al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

sper sa nu se supere nimeni, dar mie deja tot subiectul asta mi se pare facatura...


Hai sa fiu si eu off-topic, dar acestui cuvant (care suna urat) i se atribuie alt sens decat cel adevarat si l-am auzit destul de des.

Deci ce inseamna facatura ?

Maria


maria, vin si eu off topic sper sa nu se suoere flexi - care este sensul adevarat al cuvantului facatura?

b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:


Dupa ultima lovitura de teatru,si mie mi se pare posibil ca totul sa fie o inventie !

Flexi parea -la inceput-o femeie cu capul pe umeri ,care a facut in viata cam ce a vrut ; n-a mai avut un copil cu actualul sot de teama ca acesta n-ar putea iubi copilul (doar al) ei la fel de mult ca pe al lui (si al ei) personal !

Si asa a fost !
N-a contat ca el vrea sau nu copiii,ei nu i-a pasat si a ramas ca sa creasca amindoi copilul ei.

Putin probabil ca dintr-o data el sa vrea copii (mult mai plauzibil ca a vrut intotdeauna si un copil al lui,lucru normal pt orice barbat,as putea spune).

Acum,ca el s-a indragostit,dupa o poveste extraordinar de umilitoare (si nemaiauzita pe acest forum ,in care ii povesteste despre amanta,ce mult o iubeste,ce planuri fac impreuna, despre fetita ei,ce dulce e,etc) ,ea -lovitura de teatru-ramine insarcinata !

Daca 10 ani n-a ramas si s-a "intimplat" doar acuma, e pt ca a vrut flexi asa,cu tot dinadinsul !
Dupa cum povesteste ,a apelat la ultima "arma",copilul,prea tirziu pt ca sotul e indragostit pina peste cap de amanta.

Ca sa nu mai spun ca nu e prea frumos sa se intimple asa ceva intre soti ; nici daca sint pe bune, nu in prag de divort .Normal e sa fie amindoi de acord cu venirea unui copil, nu sa ia unul o decizie atit de importanta pt ca asa il taie capul !

In plus,nici macar nu e o idee stralucita ; e una f proasta dupa mine; un copil nu va rezolva problema lor iar flexi va trebui sa-l creasca singura.

Hmm ; pina acum, 10 ani n-a avut curajul de a mai avea un copil (nu i-au convenit riscurile, minore ,de altfel) iar acum face unul (fara ca sotul ei sa si-l doreasca)in conditia de risc maxim de a ramine singura,cu copil cu tot !

Nu e prea credibil.

Iar asta cu adusul amantei in casa,ingrijit etc, chiar ca e de domeniul fantasticului !
Cine dintre voi ar accepta asa ceva ?
Nimeni !!!
ce barbat ar putea sa faca asa propunere ??

Dar,da bine pe forum, toata lumea s-a grabit s-o consoleze, s-o invete ce sa faca,de parca pe ea nu o duce mintea deloc...

Cite ar fi reactionat ca flexi in situatia data ?
eu cred ca nimeni de pe acest forum ;
toata lumea de pe aici,la prima "spovedanie" a sotului si la primele "faze",il scoteau pe geam afara,ca usa era prea departe !

Da si mie mi se pare ca flexi e nenatural/ireal de ingaduitoare si naiva,de trebuie tot DC-ul s-o sfatuiasca ce sa faca, la fel ca pe o fetita de clasa intii ...

Totul poate fi f bine o gogoasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Nu cred ca nimeni, nici macar Flexi nu ar putea scoate asa povesti de troll. Cred ca ar fi disparut dupa primele 10 postari.
E neaparat, din nou, sa fiti atat de circumspecte?
Flexi, daca nu esti troll baga un PM, te rog, cu nr tau de tel sau un YM.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:

Totul poate fi f bine o gogoasha

sau nu ...

eu cred ca pina nu treci printr-un divort nu stii cum e. poti teoretiza la infinit si cind esti pus in situatia respectiva te surprinzi pe tine insuti.


www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

sper sa nu se supere nimeni, dar mie deja tot subiectul asta mi se pare facatura...

facatura=descantec, farmec, magie, vraja, vrajitorie.

mie mi se pare muuuult mai rau sa fii sceptic/cinic/rautacios cu cineva care nu merita decit sa te implici si sa fii pacalit.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Mie personal, inainte de divort, mi s-au intamplat lucruri SF. Nici nu le povestesc nimanui, atat de fantastice sunt. E posibil... si tonul cu care vorbeste Flexi e foarte veridic.

In plus, de acord cu Buli "mie mi se pare muuuult mai rau sa fii sceptic/cinic/rautacios cu cineva care nu merita decit sa te implici si sa fii pacalit."

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Si eu stiu ca viata bate filmul. Un fost vecin, violent cu familia, si-a adus amanta IN CASA pt 2 ani de zile ... mai avea si doi baieti cu sotia ... baiatul cel mare a incercat sa se spanzure in podul meu !!! Sotia a murit de cancer dupa acea perioada si era destul de tanara ... ambii copii au ramas traumatizati ... exista familii groaznice ce depasesc imaginabilul ... de asta povestea asta poate fi reala ...

Sibylle

Nasterea ariciului junior *****POZE ***** Cum a intrat Anna in viata mea

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:

Daca povestea e reala, eu imi cer scuze cu sinceritate de la Flexi !

La ceea ce i s-a intimplat, reactiile ei mi s-au parut... imposibile,cumva...de aceea dubiul
dar poate ma inshel,desigur,ca doar nu-s Mafalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Mie mi-a cerut Flexi pe PM ajutorul. Oare vreun troll ar face chestia asta?

Normal ca mai faci sex cu sotul, MAI ALES in perioada asta, cand te agati de fiecare fir de pai in dorinta ta de a reveni la situatia precedenta.

Normal ca exista o perioada in care inghiti multe, din acelasi motiv. De multe ori exercitiile imaginare pe care le facem ("ce-as face eu daca mi s-ar intampla asa"), dau gres in practica. Este o foarte mare diferenta sa iti dai cu parerea obiectiv desre o situatie sau sa treci prin ea.

Flexi, nu stiu daca vei mai posta pe forum, dupa discutiile de aici, si daca n-ai s-o faci ai perfecta dreptate.
Eu iti urez multa putere sa treci peste situatia asta cumplita, sa-ti gasesti echilibrul si drumul prin viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia



Flexi, nu stiu daca vei mai posta pe forum, dupa discutiile de aici, si daca n-ai s-o faci ai perfecta dreptate.
Eu iti urez multa putere sa treci peste situatia asta cumplita, sa-ti gasesti echilibrul si drumul prin viata.


Adina la cate probleme are Flexi din cauza sotului crezi ca parerea unora care nu o cunosc mai conteaza sau ii ingreuneaza viata mai tare? Nu prea cred.. Situatia e destul de incurcata si de aceea pare neverosimila.... in fine as prefera sa ma pacalesc eu decat sa ignor pe cineva care imi cere un sfat...

Mergi la inceput