al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

flexi,o sa tot cazi acum dintr-o extrema in alta!
o sa fii cand cu moralul la pamant,cand indiferenta de ce fac el...
incearca sa te departezi de tot ce face el...nu e normal sa te faca partase la "sinceritatea " lui...
si in loc sa plangi in fata lui(si-ti spun eu ca barbatii desi par impresionati putin le pasa ca suferi...sau prea putin le pasa!) mai bine ai fi vesela si zambitoare...si spune-i ca nu te pasioneaza relatiile lui extraconjugale...
daca va vrea pe voi e ok,daca nu e la fel de ok...

plus ca suferinta asta dupa cum vezi si tu te pune pe butuci...
Doamne fereste de mai rau!!!!...pt ca depresiile si suferintele astea or sa-si lase amprenta asupra sanatatii tale,si dupa un timp,cand ai sa te linistesti o sa te intrebi daca s-a meritat...
nu merita nimeni in lumea asta sa suferi pt el...afara de copilul tau!
restul.....

ai incredere in tine,fii pozitiva,gandeste pozitiv.....cauta sa te echilibrezi pt ca totul vine din interior si nu lua o despartie ca pe un sfarsit!

ai grija de tine,





Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

aveti dreptate. Nu merita nimic, in afara de fiul meu sa-mi sacrific sanatatatea.Dar aseara a mai venit o bomba. Imi spune ca azi merge in oras, cu toate ca-mi spusese ca nu lucreaza. L-am intrebat daca merge la garaj, ca doar a zis ca nu lucreaza. A inceput sa se fastaceasca. Pana la urma mi-a spus ca merge la ea ca e ziua fetitei si trebuie sa mearga, dar daca eu nu vreau , nu merge. I-am spus NU. Nu mergi. Stiti ce mi-a raspuns : de fapt el hotaraste ce face cu viata lui si daca vrea sa mearga, merge. Deci azi iarasi e plecat. Nu stiu daca intr-adevar este ziua copilului, sau daca ............Mai conteaza? Important este ca sacrifica inca o zi cu familia lui ca sa fie acolo. Doamne ce-o fi in capul ala a lui? Nu-si da seamna ca fiecare cuvant pe care-l pronunta despre ea, este un pas catre prapastia care se casca intre noi? Rabdare cata sa mai am ? Pana unde si pana cand ? probabil acum spuneti ca sunt chiar proasta daca inca mai stau si astept ca lucrurile sa se indrepte. Aveti dreptate. Acum nu mai e vb de mandrie, ci doar de prostie. Sunt constienta de lucrul sata si totusi nu iau inca nici o masura. Inca. Timpul se scurge in favoarea mea. Imi lasa timp sa ma scarbesc de toata mocirla asta in care m-a bagat. Poate ca e mai bine asa. Va veni la un moment dat si acel STOP.Pana aici.Lucrurile nu mai pot evolua in directia in care vreau eu. Se duc spre alt fagas. Spre ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Intr-o asemenea situatie eu l-as intampina cu bagajele lui in fata usi. Unde a fost toata ziua sa ramana mai departe.

Nu stiu cum a fost relatia voastra in 10 ani, ma refer la intimitate, comunicare, caldura - despre asta nu ai spus mai nimic in 7 pagini (sau cate sunt), dar acum e tarziu sa mai discutam asta. Nu vreau sa fiu rea, dar e posibil ca acea femeie sa-i fi oferit in 2 luni ceea ce el asteapta de la tine de ani de zile. Repet, nu vreau sa rasucesc acum cutitul in rana, e prea tarziu. Trenul a plecat din gara, sotul tau face niste chestii mizerabile. Tu ii speli camasile si ciorapii. Ai nevoie de liniste, nu de situatii ambigue. Eu as rupe pisica in doua si m-as detasa de el. De fapt am si facut-o acum 2 ani si nu era amanta intre noi. Tot vorbind de amante, iar tema asta!?!, nu le-as da vina lor, ruptura e intre cei doi. Daca o relatie e stabila, nu intra nimeni, nici cu ranga! Daca un zid are o fisura, patrunde apa; daca e intact apa nu se poate infiltra.

Din nou la subiect, azi a pus capacul pe oala cu presiune. Eu as fi transanta ca o sabie ninja si nu mi-ar pasa daca el ar dormi sub pod, la gara, la amanta pana isi clarifica ideile. Situatia actuala ii convine omului: vine acasa, culcusul e cald, mancarica imbietoare, femeia servitoare. Flexi, toate au o limita. Femeia trebuie sa stie pana cand sa dea si cand sa se opreasca. La un moment dat zici: GATA! Atunci ei incep cu rugaminti, lacrimi, promisiuni. Imi amintesc de a mea despartire acum 2 ani: prea tarziu, baiete, trenul a plecat si ai fost anuntat des ca pleaca! La un moment dat ajungi sa zici: "Barbatul acela? Naiba sa-l ia si sa faca ce-o vrea cu el! Mie nu-mi mai trebuie!"

