Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

Neata!

La multe lunite sarbatoritilor!Lucia, Eric, Andrei!

Carla, mititica care se chinuie!

Bitza, si Sebi a cerut mult mai des tzitzi zilele astea.Chiar voiam sa intreb daca puseul de crestere de la 3 luni poate fi la 2 luni jumate.

Eva, merci de raspuns

mamici, intrati pe linkul cu Sonia, de la semnatura...poate gasiti ceva ce va place!

o zi frumoasa!

Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

Minunea noastra

Sonia are nevoie de ajutorul nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

nocom,babytza, aly_c si multumim!!!

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

anca multumim ...de mult am tot vrut sa-ti spun ca mie mi-a placut mult Baia-Mare...are un aer asa de calm si de bine...si mai ales parcul acela mare din centru cred(putin mai incolo pe stanga este complexul Maramuresul si Mc Donald's}....m-am simtit tare bine acolo...

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

La multe multe lunite, sa fiti sanatosi si fericiti
Lucia de Claudia prima noastra bobocica
Andrei de Andy_galro
Eric de ramoncza.


Hello, noi raportam noapte linistita, asta pentru ca a dormit cu bunica, cand doarme cu mami....
Dya, Mikul meu papa destul de mult lapte, cred ca depaseste 1 litru in 24 de ore (sigur depaseste, dar stau eu prost la calcule acum), ziua papa la 3 ore, noaptea la 4, eu ii mai dau ceai cate 100 ml ca sa mai cresc timpul dintre mese, ii dau baby drink, as vrea sa ii dau de musetel dar nu stiu cu ce sa il indulcesc (nu bea nimic neindulcit), o sa mai intreb dr daca pot lua glucoza sa indulcesc ceaiul si in ce cantitati.
Pentru constipatie e buna si apa daca ii place lui Andrei (chiar e recomandata pentru cei care papa formula), noi nu vrem apa, trage o data din biberon sa vada ce e si o lasa sa ii curga din gura
Eu impartasesc aceleasi idei cu tine despre diversificare, un bebe pe formula nu 'rezista' peste 4 luni, o sa incepem si noi cu suc de morcov si mere (merele ar trebui sa fie din cele parfumate, dulci, am citit ca sunt mai putin acide, in nici un caz mere verzi), nu ma apuc de treaba asta imediat, o sa mai astept vreo luna, poate mai mult, piciul inca nu are un program clar stabilit, nu papa mereu la aceleasi ore si sper ca asta se va regla un pic si atunci o sa ma pot organiza sa ii bag cateva lingurite de suc in meniu

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Andy_galro intr-adevar Baia Mare este un oras frumos si linistit insa uneori imi lipseste Timisoara - acolo am facut facultatea si am locuit vreme de 6 ani.

Carla ma terorizeaza azi, saracuta, plange orice as face. In sfarsit a facut ceva kk dupa ce a baut 30 ml de ceai de musetel. De Lass Baby a auzit cineva? Cica e ceva siropel natural care ajuta tranzitul.

Mergem afara, noroc ca e soare, poate reuseste si ea sa doarma putin si sa se linisteasca. Sa stiti ca mie graficul cu puseurile de crestere cerebrala mi se potriveste de minune. Suntem la mijlocul
saptamanii 14 si incep sa apara norii negri

CD27, m-am distrat de minune imaginandu-mi celulita de pe funduletul Mikului

Am pus o poza noua cu grasunica de fii-mea facand baita:

I love water

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Andrei de Andy_galro
Lucia de ClaudiaH
Eric de Ramoncza


Nerantula, pt mamica curajoasa. Ma bucur ca ati scapat cu bine! Eu pe Luca l-am alaptat imediat dupa vaccin, nu in timp ce, pt ca noi am facut doua, in ambele coapse, si el era tare agitat! Dar masajul l-a calmat!
Luca isi ridica bine capushorul ca e neastamprat, dupa cum bine se vede in poze! Dar iti dau o sugestie, daca imi permiti, daca Gruia nu se ridica singurel: daca stai cu picioarele sprijinite de o masuta si il pui asa lungit pe coapsele tale, cu fata spre exterior si capul in dreptul genunchilor dar nesprijinit de nimic, sa vezi cum tine capushorul,e nevoit,plus ca e curios sa vada ce e in jur!Incet incet o sa se ridice singurel.

Ancule, nu stiu sa te sfatuiesc daca sa ii dai musetel. Si Luca face uneori la doua zile, ne inunda, dar nu ii dau nimic daca nu face o zi! Se pare ca daca face si la 3-4 zile e normal, nu e cazul sa intervii. Unii copii asimileaza ff mult si de aceea nu elimina repede...Acum, nu stiu, nu cred ca 10ml de musetel sa ii faca rau, daca simti tu ca e cazul...

Aly_c, cu placere!

Claudinna, bine ca ai mai intrat pe la noi







Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Nocom parca intrebai ce sa faci dupa ce se termina prenatalul, pai de ce vrei tu sa te apuci sa iei 6 milioane? nu stiu exact cum e treaba asta, dar daca incepi sa iei acum 6 mil, nu stiu daca de la anul o sa poti intra pe 85% cu noua lege. Eu zic sa te interesezi un pic, ca ar fi pacat pentru o luna sa nu poti sa iei 85%, ai putea sa iti iei concediu medical pe decembrie (am inteles ca legea cu 85% intra in vigoare de la 1 ianuarie). daca totusi vrei sa depui actele pt CIc iti trebuie o adeverinta de la serviciu in care sa se specifice ca au platit pentru tine toate contributiile (de obicei stiu cei de la resurse umane ce sa iti dea)in rest nu prea mai stiu ce trebuia, era un link cu mai multe informatii pe prima pagina la odisee, poate il mai gasesti

Aseara am visat ca am dormit pe burta si cand m-am trezit nu mai aveam pic de burta, vrabia malai viseaza

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Eva, multumesc de sfat Nu e problema ca face la 2 zile, nu m-ar deranja si cred ca nici pe ea. Problema e ca face tare, da' tare rau, nu mai e splash asa cum era inainte. Si se screme saracuta de mama focului si nu iese nimic. I-am dat musetel si a facut, acum nu stiu daca din cauza ceaiului sau i-a venit ei.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

anca multumim ...de mult am tot vrut sa-ti spun ca mie mi-a placut mult Baia-Mare...are un aer asa de calm si de bine...si mai ales parcul acela mare din centru cred(putin mai incolo pe stanga este complexul Maramuresul si Mc Donald's}....m-am simtit tare bine acolo...

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu


La multi ani micutului tau, de asemenea si Luciei si lui Eric!

Parca vorbesti de Valcea, doar ca aici complexul e Cozia (actualmente Winmarkt)

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput