Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (46)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Fetele

Scuze, nu am timp de conspect, maine dimineata zbor la Cracovia Mi-am luat la revedere de la pui, simt asa... cum se strange inima... dar i-am spus ca o sa vin repejor inapoi si ca o sa imi fie dor de el :) In acest timp dansul se juca cu fermoarul si ma scuipa de zor Of ...

Cleo, va urmaresc si de la Cracovia si sa stea Alra linistita, plec dupa barza in Polonia, nu ma intorc fara ea

pe toate !

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Nu mai am somn ca s-a trezit hsband sa o duca pe mama la tren...

Cleo noua nu ne-a recomandat decat masaj facut de noi...Dar mergem la dr la care am fost inainte de gips ca e gratuit si a zis ca ne asteapta...Noi am fost recomandati de catre o prietena si ar fi urat sa nu mai dau pe acolo...Oricum mai mergem si la control ortopedic pe 18 decembrie.

bb Maria Alexandra si Adam, Andres, Stefana Eduarda, Victoria Isabella, Kevin si Shintaro Daniel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

NIATSA
ca mihaser a fujit iar in pat . fiica mea s-a trezit acu prima data!!! wow. ce fifi am.

si de ruccsacu de spate de bebe, si noi ochiseram, prin poze, la altii, noi eram si sper ca inca suntem mari amatori de munte, pana la burtica, la 2 wekkdnuri eram pe creste, sau dupa ursi etc. Si cand am vazut rucsacu asta la un tatic in spate, am zis: asta e pt noi, sa ducem viitorii copii sa vaza frumusetile patriei. Iar 240 roni e mai putin rdecat ne asteptam.

michaela, ignora soacra. La comentat si bombanit multa lume e buna. Sa nu zica cumva ca ei nu i-au cazut copiii, ca e senila sau nu vrea sa isi aminteasca. Fetele la bb2 pot hgaranta asta. Noua a tinut sa ne aminteasca ca prima data i-a cazut cumnata (de victor nu zice nik) mult mai tarziu, pe la 1 an si ceva si din patut, ca sarea din poatut. Si si-a rupt clavicula. stai sa vezi cand o incepe sam earga, cand o sa vrea sa fuga peste tot. Fiica mea inca nu merge de-a bushilea, dar mergea dea taraiita. Se ridica in 4 labe, intinde o mana, si se dezechilibreaza. Dar in 3-4 manevre asha ajunge unde si-a propus.
fug. poa mai dorm. sau mai tricotez.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata Cleo si Mara!

S-a trezit si Eli...cu un big kk la fund! A papat si acum se joaca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Laura, Simona multumesc!
Laura vroaim sa te sun aseara, da mi-era teama sa nu trezesc vreun pui adormit, ca tare rau ma mai supara maseaua.
La Viena mi-a scos un doct o masea de minte si mi-a spus sa astept cel putin 3 ore pana la urm alaptat.

D-na stomatolog din Buc mi-a zis alataieri ca LA CARTE scrie 2 zile.
Cum bebelina mea bibe nu vrea defel, 2 zile erau moarte curata, asa ca am ramas cu durerile.

merg din nou, incerc la alt cabinet
merci, fetelor
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

neatza...

Ene nebunu nu vrea sa ma lase in pace. tot falfaie din haripe pe langa mine nu-l gonesc ca mi-e ca se supare si nu ma mai viziteaza.
ma cam doare capul..cred ca stresul ultimelor zile si-a spus cuvantul.

miss - vezi ca azi dimi la 4 mi-am schimbat poza din poezioara ta, ca nu-mi place cum arat in aia de la botez..ma streseaza bretonul ala sper ca nu te superi...

ma fetelor, am nimerit un lot prost de pampers si asa ma oftic ca eu iau si jumbo pack de fiecare data... sunt d-aia fara elastic si se pun asa de nasol si unde mai pui ca ii curge pishu prin parti. azzi dimi la 4 am schimbat-o de pijamaluta ca era uda in partea stanga si acu de dimi, observai ca pati lafel.am verificat sa vad daca e pus bine, poate l-am pus eu stramb de adormita, dar e bine pus..ce naiba e cu ei? cum deosebesc care-s care sa nu ma mai tzapesc inca odata? scrie pe ei? ca eu nu credeam ca exista 2 feluri de pampersi -cu sau fara elastic- iar astia din urma sunt extrem de prosti. sunt d-aia cu chestia aia de la unicef lipita . asa ma oftic..iar s-au dus pe apa sambetii o suma de pampersi... si bani.

revenim...

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

neatza...

