al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

flexi,sa dea bunul Dumnezeu sa va fie bine

mie insa,da-mi voie sa am asa o mica rezerva...si asta doar in ceea ce-l priveste pe sotul tau

si multumim de vesti

Alaturi de EMMA
Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio ,mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cassina spune:

Este greu sa reannozi un fir rupt,dar nu imposibil...depinde cat de mult va doriti sa face-ti asta.Si daca tu consideri ca merita atunci multa intelegere,rabdare si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Flexi, sunt foarte multe cazuri (chiar de pe forum) care au trecut printr-o chestiune similara, au procedat la fel si sunt multumiti de alegerea facuta.

Depinde doar de voi sa va fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Inca nu-mi vine sa cred ca nu s-a terminat.
Insa, daca asa ai ales tu, multa bafta sa va mearga bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Flexi, important e sa-ti gasesti tu linistea si sa poti trece mai departe ( sa stii sa ierti)... ca daca iti tremura carnea pe tine la fiecare telefon pe care il primeste, fiecare minut pe care il inarzie acasa, asta nu e viata...

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Flexi - in primul rand TU sa fii impacata cu alegereea facuta.

apoi - permite-mi si mie o mica rezerva.. daca el sta cu privirea pierduta pentru ca a fost cu adevarat indragostit de ea si inca mai este... asta o sa va macine incet-incet.

eu cred ca buba inca nu s-a spart.

va tin pumnii!

b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

de cateva zile recitesc toata povestea mea si nu-mi vine sa cred . tatea mi s-au intamplat intr-un timp scurt. Viata noastra a intrat pe fagasul normal. Ne iubim mai mult ca niciodata. Lucrurile care nu erau spuse atunci, s-au spus , intrebarile care m-au framantat si-au gasit raspuns. In sfarsit ma bucur din nou de sotul meu. A meriat sa lupt pentru aceasta casnicie. norocul nostru a fost ca inca ne iubeam si nu am putut sa ne despartim. Ea si-a gasit un alt loc de munca intr-o alta localitate si sper din tot sufletul sa nu mai trec NICIODATA prin ce am trecut. Nimeni nu merita asa ceva. Nici ultimului meu dusman nu-i doresc suferinta prin care am trecut eu. Fetelor, bucurati-va cat sunteti impreuna, laudati-va sotul si faceti-l sa creada ca este cea mai importanta persoana din viata voastra. De fapt sunt tot niste copii care au nevoie in permanenra de afectiune si de incredere din partea noastra. Poate asta am invatat acum . Sa-l pretuiesc mai mult, sa zambesc mai des , sa-i spun mai des ca-l iubesc si ca ... De asta au nevoie. De multe dovezi de iubire. De cand nu i-ati mai trimis un SMS care sa-l faca sa zambesca si sa-si doreasca sa ajunga mai repede acasa ? Ele asa ac. va spun eu . Mesaj dimineata , seara de noapte buna. Poate pare banal si pueril, dar este adevarat. De cand n-ati mai ras cu el la o gluma sau pur si simplu ptr ca ceea ce a spus el atunci vi s-a parut amuzant. Undeva pe drum gresim. Acum stiu si unde. Luate de problemele cotidiene , uitam de noi ,de el. Amantele nu uita. Un zambet si cateva cuvinte tandre fac miracole. Ele asa fac. O gluma, un zambet, un mesaj si in permanenta le spune ce grozavi , ce frumosi si destepti sunt ei si prostii pica in plasa. Normal ele au timp. Nu au timp, isi fac. Si noi trebuie sa ne facem. Ce daca vasele nu le spalam seara? Credeti ca le spala cineva peste noapte? Nu . Ce ne costa sa ne imaginam ca nu suntem sotii , ci amntele sotilor nostri? Incercati o zi si vedeti ce se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

Flexi, ma bucur mult pentru tine!

Bine ca a plecat femeia aia definitiv, cu ea in oras nu cred ca ai fi avut vreodata liniste. Sper ca ati invatat amandoi ceva si ca acest obstacol sa va faca sa realizati ca va iubiti si mai mult.



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

flexi, ma bucur ca sunteti bine, ca esti bine.
toate cele bune

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Doamne-ajuta!
Si da, Flexi, mare dreptate ai, ei sunt simpli, nu cer mult, noi tre sa stim cind sa le dam, daca sa le dam mult sau cu portia, daca invatam asta, reusim. Dar trebuie sa si stim sa luam, sa ni se dea si noua, pt. ca altfel nu e echitabil.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput