al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta69

maria si in acest caz exista un risc
ca dl. poate gasi scuze de genul"nu mi-ai mai calcat rufele,nu mi-ai dat de mancare,nu am avut lucururi curate,ce era sa fac? mi-am gasit si eu pe alta!"
cunosc eu un caz



Violeta, nu vezi ca el nu mai are nevoie de scuze ? S-a dus sa-si petreaca ziua libera cu cealalta si i-a spus lui Flexi in fata treaba asta.
Si la urma urmei, Flexi nu e servitoarea lui. Adica el se duce fain frumos la amanta sa se distreze si acasa il asteapta servitoarea ? Poate sa "tina" la 70 de ani, acum insa nu.

Nu cu mancare si cu rufe spalate se cuceresc barbatii. Intre tanga amantei si sarmalele nevestei, prima castiga din start.

Eu sunt de principiu impotriva ca femeia sa-i poarte de grija barbatului ca unui copil mic, cu atat mai putin in acest caz. Ce, el nu-i in stare sa-si poarte de grija ? Ah ce m-am enervat pe oameni din astia lasi, tinuti de neveste ca niste tanci!!

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pai eu cred nu e deloc important acum sa analizam cum i-o fi lui, ca ii e bine asa etc. - din punctul meu de vedere el nu e deloc o prioritate de discutie.

Singura importanta in ecuatia asta e Flexi. Ea trebuie sa aseze lucrurile in felul in care EI ii este bine, indiferent ca asta coincide cu amanarea termenului, sau cu gonitul sotului de acasa. Eu sunt convinsa ca atunci cand ea nu va mai putea tolera situatia, il va da afara pe usa, dar doar ea poate hotari cand e momentul.

Ce ar face una sau alta dintre noi in situatia respectiva (sau chiar ce a facut - fie ca am mai asteptat pana sa luam o decizie, fie ca l-am dat afara) poate sa fie sau sa nu fie solutie pentru Flexi. Doar ea stie ce simte, doar ea poate evalua situatiile si doar ea poate lua decizia asta exact atunci cand se considera pregatita. Si asta poate fi chiar maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Adina,eu n-am sfatuit-o de nici un fel pe flexi
stiu destul de bine ca in situatii din astea orice ti-ar spune lumea nu prea are efect ...
doar atunci cand simti ca paharul s-a umplut treci la masuri

insa,mai stiu si ca e bine sa aiba in fata si unele "pareri" pt ca asa poate sa analizeze si eventual sa faca o comparatie cu situatia ei...are un punct de plecare pt deciziile pe care evident doar singura le poate lua!

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Citat:
citat din mesajul lui violeta69

maria si in acest caz exista un risc
ca dl. poate gasi scuze de genul"nu mi-ai mai calcat rufele,nu mi-ai dat de mancare,nu am avut lucururi curate,ce era sa fac? mi-am gasit si eu pe alta!"
cunosc eu un caz



Violeta, nu vezi ca el nu mai are nevoie de scuze ? S-a dus sa-si petreaca ziua libera cu cealalta si i-a spus lui Flexi in fata treaba asta.
Si la urma urmei, Flexi nu e servitoarea lui. Adica el se duce fain frumos la amanta sa se distreze si acasa il asteapta servitoarea ? Poate sa "tina" la 70 de ani, acum insa nu.

Nu cu mancare si cu rufe spalate se cuceresc barbatii. Intre tanga amantei si sarmalele nevestei, prima castiga din start.

Eu sunt de principiu impotriva ca femeia sa-i poarte de grija barbatului ca unui copil mic, cu atat mai putin in acest caz. Ce, el nu-i in stare sa-si poarte de grija ? Ah ce m-am enervat pe oameni din astia lasi, tinuti de neveste ca niste tanci!!

Maria


Maria,corect ce spui tu aici...
femeia nu e servitoare si nici nu vor avea castig de cauza sarmalele ei
numai ca ...uite,din pacate exista si situatii de felul acesta!
ceea ce am spus eu e real pt ca mi s-a intamplat mie.....in momnetul in care n-am mai vrut sa fac nimic pt dl.
mi se parea total aiurea ca eu sa-l aranjez sa arate bine la intalnire.....
si cand a plecat de acasa cu o camase si s-a intors cu alta, asta a fost replica lui"pai ce era sa fac daca tu nu-mi mai calcai?!"


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta69
ceea ce am spus eu e real pt ca mi s-a intamplat mie.....in momnetul in care n-am mai vrut sa fac nimic pt dl.
mi se parea total aiurea ca eu sa-l aranjez sa arate bine la intalnire.....
si cand a plecat de acasa cu o camase si s-a intors cu alta, asta a fost replica lui"pai ce era sa fac daca tu nu-mi mai calcai?!"




Violeta, dar noi stim foarte bine ca nu asta a fost motivul. Asta e doar praf in ochi, cand el oricum avea de gand sa umble aiurea. Cine-l crede ?

