al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Nu trebuie sa treaca nimeni prin asta. Oricat de greu ar fi, cred ca cel mai corect ar fi sa va despartiti. Acum. Daca e sa mai fie ceva ...va ganditi. Te imbolnavesti pt ce?
Asta este parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

of Flexi e prea mult ce suporti
nu stiu ce as face in locul tau sa ai putere sa-l vezi cum pregateste si spala pt ea in casa voastra,a ta
acum mai ai durerea si pentru pierderea sarcinii
fi tare pt tine si fiul tau,
eu nu stiu ce sa te sfatuiesc,daca simti ca mai vrei atunci mai lupta,ai incercat multe dar trebuie sa vina si din partea lui ceva,nu vrea sa renunte la nici una dar asa traieste el bine dar tu? cum sa mai faci?
poate daca ati locui separat o vreme isi limpezeste gindurile,se decide
tu cred ca vrei sa salvezi casnicia si cred ca inca il iubesti foarte mult



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Flexi, n-ati putea sa va separati inainte de divort ? Spune-i sa plece, de ce sa-i spele amantei lucrurile in casa ta, sub ochii tai care suferi atat ? Omul asta a depasit de mult limitele bunului simt. Poate ca divortul mai dureaza cateva luni.

Da-l afara !

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Flexi, n-ati putea sa va separati inainte de divort ? Spune-i sa plece, de ce sa-i spele amantei lucrurile in casa ta, sub ochii tai care suferi atat ? Omul asta a depasit de mult limitele bunului simt. Poate ca divortul mai dureaza cateva luni.

Da-l afara !

Maria




Subscriu! Maria are dreptate! De ce te chinui atat? Mai ales pentru pierderea sarcinii nu l-as ierta in veci! (ca fii convinsa ca din cauza stresului provocat de dumnealui s-a intamplat asta)
Nu are unde sa se duca? La mama-sa, la hotel, oriude, nu este problema ta! Doamne ce m-am enervat! In locul tau eu mi-as permite o iesire nervoasa, as face balamuc cat ma tin plamanii, i=as pune toate lucrurile in cap (in cel mai bun caz) si l-as trimite sa se spele pe cap cu iubita lui! Ce mitocan!!!
Dupa ce m-as descarca, m-as duce la coafor, mi-as lua o rochie noua si mi-as face planuri de petrecere pentru ziua mea. O petrecere in casa mea, la care l-as soma sa nu vina.
E timpul sa te gandesti la tine, sa ti-l scoti din minte definitiv, ca nu merita un loc acolo!
40 de ani - o varsta frumoasa, in cazul tau numai buna pentru un nou inceput!
La multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

flexi, eu nu inteleg ce-l cauti tu atat in coarne. Cand el isi face aparitia fa-ti de lucru in capatul opus al casei, Citeste, asculta muzica, iesi la plimbare, culca-te. De ce trebuie sa stai in jurul lui, sa stai de vorba cu el? Parca te vad ca-l intrebi si ce vrea sa manance si te repezi sa-i pui masa. Banuiesc ca nu mai dormiti in aceiasi camera. Chiar nu poti sa te desprinzi de el? Lasa-l in boii lui, iesi din starea de "psihologul de serviciu".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Mai Flexi dar tu cand ai de gand SA TE ENERVEZI?
Sa REACTIONEZI la atata magarie? Cum sa-i spele hainele in casa ? Ori e nebun ori e mitocan.


J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Mai Flexi dar tu cand ai de gand SA TE ENERVEZI?
Sa REACTIONEZI la atata magarie? Cum sa-i spele hainele in casa ? Ori e nebun ori e mitocan.


J si Carla (05.02.2006)


Subscriu!!

Flexi nu e capat de tara !!! Sunt o multime de femei care sunt in situatia ta! Eu sunt una si sunt intr-o situatie mai grea..2 copii mici, casa nu e a mea...

iti inteleg durerea dar trebuie sa mergi mai departe ceva mai detasat..incearca sa privesti ca la teatru, intelegi? Uite eu asa am facut... m-am amuzat la un moment dat si radeam de mama focului de "situatia" lui..imi sunam prietenele si la fel faceam..HAZ DE NECAZ..apai ce?? asta e necaz??? ca barbatu umbla cu alta?? necaz e atunci cand is copiii bolnavi, tu, vreo ruda draga..asta e necaz.. Doamne fereste!! Eu asa am gandit ... atat cat is sanatoasa si asa mi-s si copii nu-i bai.."barbati cati rahati!"
..esti tanara, frumoasa, ai casa, ai masa, un job... Si-o sa vezi..el nu va putea sa-si construiasca fericirea pe nefericirea ta si al copilului tau..va fi un ratacit, se va intoarce la tine..eu asa cred. Si atunci sa-l primesti greu, dar greu de tot..cu rugaminti plansete...

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Flexi, nu il mai lasa sa te chinuiasca asa. Iti faci prea mult rau. Fa-i bagajele, nu te distruge singura. Nu ii mai da voie sa te ranesca, sa se duca sa stea in alta parte si atunci sa faca ce vrea el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miluna spune:

Citat:
citat din mesajul lui catale

Flexi, nu il mai lasa sa te chinuiasca asa. Iti faci prea mult rau. Fa-i bagajele, nu te distruge singura. Nu ii mai da voie sa te ranesca, sa se duca sa stea in alta parte si atunci sa faca ce vrea el.


Subscriu!
Flexi, te-ai hotarit sa divortezi, nu? Asta inseamna implicit ca la un moment dat sa nu mai locuiti impreuna, nu? Nu-l mai menaja, nu are de ce sa-ti fie mila de el acum, dupa cite ti-a facut! Trebuie sa ai grija in primul rind de tine! Crede-ma, nu ai cum sa te linistesti pina cind locuiti impreuna. Oricit de greu iti vine, pune stop. Fa-i bagajele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Nu ii mai spuneti sa il dea afara.
In aceste ultime zile ... ea poate nu stie, dar SE SCARBESTE de el PENTRU TOT RESTUL VIETII. Dupa asta ... va putea sa ii aduca si luna de pe cer. For nothing.

Flexi - daca vrei sa il mai poti primi vreodata inapoi, chiar si peste 2 ani ... DA-L AFARA ACUM. Ca daca te mai supune la ce te supune ... cred ca te vei iubi si cu Hitler, dar nu cu el.
Daca vrei sa fii sigura ca nu ii vei mai putea da decat mila si scarba ... lasa-l sa spele pijamale in casa ta ...

Mergi la inceput