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:
Eu as fi transanta ca o sabie ninja si nu mi-ar pasa daca el ar dormi sub pod, la gara, la amanta pana isi clarifica ideile. Situatia actuala ii convine omului: vine acasa, culcusul e cald, mancarica imbietoare, femeia servitoare. Flexi, toate au o limita. Femeia trebuie sa stie pana cand sa dea si cand sa se opreasca.



e foarte usor cind nu esti implicat sa fii foarte transant.
eu cred ca flexi o sa-i dea papucii cind o sa se simta ea pregatita.
nu te poti desprinde in doua zile de tot trecutul tau, chiar cred ca perioada asta mizerabila isi are rolul ei, si anume sa te faca sa nu regreti hotarirea luata.


www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Flexi,imi pare tare rau pt tine...
daca a fost "sincer" cu tine de acum tot o sa plece,ca urmeaza,sf. Nicolae,Craciunul,revelionul,pe urma sf Ioan....sf.asteapta si tot asa...
esti dispusa sa-i suporti toata astea?!
eu nu zic nici sa-i faci bagajele dar nici sa-l pupi pe frunte ca o mama...
atentie: nu esti mama lui!esti sotia lui...
mai multe nu stiu ce as putea spune...doar sa fii puternica,

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Da, eu pot fi infricosator de transanta, dar dupa ce am dat mult, mult prea mult. Al meu fost sot a fost suprins ca pisicuta se transformase in tigru; dar transformarea aceasta nu a fost peste noapte, fusese avertizat. Poate ca in situatia familiei lui Flexi nu au existat semnalele si avertizarile.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

flexi, te inteleg perfect. Exact prin asta am trecut si eu acum cativa ani... Intai a ales el sa plece, eu n-am avut puterea la acel moment sa rup relatia cu el, a facut el acest pas. La cateva luni s-a intors... Cu juraminte si promisiuni, cu bagaje... Atunci am crezut ca totul va fi bine, insa n-a tinut decat cateva zile, cand a plecat iar intr-o delegatie. Acela a fost finalul, insa de data asta eu i-am spus sa plece, eram pregatita, desi socul a fost mai mare dupa reinnoirea juramintelor si promisiunilor. A fost si este si acum dureros, pentru ca de copilul lui din prima casatorie nu-i pasa, insa este alaturi de cealalta, cu care s-a insurat imediat dupa divort, iar acum au un bebe care pare sa faca parte din viata lui. Ce a fost intre mine si el nu mai conteaza, insa si acum ma doare ca de fetita noastra nu-i pasa, iar ea este afectata.
Cand nu o sa mai suporti durerea, o sa renunti tu la el. Se pare insa ca trebuie sa ajungem la limita, ca sa putem face acest pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Flexi, poate ca el are nevoie sa ii spui clar ca te raneste, ca esti geloasa, ca nu vrei sa-l imparti cu alta; data viitoare cand cere permisiunea sa vb. cu ea sau sa intarzie, spune-i NU! Ca nu vrei sa vb. cu ea din casa voastra, ca nu vrei sa ia din timpul vostru ptr. ea. Spune-i ce simti! Fii si tu sincera cu el. Si vezi cum reactioneaza macar.

_


Asta am propus si eu de doua ori pana acum. Nu se poate sa stai chiar asa sa astepti sa se hotarasca el cand vrea si cum vrea.

Multa putere !
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi

aveti dreptate. Nu merita nimic, in afara de fiul meu sa-mi sacrific sanatatatea.Dar aseara a mai venit o bomba. Imi spune ca azi merge in oras, cu toate ca-mi spusese ca nu lucreaza. L-am intrebat daca merge la garaj, ca doar a zis ca nu lucreaza. A inceput sa se fastaceasca. Pana la urma mi-a spus ca merge la ea ca e ziua fetitei si trebuie sa mearga, dar daca eu nu vreau , nu merge. I-am spus NU. Nu mergi. Stiti ce mi-a raspuns : de fapt el hotaraste ce face cu viata lui si daca vrea sa mearga, merge. Deci azi iarasi e plecat. Nu stiu daca intr-adevar este ziua copilului, sau daca ............Mai conteaza? Important este ca sacrifica inca o zi cu familia lui ca sa fie acolo. Doamne ce-o fi in capul ala a lui? Nu-si da seamna ca fiecare cuvant pe care-l pronunta despre ea, este un pas catre prapastia care se casca intre noi? Rabdare cata sa mai am ? Pana unde si pana cand ? probabil acum spuneti ca sunt chiar proasta daca inca mai stau si astept ca lucrurile sa se indrepte. Aveti dreptate. Acum nu mai e vb de mandrie, ci doar de prostie. Sunt constienta de lucrul sata si totusi nu iau inca nici o masura. Inca. Timpul se scurge in favoarea mea. Imi lasa timp sa ma scarbesc de toata mocirla asta in care m-a bagat. Poate ca e mai bine asa. Va veni la un moment dat si acel STOP.Pana aici.Lucrurile nu mai pot evolua in directia in care vreau eu. Se duc spre alt fagas. Spre ea


Daca totusi il mai primesti acasa dupa asta, fa-ti surpriza si trateaza-l cu toatal indiferenta: nu ai mancare pt. el, nu-i mai speli rufele, vasele din care mananca, nimic nimic pt. el.

Din cate am vazut pana acum si din experienta mea de viata, femeia buna pana la prostie nu iese niciodata invingatoare din triunghiul conjugal.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

maria si in acest caz exista un risc
ca dl. poate gasi scuze de genul"nu mi-ai mai calcat rufele,nu mi-ai dat de mancare,nu am avut lucururi curate,ce era sa fac? mi-am gasit si eu pe alta!"
cunosc eu un caz


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput