al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Flexi, eu cred ca ai luat o decizie inteleapta. El e inca la tine pentru ca n-are unde sa plece, nu ai ce sa mai astepti.
Iti urez un an nou bun, in care sa rezolvi toate problemele, sa-ti gasesti linistea si sa te bucuri alaturi de fiul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

flexi,o sa treci pana la urma si peste asta!
dupa cum vezi el nu are unde sa stea ca ce simplu i-ar fi fost sa plece!
sigur ca te doare,nu e simplu sa arunci la gunoi 10 ani din viata ta...ai crezut,ai vrut,dar nu a fost sa fie...
din pacate tu nu ai ce face,aici el trebuie sa stie ce vrea si ce vrea el nu se poate

la multi ani !!!
si sigur anul care vine va fi mai bine,ai incredere in tine

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi

A zis ca numai in mimentul in care va avea casa LUI , atunci va hotari cu cine se muta.


Zau ca asta le intrece pe toate! Poate vrea sa faceti si un concurs, care gateste mai bine - iar invingatoarea are privilegiul de a-i spala izmenele!!

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Flexi, o sa fie bine. Fa ce ai de facut, nu sunt prea multe optiuni acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

asta e cea mai mare magarie pe care am auzit-o :plec cand ii pot asigura o casa amantei!
bagajele la usa, s-au inventat hoteluri, moteluri, gazde...Are afacerea lui, are din ce trai, e baiat mare, vaccinat, matur, valea... Nu e copilul tau sa iti faci griji de el!
Un an bun cu sanatate!

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni pe 24 Decembrie, ora 13! Lupta iubita!


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Exista o perioada dupa o astfel de veste in care refuzi sa vezi amanuntele negative si esti dispusa sa lupti pana in panzele albe. Perioada asta depinde de la om la om, poate fi mai scurta sau mai lunga. In aceasta perioada oricine il acuza pe el, invarte un cutit in inima ta, pentru ca de fapt esti dispusa sa stergi totul cu buretele ca sa revii la ce a fost odata.

Apoi, la un moment dat, se face un clic. Incepi sa vezi altfel problema, sa-l poti uri pe cel de alaturi, sa cobori de pe norisorul pe care ai mai stat cocotata, in virtutea inertiei si a celor 10 ani fericiti, pana mintea ta se obisnuieste sa gandeasca altfel.

Ea nu este inca detasata emotional de sotul ei, inca in mintea ei mai formeaza un cuplu, orice vorba aruncata o doare, asa cum ar durea pe oricine emotional legat de partener.

Stiu ca nu exista doua situatii la fel. Una e sa judeci la rece problema, si alta e sa fii implicat. Oricum nu are importanta ce ar face altcineva in situatia data, pentru ca Flexi e singura care trebuie sa ia decizii pentru ea, atunci cand ii sunt confortabile, si atunci cand considera de cuviinta.

Se poate judeca la rece doar atunci cand esti detasat. Din pacate intr-un cuplu nu prea ai cum sa fii detasat, dimpotriva...ce trebuie tu, Flexi, sa obtii, este aceasta detasare fata de sotul tau si fata de cuplul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Adina
n-am trait asa experienta, nu stiu ce as face in situatia asta, dar mi se pare ca flexi a fost mai mult decat toleranta, decat ingaduitoare, i-a tot dat timp de gandire, e cazul sa se gandeasca si la ea, cata umilinta mai poate inghiti?

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni pe 24 Decembrie, ora 13! Lupta iubita!


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Flexi, iti doresc un an nou in care sa alegi drumul care iti va aduce linistea! Multa sanatate, incredere in tine si decizii intelepte!

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

Flexi, raspunsul il ai, doar trebuie sa-l vezi.... Acorda-ti timp sa te vindeci, pentru ca va trebui sa vindeci rana care deocamdata ai pansat-o provizoriu....
si ai grija de tine, sufletul si copilul tau.Iti doresc un An Nou plin de noi sperante si realizari, cu multa caldura in suflet!!!
Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns batool67 spune:

Flexi, imi pare rau ptr ca traieste asa o experienta, iti doresc multa intelepciune si putere ca ai nevoie. Cred ca ai luat decizia corecta. Cat despre modul de a o percepe pe ,, cealalta,, nu cred ca o putem considera o femeie buna, o femeie morala nu se incurca cu barbati insurati, indiferent de ce povesti le spun ei si oricat de tentanta ar fi oferta...

Mergi la inceput