Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (46)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui socrate

Revin si eu cu solicitarile mele ca s-a terminat capitolul si tot nu stiu.
1. cum pun link la un cuvant, adica daca pun o poza ceva si sa zic uite aici si sa fie link.
2. cum bag si eu citate?




mami de Edvin Sebastian



Eu sa pun link direct la poza am invatat de aici: http://forum.desprecopii.com/forum/faq.asp

Si citat daca ma duc la raspunsul tau, pe bara ultima din dreapta e citeaza. Sper ca asta intrebai

Edit: Am vazut ca ti-a raspus si Laura

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Laura ce copii expresivi avem

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micaela06

Laura ce copii expresivi avem

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

sunt superbi!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

LA MUTLI ANI GABITZAM!!!!! SA AI PARTE TOATA VIATA DE ZILE LA FEL DE FRUMOASE CA CEA DE AZI, COPILASII SA TE BUCURE MEREU IAR SOTUL SA RAMANA LA FEL DE ATENT FOR EVER!!!!!

WoW cat am avut de recuperat....fetelor scrieti, nu gluma....

Am vazut ca ati vb de rahittism....Vlad nu are semnele respective, dar a avut caputul putin deformat, in sensul de bombat in partea dreapta mai mult. Acum parca si-a mai revenit, i-a mai crescut perisorul si parca nu se mai vede. DAr bineintel;es, am alta problema: parca ii ies urechiusele mai mult in evidenta si sper din suflet sa nu se transforme in urechiuse clapauge. Ma gandesc ca poate s-a dezvoltat mult fruntea si mai putin mandibula si de aceea ies asa in evidenta.

Incerc sa fac un conspect:

Mihaser, ce ma bucur ca ati scapat de ghips! Asta da veste buna!!!

Laurita, am vazut si eu noile poze cu Mirci, sunt dementiale, ii sta bine cu tot ce-l imbraci iar caciulitza aia ii face o fatzuca numai buna de papat!

Simo, LAurita, nu-i nimic de admirat ca fac masterul, il fac sa ies din rutina, nu pt ca as fi prea constiincioasa. Doar ca se apropie examenele si abia acum imi dau seama in ce m-am bagat.

Miss, super costumasul lui David.......am cautat si eu la mothercare in Romania si nu au. Ca nu mai am timp sa fac comanda.

Chiar, daca a vazut cineva costumas de bebe pt Craciun (gen my first Christmas sau primul meu Craciun sau mon premier Noel, orice rosu si cu tema asta) in Romania sa-mi spuna si mie pls.

Mi-bebelina, sa ne tii la curent cu Deliutza, eu cred ca nu are nimic, are pur si simplu o perioada in care doarme mai mult.

Ylari, sa-i fie de bine Evei pt impartasit, normal ca era lumea moarta dupa ea la cat e de scumpa! Si eu abia astept sa-l duc pe Vlad inainte de sarbatori la impartasit.

Adriana, nu cred ca mai ajunge comanda de LR pt ca nu a intarziat niciodata atat de mult. Nu aveam multe lucruri , dar erau cadouri si de-asta imi pare rau. Dar nu mi-am pierdut inca speranta!

Andreap, sanatate multa Sarei si nu te mai invinovati ca n-ai motive! Esti o mamica perfecta, crede-ma!





Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

gata, am facut baie fatucii. fac si eu si schlauffen (miss???scrisei bine? )

conspect rapid (cu voi, care scrieti supersonic de rpd):

doloress, ylari, simonica (da ai dreptate, nu cred ca exista loc pe corpsorul ei unde sa n-o fi pupat-o , as intoarce-o invers, cu inauntru-n afara sa pup si pe acolo tot ce are, da nu pot o iubesc enorm de mult, e viata mea), multumim de aprecieri fetelor

micaela, m-ai terminat. ce concentrata sta ea acolo.nu ma pot opri din zambit, sincer.

nicole - i-am aratat sotului, ca asta e joc descoperit de mine si el a fost cu ideea sa filmam. a fost ceva pe moment..ca daca stiam , pregateam si eu o melodie mai faina..da aia mi-a venit..cu urlete si vociferari d-ale mele.mirific...


mama ce urla fata. o lasai cu sotul eu in bucatarie ii incalzesc apa. o pun in termos sa am noaptea sa nu mai umblu cheauna prin bucatarie. si daca ii e sete sau foame imediat, tac-pac!!

am reusit sa mancam bibe in pozitia bebel fara comentarii chiar. crek i-a fo foame tare

laura - mie-mi place asta

socrate, vad ca ti-a explicat si laura, deci, nu mai e nevoie sa citesti explicatia mea jenanta si bagatoare in ceata

daca e un lucru la care nu ma pricep, este sa explic altcuiva ceva. in dorinta de a-l face sa inteleaga cat mai bine, bag o gramada de detalii inutile, deci, teoretic , practic si inevitabil, in ceatza..

gata conspectul + adaugirile. fug ca striga amandoi dupa mine. deh! indispensabila de mine
pup, noapte linistita tuturor! si mie, desigur


edit la edit: socrate am scos explicatia ce ti-o dadusem cu linkul ca imi arata mesajul nashpa, nush de ce si nu mai stau sa mai conspectez...am gresit eu pe ndeva. oricum te-au lamurit fetele..pup

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Alysh de unde ati luat portbebeul ala? Ca vrem si noi, mai mult tati, sa plecam in 'drumetii'. Ce tare e poza asta

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micaela06

Alysh de unde ati luat portbebeul ala? Ca vrem si noi, mai mult tati, sa plecam in 'drumetii'. Ce tare e poza asta

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...


E un magazin pe bd Octavian Goga, se numeste Vip Bebe , de acolo l-am luat. A fost 240 ron si suntem suuuuuuuuuuuper multumiti de el. Nu te cocoseaza ca marsupiul de fatza, astea dorsale sunt mult mai comode.

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh ma intrebam pe unde esti..stai linistita cu urechiusele...ca nici unul dintre voi nu are urechi clapauge Cat despre master...asa e cum am spus noi!
Iulia daaa, si poza aia e frumoasa...multumim



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Seara buna si de la noi.....nu am mai fost la spital, sotul m-a linistit, la fel si tata.....numai soacra-mea avea ceva de comentat la telefon...ca de ce nu am avut grija bla-bla...ce ma enerveaza pe mine oamenii astia....pai eu voiam sa se intample asa?Cand faptul e deja consumat de ce mai trebuie rascolit rahatul(scuze, dar sunt nervoasa) ca trebuia sa fac nu-stiu-cum sau nu-stiu-ce? Prin urmare, fara a ma mai gandi la ce a zis soacra.....am decis sa mai vedem ce si cum zilele urmatoare si daca cumva mi se mai pare ceva suspect o iau din loc la doctor....
Andreap, nu am ajuns azi la targ...cred ca maine....te sun oricum.

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Seara buna!

Nu am mai intrat de ceva timp...vroiam doar sa-i urez Gabitzei!! Sa fie sanatoasa si voioasa alaturi de sotz si cei doi copilasi!

De asemenea si la multe lunitze pentru toti bebeii nascuti zilele acestea...din pacate de cand nu am mai intrat au trecut cateva zile si nu-i mai enumar pe fiecare!
Se stiu ei, sarbatoritii!!

Va


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput