al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi
.... Batalia a luat sfarsit. Cu invingatori si invinsi. Ea a castigat.Iar eu....sunt o invinsa. Ma doare cumplit. Daca ar putea cineva sa-mi ia durerea .dar nimeni nu poate face acest ;ucru. Doar timpul. Intr-adevar ,timpul le va rezolva pe toate.

Tu ai pierdut ce? Un barbat care nu te iubeste, care nu te merita. Ea a castigat ce? Un barbat care si-a abandonat sotia si copilul cand aveau mai multa nevoie de el(copilul). Nu cred ca exista invingatori si invinsi in situatia data. Nu te victimiza, Multumeste lui Dumnezeu ca ti-a aratat, chiar daca tarziu, cine este el, omul pe care tu contai.
Gandeste pozitiv, ai viata inainte. Bucura-te de sarbatorile astea pentru copilul tau. Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Offf... Flexi... sa stii ca in viata uneori nu totul se imparte in invinsi si invingatori. Si apoi, asa cum zice Escu... cine ce a castigat si cine ce a pierdut? Tu ai pierdut... ce? Fetele au zis clar ce ai"pierdut". Tu stii daca si cat au dreptate. Eu as zice "good riddance!", as da la soareci cat as simti ca e nevoie (dar pentru tristetea mea, pentru noptile si zilele pierdute, nu pentru ca ...a plecat el!El... duca-se invartindu-se!) si apoi, m-as scutura si le-as lua de la capat.

Ea ce a castigat? Si asta s-a mai zis, si sa stii ca fetele au dreptate. Si in plus... tie ti se pare ca a castigat? Pai stai un pic, nu mi se pare ca el ar fugi intr-un suflet la ea, ba dimpotriva. Sau...esti chiar sigura ca ea l-ar vrea asa... cu totul? El e cel care suna, care vrea, care se ascunde. De-aici, de dinafara, vad un barbat care fie ca nu stie ce vrea (cum s-ar zice "wants to have his cake and eat it"... pai cu fundu in doua barci nu prea se poate) fie un barbat care ar vrea el sa plece... da' cum zice "nu are unde" ( dar asta nu-i problema ta ci a lui! sa se descurce, ca-i major si vaccinat! a facut-o, acum sa isi asume consecintele).

Tu ai grija de tine si de copilul tau... in rest...cine ce castiga urma alege!



Dark Bendis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da fix, ea a castigat "lozul" Sa il tina langa ea mult de acum incolo.
TU bucura-te de ce ai, ca esti sanatoasa, ca ai un copil sanatos pentru care merita sa lupti in continuare si crede-ma pe cuvant, nu ai pierdut nimic, vorbesc din experienta si eu




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

Flexi, asa ai simtit ca e bine pentru sufletul tau, si ai procedat ca atare. Nu te simti invinsa pentru ca pana la urma, tu i-ai "facut papucii". Nu ai de ce sa fi invinsa Tu chiar crezi ca ea e fericita? Nu cred. Din comportamentul lui nu da dovada decat ca e ff. nehotarat. (atunci cand e cu tine simte nevoia sa comunice si dincolo, si fi sigura ca atunci cand e cu ea, nu te-a uitat pe tine, altfel ar fi plecat de mult). Asa puteai si tu sa-l ai "cu fundul in doua luntrii" dar nu l-ai vrut. Daca ea se multumeste doar cu resturile cazute de pe masa ta, so be it.
Nu o numesc insa fericire, sau ca ea e in nici un fel triumfatoare. Ca spera......asta e altceva. Dar in nici un caz nu e nimic concret. Vor avea parte de sarbatori asa cum le merita
Tu, incearca sa te linisteti pe cat poti si sa ai grija de sufletul tau si al copilului tau. DD te va ajuta sa treci cu bine peste aceste incercari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Nu stiu ce sa mai fac. Nu a plecat si nici nu vrea sa plece. Spune ca orice s-ar intampla, familia ramane familie. Cum ? L-am intrebat. A zis ca deocamdata nu poate renunta la ea, iar la noinici atat ptr ca suntem familia lui. Nu poate da cu piciorul la 10 ani. Sunt totusi niste ani si ne iubeste. Aiurea. Eu i-am dat posibilitatea sa plece si sa se linisteasca. Ieri m-a sunat prietena la care am fost sambata seara sa-mi spuna ca sotul meu s-a confesat sotului ei. Ce i-a spus ? Ca a cunoscut pe cineva, care are o fetita si cam atat. Prietenul nostru i-a spus ; ai innebunit ? Ti-a luat DD mintile? si el a spus : Sper sa nu mi le fi luat.Discutia s-a incheiat aici. Nu a mai vrut sa mai spuna nimic si nici nu l-a mai intrebat ptr ca oricum nu mai scotea nimic de la el. Aseara l-am intrebat cum o sa fie de sarbatori. A zis ca bine , o sa stea acasa. N-am mai avut putere sa intreb cum o sa foe acest stat acasa ptr ca stiu. Un chin. M-am odisnuit cu aceasta stare si simt ca las toate lucrurile sa treaca pe langa mine. De ce/ Sunt oare prea obosita sa reactionez? sau m-am saturat de toata povestea asta? nu mai stiu nici ce sa fac , nici cum sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Flexi, imi pare foarte rau ca trebuie sa treci prin aceasta situatie. Nu poate sa plece, nu poti sa-l dai afara din casa; poate fi acceptat. S-a indragostit, poate iubeste doua femei diferite in doua moduri diferite; iar poate fi acceptat. In schimb, ceea ce nu poate fi accepat, e lipsa de respect fata de tine! Se fofileaza, minte de ingheata apele ca sa o sune, sa o vada. Eu i-as spune clar, i-as interzice asa ceva in casa noastra. Daca vrea sa o auda, sa iasa din casa, duca-se in parc, in padure, pe luna, in garaj, nu conteaza! Oriunde, dar nu in casa noastra.

