al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

of Yasmine...cu alte cuvinte ai spus ce doream sa specific...da de ce ma rog nu e invers...de ce sa nu aiba grija el cum se comporta cu mine ca sa nu ma duc eu la altul si de ce sa nu fie invers mai mult? De ce sa am eu grija sa nu fiu dublata cu alta si nu invers? De ce sa nu fiu EU cea mai importanta? De cecsa nu primesc eu dovezi de iubire?

EU...reprezinta toate femeile cu cap !
Nu, nu am zis bine,ci asa cum ma compara cineva, femeile cu " trup de femeie si minte de brabat"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalilu spune:

Balanta......Foarte adevarat..!

Lalilu-mama Mariei si a lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta

of Yasmine...cu alte cuvinte ai spus ce doream sa specific...da de ce ma rog nu e invers...de ce sa nu aiba grija el cum se comporta cu mine ca sa nu ma duc eu la altul si de ce sa nu fie invers mai mult? De ce sa am eu grija sa nu fiu dublata cu alta si nu invers? De ce sa nu fiu EU cea mai importanta? De cecsa nu primesc eu dovezi de iubire?

EU...reprezinta toate femeile cu cap !
Nu, nu am zis bine,ci asa cum ma compara cineva, femeile cu " trup de femeie si minte de brabat"!


partial, de acord!
dar nu poate fi mereu asa. nu e nici corect si nici constructiv. pentru uneori din dorinta de a fi pe primul loc sau chiar mai in fata poti pierde lucruri frumoase si importante.
eu cred ca echilibrul e cheia.
nu e ok sa cedeze numai unul, indiferent cine ar fi acela, asa cum nu e ok ca unul sa fie mai important, oricare ar fi el.

flexi, daca tu ai simtit ca asa e bine, bravo!


www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

buli,asa este...nu vorbeam de o competitie...ci de faptul ca la un moment dat lucrurile se transforma si atunci nu am de ce sa fac atatea tumbe ca sa-si dea seama de valoarea mea...valoarea mea e acolo si atunci trebuie sa ma pastreze...nu ma bucur nici eu ca am ajuns sa gandesc asa...dar pe propria-mi piele, in decursul vremii am aderat la zicala " decat sa moara mama mea, mai bine sa moara mama lui"...imi pare rau...nu asa ar trebui sa stea lucrurile...dar...ca sa pot iubi un barbat si sa ma aibe langa el trebuie sa-l admir si sa nu fiu ca o mama pentru el...copil a fost si el si eu

...echilibrul...hmm e greu de pastrat...pe talerul meu oricat am incercat nu am dat de nimeni pana acum care sa stea cu aceeasi greutate ca mine...incat de unde ma credeam stigmatizata ca sunt anapoda decat altele si nimeni nu ma vrea asa cum sunt in timp am aflat ca nimeni nu reuseste sa fie atat de bun pt mine si sa poata tine pasul cu mine...

nu poti tine masura cine da mai mult sau mai putin, dar s-ar parea ca asa din cate vad eu INTOTDEAUNA femeile dau mai mult...si ma rog
DE CE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

am impresia ca primul pas, al relatiei e cel mai important.
nu stiu de ce, chiar nu stiu, la inceput femeile sint altfel decit sint ele. mai blinde incearca sa impresioneze cu bucate alese, cu o grija excesiva etc.

mie asta mi s-a parut mereu pueril si distructiv pentru viitorul relatiei.
consider ca are sanse mari de reusita o relatie in care poti fi 100% sincer din prima clipa. am o personalitate destul de puternica si nici prin cap nu mi-a trecut vreodatasa mimez ceva.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

...stiu eu buli...si primul pas si al doilea...si al treilea...pasii trebuie sa fie facuti impreuna...schimbarile sa se petreaca in tandem...daca unul se transforma atat de mult dar in alta directie...e chiar mai grav decat inselatul...

nu stiu ce sa spun...nu sunt cea mai buna sa dau sfaturi...sunt convinsa ca pentru Flexi a fost destul de greu sa treaca prin toate...de la mine se vede altfel...pentru mine omul e important prin insasi esenta lui...nu ma intereseaza barbatul-copil, barbatul-tata, barbatul-sot ci pur si simplu barbatul-BARBAT...probabil nu sunt facuta pt familia clasica...nu ma pot multumi doar cu atat...sa-l laud mereu ca este sot si tata ca el sa nu plece din familie...probabil am eu o linie a orizontului mult prea larga sau prea ingusta ?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu nu cred ca trebuie sa-l lauzi mereu ca e cel mai si cel mai, dar cred ca uneori e bine sa faci asta.
si mie imi place sa fiu uneori "periata", asa ca de ce n-as face-o si eu?
e f important sa stii momentul cind sa faci asta si e f important iarasi sa stii, si tu si el, ca ai si tu partea ta de laude, alinturi samd.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

eu nu cred ca trebuie sa-l lauzi mereu ca e cel mai si cel mai, dar cred ca uneori e bine sa faci asta.
si mie imi place sa fiu uneori "periata", asa ca de ce n-as face-o si eu?
e f important sa stii momentul cind sa faci asta si e f important iarasi sa stii, si tu si el, ca ai si tu partea ta de laude, alinturi samd.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@



+1

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

metaforic vorbind eu vad o relatie ca pe o partida de amor pe viata.
nu poti sa astepti numai pe el sa faca ceva, trebuie sa faci si tu ca sa va fie mai bine la amindoi.
e o perioada de preludiu, de punct culminant, de repaus etc.
dar, oricum ar fi e ceva ce se face in 2 si cu cit cei doi au parti mai egale, cu atit e mai bine pt toata lumea.
daca e si un pic de fun, deja nu-ti mai vine sa te opresti

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ce faceti mai aici la subiectul lui flexi?

Flexi, ma bucur foarte tare pentru voi. Sper sa fi invatat amandoi cate ceva din experienta asta.

Mergi la inceput