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui BalMascat

Mie mi se pare ca flexi a procedat foarte corect, cum putini ar fi in stare sa o faca.
E singurul mod de a-l intoarce la ea. nu prin isterii, nu prin dat afara din casa, nu prin aruncat telefoul in wc. daca ar face asa, el si-ar lua lucrurile si ar pleca la celalalta.
din vina lui flexi!!!
ea i-a dat libertatea de a alege, e responsabilitatea lui si trebuie sa si-o asume.
dar pt asta nu trebuie presat nicicum de ea.
flexi vrea sa ia o decizie cu capul limpede. nu la manie, la oboseala si nu doar sub impulsul de moment. bravo flexi.
iti urez tot binele din lume.
mi-a placut si sfatul sa pleci in concediu cu baiatul tau. fa ceva pt tine in timp ce sotul tau...se trezeste la realitate. mult noroc. esti o persoana deosebita.



+1

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Citat:
citat din mesajul lui spic de grau
...

Si nu ptr ca e insurat s-a dat la al tau.

Ci ptr ca are un caracter de carpa.
...



Ba nu, eu as zice mai degraba ca s-a dat la el ptr. ca el i-a permis; ca un barbat dedicat sotiei, pot sa "se dea" 100 la el si nu isi insala sotia. Cum, mai frate sa renunte la familie asa, dupa 2 luni??? Vina ii apartine lui, in totalitate, nu ei. EL are responsabilitati fata de familia proprie, nu restul femeilor din lume. Si hai sa nu o mai balacarim ptr. ca spala veceuri, daca vreti sa criticati, criticati-i caracterul, nu ce face sa ia un salar ptr. fetita ei. Nu-i tin partea, dar ma enerveaza cand vad ca pe aici toata lumea vorbeste de parca toate sunteti manageri pe la vreo multi-nationala...

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02


+1
Si iar ma repet pt. a nu stiu cita oara, acolo unde doi duc o relatie ok, al treilea nu mai are loc!
Mi se pare fosrte corect cum reactioneaza sotia, cu circ si cu scandal va rezolva exact contrariul.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yasmine

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Citat:
citat din mesajul lui spic de grau
...

Si nu ptr ca e insurat s-a dat la al tau.

Ci ptr ca are un caracter de carpa.
...



Ba nu, eu as zice mai degraba ca s-a dat la el ptr. ca el i-a permis; ca un barbat dedicat sotiei, pot sa "se dea" 100 la el si nu isi insala sotia. Cum, mai frate sa renunte la familie asa, dupa 2 luni??? Vina ii apartine lui, in totalitate, nu ei. EL are responsabilitati fata de familia proprie, nu restul femeilor din lume. Si hai sa nu o mai balacarim ptr. ca spala veceuri, daca vreti sa criticati, criticati-i caracterul, nu ce face sa ia un salar ptr. fetita ei. Nu-i tin partea, dar ma enerveaza cand vad ca pe aici toata lumea vorbeste de parca toate sunteti manageri pe la vreo multi-nationala...

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02


+1
Si iar ma repet pt. a nu stiu cita oara, acolo unde doi duc o relatie ok, al treilea nu mai are loc!
Mi se pare fosrte corect cum reactioneaza sotia, cu circ si cu scandal va rezolva exact contrariul.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena


Nici nu i-a recomandat nimeni sa faca circ si scandal; eu am spus doar sa fie sincera si sa-i spuna ca o raneste si ca Nu vrea sa o sune... citeste mesajul meu inca o data! I-am spus eu sa faca istericale, circ si scandal???

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu zic ca nu e nimic rau sa i se povesteasca situatii oarecum asemanatoare, pentru ca asa vede ca nu e intr-o situatie nemaiintalnita, citeste despre experienta celorlalte fete, vede ce greseli, cai se pot face/ apuca.

Flexi, mult curaj, gandeste-te intai la puiul tau si la tine. El se pare ca a ales calea, cu toate ca te minte cu nerusinare, ca ii e imposibil sa dea cu piciorul la 10 ani, uite ca a dat!

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Flexi,

Cum poti sa treci prin asa ceva atat de calma??
Eu una iti admir puterea si rabdarea ta, dar vezi ca aceasta rabdare macina incet ceva din tine. Fizic corpul tau a dat deja semne de revolta. Trebuie sa ai grija de tine in primul rand pentru ca nu te v-a ajuta cu absolut nimic daca te ve-i imbolnavi . Nu cred ca pe sotul tau il v-a afecta aceasta stare a ta.
Despre el, ce sa zic? Ca este un mare magar pentru ca si-a permis sa -i povesteasca sotiei lui despre amanta asa ca despre un lucru normal si banal.
parca a mai zis cineva aici s-ai dai un termen limita. Daca tu esti pregatita si pentru o eventuala despartire de sotul tau, poate nu i-ar strica un termen impus pana cand sa i-a o hotarare. Trebuie sa rupi pisica in doua cat mai repede cu atat mai bine.
Sotului tau ii este indemana: acasa o sotie care-i accepta tot (ca are amanta, ca sta in garaj la discutii telefonice cu ea, ca vine acasa cand vrea si pleaca la fel cand doreste si tot asa) si la servici o amanta buna de gura care-i promite sare si marea. Normal ca omul trage unde visele si promisiunile sunt mai dulci !!!
La naiba!
Oricum , Flexi, iti doresc sa-ti recastigi linistea si fericirea pe care le-ai avut inaintea acestei furtuni ! Putere si decizii luate corect si la timp !



Mergi la inceput