al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sybille spune:

La multi ani Flexi!astazi serbam si ziua sotului meu si voi ciocni o cupa de sampanie si pentru fericirea si linistea ta.Sa iti ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

La multi ani draga flexi! Sa te bucuri de ziua ta!

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Multumesc pentru urari. Daca as putea sa reprogramez ziua mea de nastere, as face-o cu siguranta. Ieri am avut o zi oribila. N-am plecat nicaieri, ptr ca vremea a fost foarte urata si ptr ca situatia financiara chiar nu mi-a permis acestlucru.se pare ca toate mi-au stat impotriva. Ata e. Am zis ca e doar o simpla zi si m-am consolat cu asta. Am sa-mi tin ziua de nastere intr-o alta zi , cand ..... Nu stiu. Vremea de afara nu ma ajuta cu nimic. Saptamana trecuta cand a fost frumos afara , starea mea a fost excelenta. Azi cand ploua , sunt deprimata. Dar tot inainte , ptr ca altfel nu se poate.N-are rost sa tot stau sa jelesc. Vineri cand am ajuns acasa am rabufnit. Dupa 2 luni in care am inghitit si am fost calma, m-am revoltat. I-am cerut sa plece atunci , nu maine , nu poimaine. A ramas cu gura cascata. nu-i venea sa-si creada urechilor ca pot sa si tip si sa ma infuri. Nu a plecat. A ramas sa-mi frece mie nervii. Acum nu-l mai vreau eu. Si i-am spus. Tot ce-mi doresc este sa plece si sa ma lase in pace. Ieri de ziua mea n-am primit nici macar o floare de la el. Ca nu are bani. Pentru ea a avut bani de spital, de doctori si altele, iar pentru mine de o floare nu s-au gasit. Asta e. Nu mai vreau sa ma enervez ptr ca-mi fac singura rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Eu nu mai inteleg nimic...si raman la parerea mea...
Flexi, sunt curioasa, astazi o sa-i mai spui sa plece? Sau maine?
Iti "freaca nervii" pt.ca tu ii permiti.
Chiar nu poti face nimic sa-l vezi plecat de acolo? Sau nu-ti doresti asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

flexi
eu stiu ca iti doresti sa plece!
vrei asta,ai inteles ca nu se mai poate,ca nu mai sunteti un intreg....probabil ca la asta a contribuit si faptul ca nu ti-a adus nici macar o floare de ziua ta...
stiu cum e ca am patit-o si eu!
asteptai(undeva in adancul sufletului tau) sa vina o schimbare din partea lui macar de ziua ta!
pt ca asa e pt noi femeile,ziua de nastere e una cu o semnificatie aparte si cand cineva te iubeste stii ca de ziua ta iti face o surpriza placuta!
nu a venit schimbarea....si asta ar trebui sa-ti spuna ca nu se mai poate face nimic...
e o cauza pierduta....s-a dus,nu mai exista,a murit...

nu stiu cum e cu casa,dar daca il poti da afara nu-l mai lasa sa-ti macine nervii,te rog eu sa te scutesti de o suferinta inutila...
nu te mai chinui fata draga,ca nu merita!
offf, si nu-l mai primi inapoi,sa nu faci asta daca va vrea la tine ca nu are unde, ce si cum...

hai, capul sus, ca va veni si pe strada ta soarele

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

La multi ani , Flexi !

O sa ai zile bune iarasi, apoi o sa mai pici. Nu te lasa, timpul trece si nu merita. Deloc..
Mare e gradina cu nesimtiti...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Flexi, La multi ani!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

La multi ani ,Flexi!!!!Sa fii sanatoasa si sa iti revii cat mai repede posibil !

Da....mare e gradina cu NESIMTITI .....si ce ma mira pe mine este ca tot lor le merge bine...isi refac viata usor(reusesc sa pacaleasca alta fata buna),sau daca nu-si refac viata oricum au parte de ceea ce-si doresc....asta inseamna sa fii nesimtit..sa nu simti,sa nu-ti pese ca incurci viata unor oameni fata de care aveai niste obligatii...in sfarsit...o sa fie bine pt toata lumea pana la urma...

te pup si inca o data iti doresc TOT BINELE DIN LUME!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Eu una nu stiu CAT si CUM de mai suporti. Sa nu-ti dea nici macar o floare????? Macar atat ar fi putut....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margotimea spune:

Draga flexi,mi-a luat 3 zile sa citesc tot subiectul si abia asteptam sa scriu si eu.In primul rand LA MULTI ANI si sa ai parte de linistea mult dorita.Trebuie sa spun ca trec exact prin ce treci tu acum,iar daca as fi expus povestea mea aici,sa spunem in paralel cu a ta,poate ca unii nu te-ar mai fi suspectat ca inventezi.Viata este o telenovela intr-adevar si nici in cele mai urate vise ale mele nu imi inchipuiam ca o sa trec prin ce trec acum.Situatia noastra este oarecum asemanatoare.Am un baietel de 5 ani cu sotul meu care s-a gandit sa ne lase taman inainte de craciun si sa-si petreaca craciunul si revelionul cu o alta...A revenit acasa dupa un timp dar nu cu sentimente mai bune si nici macar cu vreo urma de regret.Justificarea lui este ca vrea sa fie liber.Nu vreau sa lungesc povestea prea mult.Oricum din sfaturile pe care le-ai primit tu invat si eu cate ceva si stiu perfect prin ce treci pentru ca astfel de sentimente am si eu.Cate o zi e mai buna,in alta ma infund de plans,uneori vreau sa o iau de la capat,alteori nu concep viata fara el.E cumplit de greu dar ma rog la Dumnezeu sa-mi arate calea cea buna.
Stii ce mi-as dori Flexi?Sa revenim dupa un timp si sa ne mandrim ce bine o ducem fara ei si cat de proaste am fost ca am pus suflet pentru cine nu merita.Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput