al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luiza@rianna spune:

Flexi sper ca esti bine. Ti-am citit toata povestea si sincer iti spun ca nu merita sa suferi pt un om ca sotul tau. Viata e frumoasa si merita traita mai ales ca il ai pe baietelul tau alaturi care este totul pt tine.
Asteptam sa vii cu vesti bune si ca starea ta este de la foarte bine in sus. Bucura-te ca esti libera si nu te mai cicaleste nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Imi pare rau ca n-am mai scris demult dar am fost foarrte ocupata la servici si chiar n-am avut timp. Duminica trecuta l-am dis pe fiul meu in tabara . este plecat toata saptamana de vacanta in tabara. m-a bucurat pentru el ca s-a dus sa se distreze. Macar el, ca eu...Am profitat de faptul ca saptamana asta nu e acasa ca sa pot lucra mai mult si sa ajung acasa cat mai tarziu. Acasa nu este nimic nou. Stam in continuare impreuna , sub acelasi acoperis si atata. Am fost o lasa cand am oprit actele de divort si acum imi pare rau. Nu stiu ce a fost in capul meu. Ma complac in aceasta situatie fara iesire si totusi nu fac nimic. Eu sunt bine dpdv emotional. In ce sens ? Nu ma mai macin, nu ma mai consum , le iau toate ca atare. De ce ? Nu stiu. Cred ca am ajuns si eu in punctul in care nu mai stiu ce vreau. Am momente cand vreau sa plece sa nu-l mai vad. Am momente in care vreau sa fie totul bine. Ca odinioara. Nu va mai fi , stiu asta si totusi....Probabil,sau cu siguranta, am o spreanta ca totul se va termina cu bine. Nu cred ca va fi asa . Si atunci de ce nu reactionez? de ce raman inerta? De ce nu fac ceva sa-mi fie mai bine? Pentru mine ? Pentru copil? Sunt lasa si slaba. cat m-am crezut eu de puternica , nu sunt. Sunt puternica numai pentru faptul ca m-am ridicat si merg ma departe. dar nu sunt puternica sa iau hotararea finala. Si aici nu ma poate ajuta nimeni. Tot eu trebuie sa stiu sa fiu puternica. Daca situatia ar fi stat invers ( eu sa insel ) cu siguranta el ar fi stiut care este hotararea. dar asa.. eu stau si inca gandesc. La ce ? La cine ? Probabil ca-mi veti spune din nou ca trebuia sa-l dau pe usa afara. Aveti dreptate. Atunci in 22 noiembrie, in acea seara trebuia sa pun punct. Nici acum nu e tarziu si nu o fac.Sunt o proasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

dana.eu- poti sa-mi dai un mesaj aici. Nu prea stiu eu cum , dar te descurci tu.
Merci pentru intelegere. N-as vrea sa-ti dau adresa mea de mail, ptr ca nu se stie niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Eu cred ca Dana.eu este amanta

La primul mesaj pe forum vine taman la acest subiect si iti cere adresa de e-mail...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Flexi, nu te mai invinovati ! Nu-ti dau voie sa vb asa urat despre tine. Esti un om foarte bun si merituos. Noi ne pretuim mult, sa stii.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Eu cred ca Dana.eu este amanta

La primul mesaj pe forum vine taman la acest subiect si iti cere adresa de e-mail...


de acord..oricum e ceva in neregula cu ea.

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Chiar nu ma intereseaza cine este dana.eu. Daca este EA cu atat mai bine. Are ce citi si sa vada ca lumea nu este de acord cu ceea ce face. dar nu de asta va scriu. Ieri am mai avut niste experiente bomba. Sotul meu era cica plecat la servici. Aiurea. S-a dus la ea sa o vada. dar nu aici vroiam sa ajung. Eu eram plecaa sa-mi iau copilul din tabara si la un moment dat imi suna telefonul. Un tip care ma intreaba daca sunt sotia lui X si incepe sa-mi spuna. Despre cine ? Despre EA. Nu-mi venea sa-mi cred urechile.Doamna cu asa ceva se ocupa. Se agata de barbati cu bani , pe care-i jegmaneste , dupa care se indreapta spre alta victima. Copilul nici nu stie al cui este, dar i l-a pus in carca unuia si are tata. mi-a spus ca multi barbati i-au trecut prin pat si acum se lauda prin sat cu noul( adica sotul meu ) ca ce cadouri scumpe ii face. Marea lui dragoste cine este. Tipul mi-a spus ca mama ei este asa, ( acum e in Italia ) si tatal ei de aiai s=a apucat de bautura. O familie de nenorociti care a intrat in viatat mea. Nu i-am spus nimic sotului. oricum nu stiu daca ma va crede. Telefonul pe care l-am primit era cu nr ascuns, asa ca nu am de unde sa dau de respectivul. Mi-a mai spus sa am mare grija , ca e perversa si unsa cu toate alifiile. normal daca asta este meseria ei. Mi s-a facut o greata imensa. Imi venea sa vomit. Cu asta vrea el sa m aschimbe? Cu o c....?Inseamna ca-si merita soarta amandoi si se merita unul pe altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Flexi-draga mea la tine vad ca se tin lant
oare cind iti gasesti linistea?
mereu te citesc sa vad cum mai esti
te pup si sper din tot sufletul sa gasesti linistea de care ai nevoie
sila ti se face si inca multa de la un moment dat dar trebuia sa ai deja multa multa dupa cit ai rabdat
capul sus si fi mindra de ceea ce esti,ei sa se bucure in cercul de nenorociti si al tau va vedea intr-o zi cu cine sta cind il schimba pt altul...proaspata victima
nici nu stiu daca sa-i spui sau nu vb ta nu te crede....
ai grija de tine si de C

_

ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Flexi, eu cred ca tu speri ca el sa-si dea seama ca cealalta nu merita nici o atentie si sa reveniti la ce a fost odata.

Insa...nu te imbata cu apa rece. Din cate spuneai sotul tau nu este un om cu bani (nici macar nu are unde sa se mute), deci ce bani sa vaneze respectiva la sotul tau? Si nu am inteles cine era individul care te-a sunat, vreun ex, nemultumit ca nu mai e cu ea...sau de ce tinea mortis sa-ti spuna despre ea?
Tie chiar ti-ar conveni varianta asta, ca individa sa fie o c...., el sa-si dea seama in curand si din acest motiv sa se intoarca? Of.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Adina, si daca tipul are bani deoparte, bani de care Flexi nu stie? Eu am aflat la divort ca al meu ex avea o suma frumusica pe un cont, de care eu nu stiam.
Cine era anonimul si ce voia, de unde avea numarul ei, cu ce se ocupa amanta, e irelevant. Important e ce se intampla cu Flexi.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput