Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Belleane, ma inscriu si eu pt tara calda de care vorbesti..
Mi_beblina, eu n+am curaj sa ies cu Matei pe vremea asta..bine el e si bolnavior acum..Oof, vreau sa vina primavara!!

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Lilly, Lorich, Laura


Lumi, mami de Printesa Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adidana13 spune:

Vladi a fost azi tare cuminte si m-a lasat sa fac o prajitura.Plus crema aferenta. Deci am o minune de copil.
Ma cam supara bretonelul, ca e mare-mare si ii intra in ochi...cat de curand cred ca o sa ii prind mot in frunte, ca il vad cum se supara cand ii aluneca parul in fata.
Voi ce tip de cereale le dati?

Adidana
Sa invatam sa fim mai buni in fiecare zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Fetelor, inchei si eu ziua de munca :) Imi astept odrasla de afara, la noi sunt 9 grade si vad ca sta pe afara de vreo 2 ore cu bunica Este insa "blindat" bine :)

Multumesc fetelor pentru aprecieri . Laura - Robert este o minunatzie, da, dar nu neaparat din cauza parului :) Ci asa este el Ca si ceilalti bebici dulci dulci (by the way, pletele se duuuuuuuuuuuc... uite, si taica-su a avut o coama ca el si acush... beculetz deci nu imi fac iluzii pt Robert hehe) De exemplu, azi piticul meu mi-a dat primul lui pupic adevarat pe gura M-a smotocit de am vazut stele veerzi hihi S-a repezit la gura mea si a inceput sa suga la mine ca la biberon !!! Mai fetelor am murit de ras, intindea manutzele ca mai voia (cred ca mancasem ciocolata ) M-a umplut de scuipat hehe. Acum, cand ma vede intinde manutzele Toate mamicile avem parte de momente haioase si pline de caldura :)

Cu diversificarea, sunt intr-un mic impas, nu stiu ce sa ii mai dau, am tot dezbatut problema pe larg cu Esme si cred ca o sa incep si eu sa ma aventurez si sa ii dau chestii mai putin clasice. Ma laudam ca bebele meu papa bine - e adevarat, dar cred ca a inceput sa se plictiseasca de eternele mere/pere/banane etc O sa ii mai diversific... branzica am luat hotararea sa nu ii dau, eventual ii mai bag un biscuit din cand in cand. Dolores - si aici tot piureul este de baza, eu una nu i-am dat niciodata suc sau supa.

Bebele meu are 3 mese de lapte si 2 diversificate. Ma tot intreb daca sa ii mai dau o masa diversificata? Daca as fi fost in RO sigur ii dadeam iaurt la masa a 3-a, ca asa am remarcat la prietenele mele. Dar aici nu se poarta, si asa ca dam cu lapte deocamdata hmmm...

Hai sa va mai zic o chestie, ce am observat eu la mine de cand am bebe. Inainte imi placeau filmele mai horror, cu lupte si batai Ei bine, acum nu le mai suport ! Ma refer la filme serioase, de razboi, de exemplu. Ieri am inceput sa vedem un film, "Letters from Iwo Jima", povestea unor soldati japonezi care trebuiau sa apere o insula de atacul americanilor. Ideea e ca indivizii aia erau condamnatoi de fapt la moarte, nu aveau ce sa faca in fatza americanilor. Nu ma intrebati cum s-a terminat filmul... nu am reusit sa il vad pana la sfarsit - au fost niste scene tari in care se sinucid tipii in grup, sau in care un american isi ia bataie etc ... am inceput sa plang De ce va spun toate astea?? Pai... cand ma uitam la filmul respectiv, nu ma puteam gandi decat la faptul ca soldatii aia au fost odata niste bebi mici si dulci ca Robert... nu pot sa nu ma gandesc ca si Robert va creste si va ajunge un barbat... NU imi doresc ever ever ca Robert sa simta atat durere, sa fie lovit, umilit ... ma rog, stiu ca suna cam ciudat ce am zis eu aici, si poate exagerat, dar de exemplu ieri am oprit filmul, am bocit nitel, m-am culcat la Robert in camera si l-am pupacit o gramada... Evident ca somnul a fost cam pe sponci Si auzeam avioane si imi inchipuiam ca erau avioane de razboi Mda... de cand a venit Robert in viata noastra imi este din ce in ce mai frica de lumea ini care traim (nu ma refer la razboi neaparat, ci la tot soiul de alte nenorociri...).