Ene nebunu nu vrea sa ma lase in pace. tot falfaie din haripe pe langa mine nu-l gonesc ca mi-e ca se supare si nu ma mai viziteaza.
ma cam doare capul..cred ca stresul ultimelor zile si-a spus cuvantul.

miss - vezi ca azi dimi la 4 mi-am schimbat poza din poezioara ta, ca nu-mi place cum arat in aia de la botez..ma streseaza bretonul ala sper ca nu te superi...

ma fetelor, am nimerit un lot prost de pampers si asa ma oftic ca eu iau si jumbo pack de fiecare data... sunt d-aia fara elastic si se pun asa de nasol si unde mai pui ca ii curge pishu prin parti. azzi dimi la 4 am schimbat-o de pijamaluta ca era uda in partea stanga si acu de dimi, observai ca pati lafel.am verificat sa vad daca e pus bine, poate l-am pus eu stramb de adormita, dar e bine pus..ce naiba e cu ei? cum deosebesc care-s care sa nu ma mai tzapesc inca odata? scrie pe ei? ca eu nu credeam ca exista 2 feluri de pampersi -cu sau fara elastic- iar astia din urma sunt extrem de prosti. sunt d-aia cu chestia aia de la unicef lipita . asa ma oftic..iar s-au dus pe apa sambetii o suma de pampersi... si bani.

revenim...

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii




Eu am luat scutec de la babylove si sunt f multumita...sunt mult mai finutzi decat Pampers...cred ca poti lua si tu de la baby point...sau daca e dm in Valcea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Iulia si eu am patit-o si am luat si un bax cu 3 pachete de pampersi fara elastic si la fel nu stiu unde sa ma uit sa nu ma mai pacalesc, poate ne ajuta cineva....


Am fost si noi ieri la targ si binenteles am cheltuit 330 ron dar macar sunt multumita de ce am luat. Ma enerveaza ca nu au si ei reduceri, aceleasi preturi ca si in magazine singurul avantaj e ca ii ai pe toti la un loc si poti copmara si alege ce iti place mai mult. Am reusit si am luat salopeta de fas groasa, niste body-uri la 9.5 ron care imi plac mult ca si material, o caciula groasa,sosetute si mocasini! M-am bucurat ca Tiberiu a fost super cuminte studia tot si binenteles cum vedea vreo blonda ridica mainile la ea. E innebunit dupa fetele cu parul blond rade la ele, nu stiu care sa fie explicatia dar ii plac muuult. Nu imi venea sa cred cum facea..... Oricum dupa ce a studiat el a cazut frant si a dormit in marsupiu!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Buna dimineata fetetelor. AI mei iar au inceput sa tuseasca tare, parca se mai potolisera si acum iar. OOff. Bine si barbate-miu e racit de vreo 4 sapt de cind a facut antigripalul...SI David tot de cind i l-am facut de o saptamina jumate, mai bine nu-l faceam.

Andreea, mi-am luat adrenalina si flixotide, dar sincer am mai citit si mi-e teama rau de adrenalina, e puternica pt inima, poate da tahicardie si palpitatii si se pare ca in strainatate se recomanda facute doar sub supraveghere medicala..
Dar le-as face flixotide..Tu de care concentratie ai luat si cit pui in compozitie?
As vrea sa mergem cu ei la dr azi, dar eu am programarea asta la dentist...nici n-am chef sa merg, dar sper sa fie ultima, sa rezolve tot ce mai e acum.
Lui David i-am schimbat siropul de tuse, in loc de prospan ii dau Eurespal.Sa vad cum merg pina miine.
Si vremea asta de kko...

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Buna fetele !!!

Am lipsit o gramada, am avut muuuulta treaba... printre care si o cearta cu soacramea (pe care o urasc !!!!!!!) si prin urmare si cu cristi ca nu se putea altfel dar am stabilit un luxru, eu pe la ei in casa nu mai calc !!!! punct, le place, nu le place asta e faptul si gata !!de ce sa fiu tot eu aia stresata, nelinistita si bosumflata ca ea sa poata trai linistita ??? las sa fie ea aia si eu linistita !
Ieri a picat pt prima data puiutul din carucior
I lam dat la cristi sa stea cu el sa pot eu sai pun sa manance, si el trosc cu el in carut repede sa vb el linistit la tel.... si copilu sa intins dupa ceva si sa rostogolit pe jos, am fost terminata !!!! si bineinteles tot eu sunt de vina ca cum ajunge el acasa de la servici il trantesc in brate si nici nu astept sa se dezbrace... te cred si eu ca mai vreau si eu sa fac altceva nu sa stau tot cu el in brate, dar nus de inteles, eu siu asa stau toata ziua acasa si nu fac nik, degeaba dar barbatii nu or sa inteleaga niciodata cat poate fi de frustant sa stai cu bb non stop !!! si sa nu mai ai tu o noapte dormita calumea de atata timp... si simt ca am ajuns intrun impas cu casnicia asta.... imi pare rau, dar nush dc o sa mai fie vreodata cum era inainte... acum inafara de certuri si nervi altceva nu mai avem... in loc sa fim cei mai fericiti ca avem un copil sanatos si frumos si vesel... e cel mai mare lucru !!! Un lucru bun, mam pus pe cura de slabire... deocamdata e bine, dar sunt doar la a doua zi.... pup pe toate !!!!!!!

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Pentru ca oamenii rai sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic (Edmund Purke)

Mergi la inceput