Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andreea, acum am vazut si mesajul tau..Pai te inteleg cu flixotidele, de fapt ala face toata treaba. Eu lui dav ii faceam cu ventolin si becotide (tot un corticoid)Clar nu e ca si cum i-ai face injectii...dozele astea de aerosoli sunt foarte bune, mult mai bune si ca siropurile pentru ca practic respira aerul resp, nu inghite sa zicel 2 ml de solutie...Hai ca va fi bine, Doamne AJuta! Sa ne tii la curent. Eu ma gindesc ce sa fac cu ai mei...La ce dr ai fos tla Medlife?

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Fetelor referitor la uitatul la TV si a mea e fascinata, uitati ce fatza are. Si ma dispera ca vorbeste cu aia la stiri, ea crede ca Busu vorbeste cu ea.
Si a mea e forumista


Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Cosmin si Tudor Andrei!

Fetele va multumesc ptr mesajele referitoare la scapatul de gips...Marti la 12 o duc la dr de kineto sa vedem ce parere are acum...dupa gips si ce e de facut ca sa fie ok piciorusele in timp scurt.

Mi bebelina si andeap sper ca fetitele va sunt ok!

Simo eu mor de ciuda cand dau peste din astia cu buna ziua ti-am dat belea mi-am capatat! De ce naiba nu au nici un pic de demnitate?

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Simoncip – Daviducul a mers cu mine. I-am cumparat un borcanel de fructe de la humana si l-am alaptat in masina.



Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980
Miss – o sa fie un craciunel tare dragut David. Cat despre locul de joaca. Al meu are vreo 2 ore si jump e zi in care sta singur si se joaca in patut cu jucariile, se intoarce, se tareste, isi canta, se simte bine. Mie nu mi se pare ca ar fi la inchisoare. Nu trebuie sa stau cu el neaparat, ca se descurca si singur.

Stai, ca s-a pierdut ceva pe drum. Eu nu vorbeam de patut, ci de tarc. Intr-o carte f. buna despre cat de importanta e apropierea fizica intre parinti si copii se mentiona printre altele ca pt. copil e tare nasol sa stea inchis in tarc, e ca in inchisoare... Ceea ce inteleg, dar daca ma va capia si nu vrea sa stea si singur, am sa apelez si la asta, ce sa fac... Si David al meu are momente cand sta singur si cate trei sferturi de ora, mai ales dimineata... atunci imi fac si eu micul dejun in liniste, ma uit la o jumatate de serial...

Gabitzule, frumosi barbatii , frumoase florile, frumos cantatul, bestial tortul

Doloress, mersi pt. precizarea cu urechile si biberonul, eu cu neuronu' meu epuizat intelesesem altceva: ca din cauza suptului la bibe apar inflamatiile la urechi, acu' vazui ca e numai daca le curge lapte in urechi... La David nu se intampla, mami perfectionista sterge reflex orice picatura care se prelinge pe langa buza Macar la asta sa-mi fie bun perfectionismul... Chiar, cand am vazut ultimul video pus de o mamica hranindu-si cu lingurita puiul (ralu_t sau aldaesme, nu mai tin minte) si vedeam ca puiul era murdar la gura si mamica ii dadea in continuare, ma rugam sa am si eu puterea de a fi relaxata si de a nu-l sterge dupa fiecare inghititura...

Micaela, mortala e Dariuta cum se uita ea total concentrata la TV Eu nu ma incumet sa-l las pe David mai mult de 5 minute si atunci doar cand e ceva cu animale, cu o voce de narator calma si linistita, cu imagini mai statice etc... iar asemenea emisiuni sunt foaaaarte rare.

V-am pupacit pe toate , noapte buna si sanatate multa la puiutii bolnaviori, ragusiti, muciosi si haraiti etc...


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Iulia - am ras in hohote la clipul realizat de voi. Si noi ne jucam in toate felurile cu piticul nostru, dar nu m-am gandit sa si filmez.

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Revin si eu cu solicitarile mele ca s-a terminat capitolul si tot nu stiu.
1. cum pun link la un cuvant, adica daca pun o poza ceva si sa zic uite aici si sa fie link.
2. cum bag si eu citate?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Salut!

Cosmin si Tudor Andrei!

Fetele va multumesc ptr mesajele referitoare la scapatul de gips...Marti la 12 o duc la dr de kineto sa vedem ce parere are acum...dupa gips si ce e de facut ca sa fie ok piciorusele in timp scurt.

Mi bebelina si andeap sper ca fetitele va sunt ok!

