al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns margotimea spune:

Flexi,eu zic sa nu te amagesti prea tare.Chiar daca exista o senzatie de liniste si asezare,cred ca e prea devreme ca lucrurile sa intre in normal.Si stii de ce spun asta?Pentru ca tu acum iar te agati de linistea asta si de faptul ca el nu mai discuta despre ea si vine apoi iarasi cu o bomba care-ti rupe sufletul.Cred ca asta stii si tu asa cum stiu si eu.Stiu ca de cate ori renaste speranta te simti mai bine,dar noi acum trebuie sa fim cu ochii in patru pentru ca data viitoare ei o sa ne raneasca si mai tare.Poate ca tu esti resemnata si atunci e mai bine pentru tine,adica fie ce-o fi merg mai departe.Eu recunosc ca inca nu sunt resemnata si inca ma dor gesturile si vorbele lui.Eu mai am de lucrat putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Amagiri? Nu cred ca mai pot sa ma amagesc. Am trecut demult de faza asta. orice spune, daca spune, nu ma mai doare. Oare de ce ? Ieri a fost la ea sa o vada cum se simte. v-am spus ca e in recuperare. Se pare ca ramas cu un mic handicap locomotor ( trage un picior dupa ea ) , asta din spusele lui,dar asta nu are legatura cu sotul meu. De fapt nici nu stiu ce legatura mai au toate cu el.Cu fiecare zi care trece ma bucur ca sunt sanatoasa si am un copil sanatos. Restul sunt povesti. De ce trebuie sa lasam pe altii sa ne chinuie? N-avem 2 vieti sa acceptam compromisuri, ca poate in cealalta viata va fi mai bine. Avem o singura viata de care trebuie sa ne bucuram in fiecare clipa. Acum cateva zile am urcat in Poiana. Dimineata cand am plecat din oras era ceata si o mizerie de nedescris. Cand am ajuns in Poiana era zapada si soare. Mi s-a umplut sufletul de atata frumusete. Demult nu m-am mai bucurat la vederea zapezii , a soarelui. Veti spune, a innebunit. Nu . De cand nu v-ati mai bucurat ca vedeti un peisaj mirifc? De cand nu ati mai zambit la vederea unei flori si in vitrina unei florarii? Sunt lucruri minore pe langa care trecem in fiecare zi si nu le bagam in seama. De ce oare? Suntem chiar atat de ocupati ca nu mai avem timp de asa ceva? poate sunt o visatoare. S-ar putea ptr ca sunt Varsator. Poate ca de abia acum am vazut si eu soarele , zapada, florile din vitrina. Nici eu n-am vazut aceste lucruri, sau daca le-am vazut mi-am spus ca nu trebuie sa le dau importanta ptr ca asa trebuie sa fie.Ce am scris nu are nici o legatura cu subiectul deschis, dar asta simt acum. O mare liniste sufleteasca. Si linistea nu e legata de el, de ceaa ce face sau zice. E legata de mine. Eu m-am linistit. Azi. Maine poate nu va mai fi la fel, dar azi sunt o mare norocoasa. Sunt sanatoasa si sufletul meu se aduna incet, incet si se linisteste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Flexi, zici ca te-ai linistit. Cand ai avut ultima data lacrimi in ochi? Cand te-ai simtit trista ultima data? Cand raspunsul la ambele intrebari va fi mai mult de o luna, abia atunci poti sa te gandesti ca te-ai linistit.
Linistea nu vine daca iti alimentezi nemultumirea de la sursa. Eu nu pot sa cred ca nu te deranjeaza deloc faptul ca el merge sa ingrijeasca si s-o vada pe respectiva, deci nu cred ca esti linistita.
Poate ca te-ai resemnat. Dar asta este ceea ce meriti? Asta este ceea ce-ti doresti de la viata?

In clipele tale de liniste, trebuie sa te gandesti si la viitor.
Ce ai de gand sa faci? Ce speri sa-ti aduca viitorul?

Sunt cateva intrebari la care trebuie sa gasesti raspunsul singura.

Ceea ce ti se intampla acum, in conditii normale nu ai accepta. Si peste ceva timp o sa te intrebi de ce a durat atat pana sa iei o hotarare PENTRU TINE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi

Ieri a fost la ea sa o vada cum se simte. v-am spus ca e in recuperare. Se pare ca ramas cu un mic handicap locomotor ( trage un picior dupa ea ) , asta din spusele lui,dar asta nu are legatura cu sotul meu.


NU vreau sa par rea dar Dumnezeu nu bate cu batul. Inteleg ca vrea sa te lasa pe tine (care arati trasnet) pentru o oloaga! (nu aruncati cu rosii in mine va rog...dar nu ma pot abtine)

Mi-am amintit de amenintariele amantei "noastre"... Ca toate ni se intorc in viata si bune si rele..si-o sa fiu pedepsita ca nu l-am lasat pe al meu sot sa-si traiasca viata

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana.eu spune:

e o poveste impresionanta ce-i drept. cum as putea sa vorbesc mai mult cu tine? imi poti lasa o adresa de mail sau de mess?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui khrisu

[quote]citat din mesajul lui flexi

Mi-am amintit de amenintariele amantei "noastre"... Ca toate ni se intorc in viata si bune si rele..si-o sa fiu pedepsita ca nu l-am lasat pe al meu sot sa-si traiasca viata

KHRISU mamik de baietel si fetita






Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

flexi - ce mai faci? sper ca sunteti bine. o saptamana cat mai linistita!

b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Buna seara Flexi,

povestea ta e impresionanta! cat zbucium... cate framantari! si ce e trist este ca pentru a doua oara ... amandoi sunteti nevoiti sa simtiti durere.. mare pacat ca trebuie sa treceti prin asa ceva!

ma bucur ca ai reusit sa mergi sa te relaxezi. aveai mare nevoie! vei vedea, iti vei incarca bateriile!

am intrat sa-ti spun un lucru pentru care probabil ca o sa-mi aprind paie in cap.. dar mi-l asum pentru ca as vrea sa -ti spun ce as face eu daca as fi in locul tau:

as lua un buchet de flori si m-as duce la amarata ce-si trage piciorul dupa ea si as privi-o in ochi... eu cred cu tarie in puterea de a te uita in ochii cuiva...

si i-as spune: "ma bucur ca Dumnezeu a avut grija de tine si ca te-a lasat in viata! ramane sa te-ntrebi tu singura de ce te-a lasat in viata! "

i-as da buchetul de flori .. si as pleca ... pe bune !


Flexi, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste greutati, intelepciune pentru decizia cea buna si mult noroc !

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Sper ca esti bine Flexi???

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza@rianna spune:

Flexi sper ca esti bine. Ti-am citit toata povestea si sincer iti spun ca nu merita sa suferi pt un om ca sotul tau. Viata e frumoasa si merita traita mai ales ca il ai pe baietelui tau alaturi care este totul pt tine.
Asteptam sa vii cu vesti vune si ca starea ta este de la foarte bine in sus. Bucura-te ca esti libera si nu te mai cicaleste nimeni.

luisa

Mergi la inceput