al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Flexi,tu nu ai foarfeca in casa,dar clor ai?
albeste-i rufele,ca-s imbacsite de la caracterul stapanei,fa-i pijamalele cu decolteu la spate si gaura intre picioare,ca asa poarta fufele....vezi daca mai indrazneste sa spele boarfele amantei in casa ta?

ai ma,tu chiar nu poti raspunde la tot raul pe care ti-l fac acesti doi ...cum sa le zic...ca n-am cuvinte?

REACTIONEAZA...fa-te respectata!

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui principe

Flexi,tu nu ai foarfeca in casa,dar clor ai?
albeste-i rufele,ca-s imbacsite de la caracterul stapanei,fa-i pijamalele cu decolteu la spate si gaura intre picioare,ca asa poarta fufele....vezi daca mai indrazneste sa spele boarfele amantei in casa ta?

ai ma,tu chiar nu poti raspunde la tot raul pe care ti-l fac acesti doi ...cum sa le zic...ca n-am cuvinte?

REACTIONEAZA...fa-te respectata!

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i


Sincer, nu cred ca asta-i genul de sfat care-ti aduce respectul altora, nici respectul fata de sine.
Flexi a vorbit cu avocata, a hotarit sa ceara divort, nu vad ce sens ar avea gesturile astea.
E cu mult deasupra de mocirla in care se balacareste viitorul ei ex si...na, ca nici nu stiu cum sa-i zic celeilalte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui principe
.....ai ma,tu chiar nu poti raspunde la tot raul pe care ti-l fac acesti doi ...cum sa le zic...ca n-am cuvinte?

REACTIONEAZA...fa-te respectata!



Da chiar asa !? flexi este prea mult ceea ce accepti tu !
Daca eram in situatia ta poate mai rabdam pana la un punct sa zic ca salvez casnicia, dar cand ar fi aparut in casa pijamele la spalat zburau pe geam afara si el dupa ele. Imaginatia mea este mult depasita de ceea ce stii tu despre acest specimen de sot (nu poate fi numit om).
I-a incearca odata sa-i zbori catrafusele amantei pe geam, sau macar pe usa de la intrare, i-a fa-i scandal un pic, i-a incearca sa fii mai ferma "in masina in care spal rufele mele nu au ce cauta boarfele fufei asteia!" sa vezi cum reactioneaza. Sigur mai da inapoi mititelu '!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Felxi,

LA MULTI ANI ! sa fii sanatoasa si bucuria iti v-a reveni pe chip cu siguranta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Fetelor nu are nici un sens sa-si puna mainile in sold si poalele-n cap acum, pentru ca:
1. nu schimba situatia cu nimic
2. nu se enerveaza mai putin
3. isi distruge si urma de respect pe care o are fata de ea insasi
4. il inraieste in procesul de divort care urmeaza
Singura optiune pe care o are este sa-l ignore. Cu totul. Pur si simplu sa-si seteze mintea ca el nu exista. Un strain in propria casa. Atat. Sa evite orice conversatie.

Sa-l dea afara din casa nu poate. Este si casa lui, inteleg ca a investit si el in casa asta un ultimii ani, asa ca numai un proces de partaj ii va desparti material. Este bine sa nu se ajunga acolo si sa se desparta de comun acord cu o intelegere semnata de amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Flexi, La multi ani! ce-ti doresti tu sa s eimplineasca. Multa sanatate si putere!

ne apropiem de 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi

Nu mai am putere nici sa scriu. Zilele se scurg toate la fel. Dimineata ii face ceaiul ,pleaca la spital. Seara vine acasa, cu pijamaua, sosete , chiloti si ii spala , ca sa i le duca dimineata l aspital. Eu , simt ca ma lasa puterile. Mi-e atat de greu de-mi vine nu stiu ce sa fac. Ieri am avut o zi buna. Am reusit sa stau pe linia de plutire. Azi dimineata am cazut din nou. A trebuit sa plang sa ma descarc.Imi pare rau ca era el acasa cand s-a intamplat lucrul asta. Intre timp am pierdut si sarcina. Asta s-a intamplat pe 13.01.Stiti ce mi-a zis ? Spune-mi ca e o gluma, ptr ca eu vroiam sa-ti zic sa-l pastram. Mare mincinos si nesimtit.Continua sa minta pe toata lumea din jurul lui. Nu numai in ceea ce priveste casnicia noastra, dar si cu afacerea. Il minte pe asociat, pe angajati ( 2 ), pe mama lui, sora si ceea ce este mai grav, pe mine. Poate ca asta este el si eu n-am vrut sa vad lucrul asta atatia ani. Saptamana viitoare , duminica este ziua mea. Implinesc 40 ani. Acum 6 luni, el imi spunea ca de ziua mea mergem la Viena, noi 2, ptr ca o data implinesc aceasta varsta.Asta era inainte de aparitia ei. Si cum o simpla fraza, " mi-am gasit pe altcineva " a schimbat viata mai multor oameni. O simpla fraza.