Simo eu mor de ciuda cand dau peste din astia cu buna ziua ti-am dat belea mi-am capatat! De ce naiba nu au nici un pic de demnitate?

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!





mihaser, mult succes. Sa duci diagnosticul medicului. Noi am vrut si noi sa mergem la kineto, dupa gips, dar dupa masaju regulamentar, apoi am intrebat pediatra si ea a zis ca nu mai vede nicio urma de talg valg, si ortopedu a zis la fel: ca scrie in fisha ca e perfect normal pt varsta, si ca sa nu imi fac nicio grija ca e f. multumit. Si nu m-am mai dus la kineto.
Lorich, tu parca mai aveai probleme cu piciorushe. Ce ati mai facut?

cat despre oameni liane pt ca asha mi se par, cei care nu au coloana vertebrala, nu vad nicio solutie, sunt 2 tipuri. Unii pe care nu ii duce mintea, si altii sufletul. De primii mi-e mila - si ii ajut cum pot, cu un sfat macar. De a 2a grupare - fug,. Ei, si aici sunt muuulte femei - care mie mi se par rele, carpe rele, si care se descurca doar agatate de barbat. Lipitori. Pers. care se plang, dar nu fac nimik, care iti cer, si li se pare ca li se cuvine, nu respecta intimitatea celorlalti, etc. Si am avut asha prietene. Chiar daca nu veneau dupa bani, dar care li se parea normal sa imi zica: cleo, tie ce iti pasa, ca tu ai casa; ce vorbesti cleo, nu toti au salariul tau; e greu sa gasesti job in buc; da' cauta-mi tu mie job/banca un de sa fac credit/ ailalta; si io ce fac daca ma da afara? cine ma mai ia? etc. Tre sa tai asemenea contacte - iti sug toata energia pozitiva, te seaca de vlaga, nu stiu cum sa va explic, simti ca iti distrage atentia la scopul vietii tale, si te simti vinovat parca de reusite, oricum iti induc o stare de lehamite.

bun.

Deci cine a explicat ca de la mama primesc mai greu bibe, ca e mirosu, ca e gustu, ca e vocea, cred ca MissP a zis de miros- si taaaare dreptate a avut. Dupa ce a mancat mai bine supica pe la 2, la orizontala (cu plansete, maraiieli, dat din picioare, bineinteles, ca altfel nu stim), i-am facut un bibe de 60ml, i-am bagat in gura in patut si m-am dat deoparte. Si-a tinut singurica sticla (oarecum, a ajutat si ratsoiul Oda Nobunaga ) si a mancat aproape tot! Singurica. Mai ce fata mare am! Si ce mama natanga....

vazut si tort la Gabitzam. Erau pe aici comentarii ca e cu frishca/fra frishca. Io nu fac mofturi, mananc oricum, numai sa vina .

mai voiam sa va zic ca am facut placinta de dovleac. Nu am gasit foi subtiri si dese, ci una foaie mare, frantuzeasca, si pliat-=o si bagat la mijloc dovleac. Reusita deplina, a iesit super faina! Cum am luat 2kg de dovleac, restul am ras, calit cu zahar+ scortisoara, si bag in congelator, sa umplu alte foi peste 1 sapt. E ok? sta congelat cateva zile?
SI sa ma laud. Am bagat o ciorba de verisoare. A venit tati sa imi zica ca m-am intrecut pe mine, ca nu a mancat asha ciorba buna , ca nu a lasat nimik in farfurie etc. (el lasa de obicei legumele, dar acu le-am bagat in robot si facut ca pt fifitsa. Stiam ca am 2 cupii, dar zau asha....). Deci a mancat tot.

Gata. Cine nu-i gata, il iau cu lopata. Si mananca toata ciocolata. Noapte buna copii!!! Miine meeeergem la Gaaaauuudeeeaamus!
Sper.



P.S. A. Simonix, te mai uiti tu pe la odisee, asteptam barza la alra (asta de la botez inca mai rezista pe fotoliu), majoretele din debara sunt scuturate de praf, pregatite, tremura in asteptare. Or fi ele batrane, uzate, dar isi stiu meseria!! Gaina batrana si zeama ... de maduva. Cunoasteti restu. Fug. nOapte buna, pruna.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Micaela mor dupa expresia ei! Am si eu una la fel UITE E preferata mea. Mi se pare ca Daria are aceeasi expresie in prima poza. eu pe ea!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Socrate, introduci linkul pozei in formula asta:
url = " "SCRII CUVANTUL CARE VREI SA APARA/url
fara nici o pauza
si urlurile sunt tot intre paranteze patrate, dar nu le-am pus ca sa nu apara ancora

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput