina roz sa fie cuminte si mancacioasa.

LA MULTI ANI! celor ce au sarbatorit Sf. Andrei.

Tzuna ...este foarte trist ce se intampla cu copii din centre.

despre NUUUUU!!!!
fetele de pe claca stiu si am zis si aici eu ma lupt cu NUUU de cateva luni bune...si inca nu am scapat ...Doctorita mi-a zis asa" RABDARE, ii va trece in jurul varstei de 4 ANI!!!!!!
si pe langa NUUUUU la orice, are si altele in completare: "lasa-ma pace!!!! cu batutul peste maini in acelasi timp!( Pe mine) si acum a inceput sa ma dea la o parte din tot ce vreau sa ii fac adik dupa cum urmeaza: "NUUUU mami...tati cazeste lateeee< tati olitza, tati culca, tati imbraca, tati dezbraca....mami NUUUUUUU!!!!"
DECI VA DATI SEAMA DE CATE ORI PE ZI AUD EU : NUUUUUUUU, LASA-MA PACEEE, TATIIIIII!!!!!!"

alexa.....misto la party la voi.sa iti traiasca baiatul ca mareeee s-a facut!

nu mai stiu ce am vrut sa scriu...ma citesc din urma si revin .

ioanaaaa eu imi iau o cafea de la tine ca am nevoie,...edy e la cresa( dupa o pauza cat a fost racit..dar nu a comentat nimik , nu a vrut nici sa ma pupe, a fugit in clasa ) ...o sa ii treaca si lui matei , ai sa vezi.




Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neataaa....

adelyna imi pare rau pt fiica ta cea mare!acum e mai bine????

tzuna te intleg...offff atatia oamenii rai!!!

feteleee ce papati azi????ce le dati la puiuti k iar nu mai stiu???

dar de ce e asa linisteeeee pe aici????ADUNAREAAAA!!!!!

VA ASTEPT LA


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mai Laura te plangi ca mami nu, tati da ???
Io abia astept sa zica si baietii mei la fel Elena e fan tac'su... si mie nici nu-mi place...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna dimineata.
la capitolul cu"nuuu" sutem si noi de ceva vreme, dar eu i-l las in pace pana ii trece si apoi vine singur la mine si spune"mami cuze", adica mami scuze.
deci pana la urma isi da seama ca a gresit si fiecare reactioneaza in felul lui.
noi vorbim toata ziua de m-a creiereste si apropo de tati nu mami, la noi problema sta exact invers, adica mami nu tati, mie chiar mi-ar placea sa mai stea si cu tati sa mai scap si eu putin.

la capitolul pronuntie TEFAN e rarait si in loc de f el spune s, deci iese ceva de genul- sasole(fasole), surnica(furnica), casea(cafea) si multe altele, deci astept sa mai creasca sa-mi dau seama daca trebuie corectat.

vazut RAZVANEL dragut si destept foc, bravo baiete tine-o tot asa.
vazut petrecere de baietel mare si cu casa plina de copii, super, sa fii sanatos si norocos SILVIU.

la capitolul mancare noi astazi papam asa-laptic, banana, ousor fiert cu branzica, ficatei de pui la capac cu piure de cartosi, cereale cu lapte, iaurt si seara lapte.

acum va las ca trebuie sa fac curat dupa lenea prelungita de week-end.
pupici si va doresc o zi minunata.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

Mady...eu azi pt noi fac asa : felul I supa de mazare, Felul II friptura de cotlet de porc si garnitura piure de cartofi si mazare.

edy e la cresa asa ca va manca acolo. dupamasa va manca probabil un iaurt sau gris cu lapte, orez cu lapte sau ce mai imi trazneste mie in cap pana atunci!si nelipsitele clementine ( in 2 zile un kg).

va pup.

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

Rein....ce zici daca eu iti zic urmatoarel: Edy nu numai ca e SSSS-it, de vreo 2-3 luni inlocuieste literele din cuvinte!!! de ma scoate din sarite.dupa cum urmeazaaaa:

cafea = catoaie
floare = toaie
lopatica = topotzica
magazin = bagazin( placere imensa la unele cuvinte sa inlocuiasca M=B)
murdar = budal
fatza = tatza( la fel si F=T)
florin = toin
cal=cal dar cap=tap!
deci poate sa le zica si corect dar de ce???? daca poate sa le poceasca si e mai mistoo asa...cred ca lui ii place cum suna spuse aiurea! pt ca alta axplicatie nu gasesc atata timp cat poate sa le zica si corect!
iar ... "lasssaaa-maaaaa"...S-UL e lung si printre dinti!

si lista e mai lunga dar e suficient atat.




Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Intram in grupul bolnaviorilor...de ieri fbra 38-38,9 aseara,....si azi dimi la fel...asa ca am fost la dr si rosu in gat.....antibiotic si nurofen....dar spre disperarea noastra nu vrea siropurile......isi face greatza si vomita.....

Am intrebat pediatra ce sa fac cu ea ca mi se pare ca face rosu in gat ds si mi-a zis ca ei u i s par ca o data la 3 luni nu e dessssssssss.....cica ar copii care vin la cabinet la 2 sapt-3...eu chiar eram disperata....am luat agenda si m-am uitat....anul asta a facut rosu in gat asa.....martie-iunie-august si acuma decembrie......Pediatra mi-a zis ca in perioada cu raceli sa nu o ducm la mall si supermarket....si am evitat...da joi evident aveam ceva d luat de la kaufland si am intarat da nu am stat decat 10 min...sa fi luat ceva de acolo? ca noi in parc nu am fost decat in casa si seara mergem la soacra-mea si stam acolo ca au casa si e loc mai mult deci....?????am zis ca nu o mai duc nicaieri pana la primavara sa vedm c face......ca in august cand s-a imbolnavit am fost duminica la locul de joaca la mall si joi a facut febra......
Da sa fie oare asa d sensibila? ca am vaz plin d copii la mall si la supermarket.....aia nu au nimik????????
Nu stiu c sa mai crd....
Mi-a scris si ceva pt imunitate....i-am crut eu...da nu mai stiu cum in zice...ceva bromho.....si numai stiu cum......ceva de genul....


Pupam pe toata lumea ...va las ca incep sa pregatesc trenul pt antibiotic

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Noiembrie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica

Mergi la inceput