Flexi, gandeste-te bine daca iti mai doresti un astfel de om langa tine.
El s-a schimbat, nu mai este cel cu care ai avut o casnicie fericita de 10 ani. Nu mai este acelasi. Cauti in zadar acum in el barbatul care te-a facut fericita 10 ani, pur si simplu s-a transformat intr-o chestie hidoasa in care degeaba iti proiectezi in continuare sentimentele.

Nu razbunarea de vreun fel iti va aduce linistea (faptul ca-l dai afara din casa, sau ca le faci vreun rau lui si mimozei), nicidecum. Fa exact ceea ce simti.
Ca sa te linistesti trebuie sa te gandesti ca el nu-ti mai poate oferi acum ceea ce ai tu nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui escu

Fetelor nu are nici un sens sa-si puna mainile in sold si poalele-n cap acum, pentru ca:
1. nu schimba situatia cu nimic
2. nu se enerveaza mai putin
3. isi distruge si urma de respect pe care o are fata de ea insasi
4. il inraieste in procesul de divort care urmeaza
Singura optiune pe care o are este sa-l ignore. Cu totul. Pur si simplu sa-si seteze mintea ca el nu exista. Un strain in propria casa. Atat. Sa evite orice conversatie.

Sa-l dea afara din casa nu poate. Este si casa lui, inteleg ca a investit si el in casa asta un ultimii ani, asa ca numai un proces de partaj ii va desparti material. Este bine sa nu se ajunga acolo si sa se desparta de comun acord cu o intelegere semnata de amandoi.


Ai perfecta dreptate, dar pentru aceste 4 puncte Flexi sufera ca un caine, este umilita si supusa la presiune psihica mare. Asa un pic sa se zburleasca la el macar se mai racoreste de tot sangele rau care l-a acumulat datorita comportamentului de om "si-si" la cap al stimabilului sot !
Orium Flexi a dovedit ca nu este un temperament vulcanic si mai degraba tace si inghite, plange prin coturi si isi inghite lacrimile amare decat sa faca oarece ordine si sa puna niste reguli mai stricte pentru sotul ratacitor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Nu,razbunarea nu-ti aduce linistea si nici respectul ptru tine insati sau a celor din jur..(oricum in astfel de situatii este mult sa vorbim de respect si ce implica el)dar, in cazul de fata, nici a accepta in tacere povestile de dragoste si a vedea cum se usuca chilotii amantei la soare nu este o virtute.
Nu despre razbunarea prostului este vorba ci despre reactie la suferinta,despre impunerea limitelor,despre respectul ptru suferinta celei care a fost iubita,sotie timp de 10 ani.Mi se pare patologic sa porti o lupta interioara ca sa nu tulburi linistea celorlalti(care dealtfel iti fac viata mizerabila) sau ca sa nu-ti strici imaginea.Reactia este un sistem de aparare,de descarcare nervoasa.A sta paralizat in fata suferintei nu creaza decat frustrari(pe care mai tarziu,posibil,le trateaza prin terapia cu burdusirea pernei)
Fiecare razboi are luptele sale si este mai bine sa-ti duci luptele in timpul razboiului si sa iesi din razboi ciufulita decat cu rani adanci in suflet.


o fraza inteleapta de care incerc sa tin cont este:" bolile sunt lacrimile sufletelor care-si plang durerea".

Oare avortul Flexei nu este si el "o lacrima" un "strigat de durere" al sufletului ei?

Flexi,exteriorizeaza durerea nu o tine in tine!



Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu ma gindisem ca daca a depus actele de divort asta conteaza la capitolul reactii.

Mergi la inceput