al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi
Mariamunteanu esti suparata ca n-am facut nimic. Ba da , am stat sa se lamureasca el ce are de facut. Accidentul ei a decis. Daca nu avea accidentul o lungeam mult si bine, asa ca asta a decis. cu ce-am gresit ca am asteptat? Ce ar fi trebuit sa fac si alta era situata? Da , poate daca il dadeam afara atunci cand am aflat nu ajungeam aici, sa ma chinui mai mult, sa vad cum vine de la spital si ii spala pijamalele si cum ii face ceaiul dimineata. Aveti dreptate. Atunci probabil ca trebuia sa hotarasc viata mea. Am sperat pana in ultimul moment ca-si va reveni si totul va fi bine. Probabil ca toate ati fi facut la fel. Si eu spuineam ca daca ma va insela vreodata am sa-l arunc afara, si n-am facut-o. De ce? Nu stiu. Nimeni nu stie cum era mai bine sa procedez. Asa am simtit atunci, asa simt acum. Poate cineva sa ma condamne ca m-am agatat de orice ca sa salvez casnicia? Nu cred .Poate doar eu , la un moment dat, am sa ma condamn ca m-am complacut in mizeria asta si am fost de acord sa stau si sa ma umilesc.


Flexi, nu sunt suparata, cum as putea fi ? Sunt doar revoltata ca ai trecut prin asa ceva, ca ai suferit vazand cum el e in stare sa faca ce a facut, sub ochii tai.

Ai facut tot ce se putea, ai asteptat cu multa rabdare, acum divortati de comun acord. E mai bine asa. Iti doresc sa-ti gasesti linistea si sa-l elimini din gandurile tale.

Iti doresc multa putere, baietelul tau are nevoie de tine. Nu uita ca va aveti unul pe celalalt.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Eu cred ca e mai bine ca a asteptat; altfel ar fi avut remuscari ca nu a incercat sa-si salveze casnicia, ca nu a avut rabdare cu el, "ratacit pentru un moment"...
Flexi, mult curaj pentru tine si copii!

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Flexi-cum mai esti?
esti mereu in gindurile mele
multa putere sa treci peste toate
cind poti spune-ne cum te mai simti
nu te acuza nimeni de nimic,s-a vazut ca ai incercat tot,numai bine




ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

flexi, si eu ma gandesc la tine. Sper ca esti bine. Ai procedat bine, nu o sa ai ce sa-ti reprosezi, ca ai actionat la manie, la suparare sau nervi. Esti inteleapta.

14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Am fost ieri la avocata. Ne-am intalnit toti 3 ( eu, sotul, avocata ) si am stat de vb. A ramas ca avocata sa intocmeasca actele si sa dam drumul la proces. Acum cum o vrea D-zeu. daca va dori sa fim impreuna ,vom fi , fie ca suntem cu acte, sau nu. Daca nu este sa fim impreuna, nu vom fi. Asta e. Azi sunt mai bine. Ieri iar am avut o cadere in care imi doream moartea decat sa trec prin starile prin care trec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

tu i-ai zis lui de copil? Eu sper sa nu-i fi zis, inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Flexi, ma bucur ca ai mai scris. Ma gindeam ca ti-e greu zilele astea, dar ma bucur ca ai mai scris.
Sper ca nu mai dureaza mult pina sa se indrepte lucrurile, imi pare rau ca traiesti asemenea cosmar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui noideea

tu i-ai zis lui de copil? Eu sper sa nu-i fi zis, inca.


Eu cred ca daca citeai cu atentie nu mai puneai intrebarea asta.
Uite aici raspunsul

Citat:
citat din mesajul lui flexi

N-am avut curajul sa fac nimic ieri.Si asta ptr ca am aflat ca sunt insarcinata. Bucuria a fost doar de partea mea. Discutii interminabile ieri. I-am stricat planurile, dar si ale mele s-au cam dat peste cap.Acum chiar nu mai stiu ce sa fac. Daca inainte mai aveam un pic de judecata, creierul meu a facut click si s-a blocat. Pana ieri lucrurile pareau destul de simple, de aseara s-au complicat. Ce-o fi fost in mintea mea? Chiar asa disperata sunt dupa un barbat uncat sa fiu in stare de orice ca sa-l tin? Probabil nu mai am nici macar coloana verticala. Asta probabil sunt in ochii lui. Nu mai pot sa scriu ptr ca nu mai am cuvinte. Ma simt ca ultimul om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Hai flexi, capul sus, nu te lasa doborata de necazuri. Ai sa treci peste ele si te vei elibera de aerul asta toxic. Nu mai e mult si te vei simti libera si stapana pe viata ta. Esti o femeie inteligenta si independenta, nu te lasa prada slabiciunilor de moment. Mergi inainte cu forta, pe drumul tau curat si nu te uita inapoi la toate gunoaiele de pe margine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Nu mai am putere nici sa scriu. Zilele se scurg toate la fel. Dimineata ii face ceaiul ,pleaca la spital. Seara vine acasa, cu pijamaua, sosete , chiloti si ii spala , ca sa i le duca dimineata l aspital. Eu , simt ca ma lasa puterile. Mi-e atat de greu de-mi vine nu stiu ce sa fac. Ieri am avut o zi buna. Am reusit sa stau pe linia de plutire. Azi dimineata am cazut din nou. A trebuit sa plang sa ma descarc.Imi pare rau ca era el acasa cand s-a intamplat lucrul asta. Intre timp am pierdut si sarcina. Asta s-a intamplat pe 13.01.Stiti ce mi-a zis ? Spune-mi ca e o gluma, ptr ca eu vroiam sa-ti zic sa-l pastram. Mare mincinos si nesimtit.Continua sa minta pe toata lumea din jurul lui. Nu numai in ceea ce priveste casnicia noastra, dar si cu afacerea. Il minte pe asociat, pe angajati ( 2 ), pe mama lui, sora si ceea ce este mai grav, pe mine. Poate ca asta este el si eu n-am vrut sa vad lucrul asta atatia ani. Saptamana viitoare , duminica este ziua mea. Implinesc 40 ani. Acum 6 luni, el imi spunea ca de ziua mea mergem la Viena, noi 2, ptr ca o data implinesc aceasta varsta.Asta era inainte de aparitia ei. Si cum o simpla fraza, " mi-am gasit pe altcineva " a schimbat viata mai multor oameni. O simpla fraza.

Mergi la inceput