Incearca sa te linistesti!

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

sa nu zic vorba aia "v-am spus eu" ca nu o sa plece!?

flexi,tu esti derutata acum...e fffff greu sa treci de la soc la echilibru intr-un timp atat de scurt!
sfaturile mele/ale noastre sunt inutile pt ca orice ti-as/ti-am spune acum nu ai cum sa aplici....trebuie sa lasi sa se limpezeasca ce e in sufletul tau(atat cat se poate,evident) si pe urma sa poti lua decizii...
nu e bine cu el in casa,nu ar fi fost bine nici fara el(stiu cum am suferit eu acum vreo cativa ani,tot de Craciun!) dar pt ca nu poti sa-l dai afara pur si simplu lasa lucurile sa se desfasoare cum o vrea DD macar pana treci de sarbatori...
eu tare mult as vrea sa te "trezesti"mai repede si sa nu lungesti suferinta cu anii(asa cum am facut eu) ...dar nu stiu cum o sa fie,ca nu e la toata lumea la fel.....nu e un standard care ar trebui respectat
ideea e sa fie cat mai scurta perioada asta de dezechilibru...
ai mare grija de tine,cauta-ti de lucru,iesi cu prietenii,stai cu parintii tai cu copilul tau....fa ceva in timpul asta,nu sta sa plangi,sa te gandesti,sa despici firul in 14...
si ce o sa mai fie o sa vezi...oricum timpul nu-l mai poti da inapoi!



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oocristina spune:

Buna Flexi,

Putere iti doresc.

Craciun Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Mda .Dupa parerea mea , faptul ca nu a plecat , nu e neaparat un lucru nemaipomenit , nu inseamna ca nu vrea sa renunte la familie , ci doar ca nu ii convine sa plece in momentul asta ,cel mai probabil din lasitate .Ca pana acum a fost comod ,dar cand trebuie sa-ti schimbi rutina ...deh nu mai e asa convenabil ...sa platesti chirie , sa pleci din locul unde te-ai obisnuit .
Si apoi si cu " doamna " , una e s-o faca pe cocosu cu ea , printre picatele , alta e sa stea cu ea nas in nas toata ziua ,iar daca ajunge sa locuiasca la ea din cauza ca n-are unde ...din start orgoliu lui primeste o lovitura .
In fine , Flexi ,nu vreau sa te supar deloc cu ce am scris , nu consider ca sunt detinatoarea adevarului absolut.

Incearca sa te detasezi cumva , desi stiu ca e foarte greu si sa-i oferi baietelului tau niste sarbatori frumoase .
Iti doresc multa liniste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Si eu inclin sa-i dau dreptate Cristinei. Daca ar fi contat numai ea, eu cred ca ar fi plecat demult. Dar nu e atat de usor sa renunte la voi, la casnicie, la cei 10 ani. E atat de debusolat si de torturat de ceea ce se intampla incat nici nu-si da seama cand si cat te raneste.Nu stie de vrea si cred ca asteapta sa-l tragi de maneca, sa-l scoti tu de rahatul in care a intrat. Dovada este reprosul care ti l-a facut ca nu lupti pentru el.
E complicat.

Mergi la inceput