Hai, sper ca nu v-am indispus Eu am incerca sa ma dreg aseara cu niste Neveste Disperate - am reusit pe jumate

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Simona, Belleane imi pare tare rau sa aud de bebei bolnaviori. Sa treaca cat mai repede, da?

Elenuca am vazut si eu site de Lizuca, ce bebe smeker cu sait

Simonix tare dulce esti mai... si mi-ai facut si pofta de Neveste.



Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Simonix si eu la fel sunt, incredibil cat ne umanizeaza bebeii astia ai nostri! (si la Nevestele disperate m-am ingrijorat ca il si vedeam pe Patrick in locul lui Porter cu o femeie de 40 de ani si maritata si insarcinata! )
Si mai nou, cand ma enerveaza cineva ma gandesc ca a fost si el un bebel mic si neajutorat si mama lui s-ar supara pe mine daca ar sti ca m-am enervat pe bebelul ei, asa ca nu ma mai enervez si incerc sa inteleg pe fiecare.
Da, astea fac parte din minunea care se cheama a fi mama...
Si pe mine ma sperie lumea in care va trai, imi fac de pe acuma griji in privinta drogurilor, a prietenilor pe care ii va avea, a dezamagirilor in dragoste, insa ce sa facem, speram sa-l ocoleasca grijile si necazurile cat mai mult si daca le va avea speram sa-l crestem asa incat sa fie puternic si sa nu-l doboare.

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

mama ce reduceri sunt pe laredoute.fr

s-a deschis si la noi magazin fox baby...dar marfa ioc..adica, sarac, fata de ce am vazut la Buc! acu am intrat in criza de body-uri! toate i-au ramas mici... si hainute de casa. nasol.

ma duc sa ma trantesc in pat..poate gasesc vreun film.pe HBO n-am sanse ca e ceva aiureala despre filme, etc...nb

Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

mama ce reduceri sunt pe laredoute.fr

s-a deschis si la noi magazin fox baby...dar marfa ioc..adica, sarac, fata de ce am vazut la Buc! acu am intrat in criza de body-uri! toate i-au ramas mici... si hainute de casa. nasol.

ma duc sa ma trantesc in pat..poate gasesc vreun film.pe HBO n-am sanse ca e ceva aiureala despre filme, etc...nb

Mami de Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii




pai, nu-i targ we asta? hai in Buc. sa faci stoc nou.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Eu nici nu indrazneam sa va spun ca ieri am plans si ii spuneam lui Bogdan ca vreau ca bebe sa fie nemuritor.... credeam ca sunt eu exagerata. Ma bucur ca si voi sunteti, ca de fapt e sentimentul matern...

SImonix, nici eu nu ma mai uit la filme de groaza, desi asta era distractia preferata cu sotul...acum se uita singur sau cu un prieten.
Letters from Iwo Jima e oricum deprimant. L-am vazut mai demult.

EU ii cam dau trei mese diversificate: Fructe, legume piure si seara cereale. O sa-i bag iaurt saptamana asta. De maine ii bag carnita de pui - piept. sunt tare curioasa cum o va primi...

Stefany nici eu nu ies cu el cand e frig sau bate vantul...decat f rar, de obicei daca e sotul cu mine ca sa ma ajute sa-l fac cocolos si sa-l iau in brate eventual.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Doloress multumim la info referitoare la necesarul de mancarica pt 6-9 luni ca de obicei esti plina de info utile!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput