al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Citat:
citat din mesajul lui creasta

Eu din cate stiu,cand se deschide un subiect de genul celui prezent,este sa ajutam cu o parere,sau sa spunem ceeea ce credem,dar vad ca sunt si persoane care jignesc pe gratis,de unde stiti cum este omul,de ii puneti asa o eticheta?daca al dvs,bea cate o sticla de conaic l-a echitetat cineva asa ?dvs nu sunteti dura,vorbiti fara sa ganditi,ajutati cu o parere ca este deajuns,nu cu jigniri.

Cind sunt buna sunt foarte buna,dar cind sunt scorpie sunt...PERFECTA!!!!
Corina


Corina, cu ai citit postarile lui Flexi? "Aprecierile" au fost facute pe baza informatiilor prezentate de ea. Pune-te putin in locul ei, si dupa aia incearca sa ii judeci pe cei care nu sunt de acord cu comportarea sotului.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Nimeni nu a jignit pe nimeni. Sunt doar pareri. Privita din afara , situatia mea. Numai voi, cei care sunteti alaturi de mine cu sfaturi si incurajari puteti privi altfel lucrurile. Eu, inauntru, vad altfel. este normal.A mai trecut o saptamana. Cu bune si rele. Sau mai putin rele. Da, vine acasa si atat. Lucrurile, oricum nu mai sunt ca inainte de a afla totul. Poate nu o sa mai fie niciodata. Merita sa lupt? Ieri am avut o pasa proasta. Am cazut psihic. A trebuit sa trag o portie de plans sa ma linistesc. Dupa aceea mi-am revenit . Oare? Se apropie sarbatorile. Doamne , ce-mi vor aduce? Liniste sau suferinta? Nu stiu. Parca nici nu mai vreau sa stiu. Destule lucruri am aflat si imi sunt de-ajuns. Incerc sa prind un fir de ata sa stiu unde este capatul ghemului de care sa trag si nu-l gasesc , inca. Probabil cu timpul il voi gasi. Timpul le rezolva pe toate. Intr-un fel sau altul. Asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Dupa o casnicie fericita de 10 ani, nu se ia decizia despartirii in 2 saptamani. Se inseala cine crede ca ar face-o fara sa stea mult pe ganduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creasta spune:

Da Tisina,am citit postarile chiar foarte atent,a fost un anumit pasaj,de la cineva care nu mi-a placut,care este problema?nu am voie sa spun?este adevarat ca fiecare trebuie sa isi de-a cu parerea,dar nici sa,sarim calul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Dupa o casnicie fericita de 10 ani, nu se ia decizia despartirii in 2 saptamani. Se inseala cine crede ca ar face-o fara sa stea mult pe ganduri.


Subscriu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Scriu si iarasi scriu. Probabil ca s-ar scrie romane cu toate povestile noastre. Si ar iesi romane grozave. toata lumea ar zice ca nu se poate intampla in viata reala asa ceva. Se intampla. Citeam undeva aici pe forum despre inselat. Nu ne place sa fim inselati nici de vanzatorul de la alimentara , nici de taximetrist, cu atat mai putin in viata intima. Asa este. Si totusi scceptam unele compromisuri De ce? Stau si ma intreb de ce , ptr ca eu asta fac. Teama de singuratate? Teama de ce? Au trecut niste saptamani bune de cand am aflat ca sotul meu ma inseala. Si? Si ce am facut? Am acceptat tacit acest lucru . Si accept in continuare. Ma lasa puterile. Nici macr nu mai are bunul simt sa stearga din telefon apelurile catre ea. Si stau si inghit. Pana unde si pana cand? Se pare ca starea asta de letargie in care am intrat , imi blocheaza mintile. Suflet se pare ca nu mai am. Nu mai simte nimic . De fapt pentru cine sa mai simta? Ptr omul caruia i-am daruit toata inima mea? Cred ca nu au logica cuvintele mele , dar asta simt eu acuum. NIMIC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Flexi uite o si o urare sa vezi lumina de la capatul tunelului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Flexi multa putere sa iesi din asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi
Si stau si inghit. Pana unde si pana cand?



In general, in astfel de cazuri, atunci cand personalitatea ta a fost tavalita si n-a mai ramas nimic din ea, se satura el. E normal. Si atunci, nu mai e nici o dilema. Nici o intrebare. Nimic.

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna82 spune:

Draga Flexi...

Vreau sa ti transmit ca iti inteleg si respect durerea...dar cred ca deja e prea mult si pentru tine.
Nu stiu daca ai citit povestea mea, am expus o recent pe forum...exista similitudini, doar ca a evoluat diferit fiindca noi doua avem caractere diferite!

In momentul in care se pune problema infidelitatii in cuplu, cred ca despartirea este solutia optima. In situatia de fata, sotul tau nu se simte cu nimic obligat si fortat sa gandeasca problema la rece. Ii oferi posibilitatea sa stea cu fundul in 2 luntrii. El experimenteaza iar tu agonizezi in nestire. El trebuie cumva fortat sa faca o alegere, dar nu vad cum ar face o daca el nu contientizeaza asta...

Eu m am despartit de fostul sot acum aproape 3 luni...in toata aceasta perioada s au intamplat foarte multe...
dupa 2 saptamani de stat cu amanta, s au despartit pt ca il chinuiau gandurile(aici am impresia ca il rodea faptul ca avem un copil) si a urmat o perioada in care imi cerea sa ne linistim ...din pacate lucrurile nu au evoluat favorabil pt noi...el o iubea pe amanta...eu am gasit intamplator un jurnal al lui in care isi descria momentele intime si i am spus...in momentul acela a turbat si a zis ca o iubeste pe amanta si asta e ...el nu mai incearca nimic pt ca eu nu l am inteles niciodata si are dreptul la fericire...
A stat inca 2 saptamani cu amanta, dupa care iar s au despartit. Am intrebat de ce dar mi a raspuns ca are motivele lui si nu le discuta cu mine, ca oricum nu inteleg nimic.
Acum suntem la faza ca discutam amical...in afara de momentele cand ma apuca pe mine agonia de ce urilor....

Ceea ce vreau eu sa ti transmit este ca ar trebui sa pui presiune, sa il determini sa aleaga...nu mi se pare corect ca tu sa stai sa se decida el...adica el e in testare???

O casnicie, o iubire presupune pe langa sentimente si mult respect si angajament...

Numai bine si sper sa ai grija si de sufletul tau!

Mergi la inceput