Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

hello,

M-am luptat de pe la ora 3 cu niste muci si abia, abia i-am biruit cu aspirator cu betisoare, ser, chinul lumii..
A adormit fata abia pe la 4,30 ca era tare fornaitoare. ufff
Doresc sa treaca iarna asta odata ca deja m-am saturat si ea nici n-a inceput. Fetelor care traiti intr-o tara mai calduroasa luati-ma si pe mine.

Cleo: vai ce mi-a placut povestirea despre nea nelu kknelu.
iulia: ura inca un dintos

Noi nu avem inca dintisori si in ciuda faptului ca mie mi se pare ca mananca destul nu a luat in greutate nimic de la inceputul lunii.
Sunt tare suparata.

Ma intreba cineva in ce Kaufland am vazut hipp: Kaufland de pe Barbu Vacarescu. Aveau hIPP doar penreu copii mai mari de 6 luni, Nestle si inca o firma despre care nu am auzit (si contineau gluten toate).

Laura: Eu astazi i-am dat cateva lingurite dintr-un borcanel de la Nestle cu pere williams si in cateva minute era gata Nelu kknelu. De asemenea poti incerca si cu putin suc de portocala.




pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

e inatlnire maine sau unde va duceti?..e 10.30..inca sunt pe baricade, ma gandesc sa ies putin cu el in brate in jurul blocului. aerul curat ii prieste...scoateti bb cand e frig?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Inca o chestie, la diversificarea canadiana. Aici nu se pomeneste nicaieri de supa sau de suc. Peste tot se vorbeste de legume sau fructe facute piure. La piure trebuie adaugata doar apa.
Si cum zicea Cleo de Belgia, nici aici nu se impune ceva, doctorul mi-a zis sa incep cu ce vreau eu, ei recomanda cereale imbogatite de fier ca asta e cel care ii lipseste cel mai mult lui bebe mic, incepand cu 6 luni i se duc rezervele de fier cu care se naste si trebuie suplimentate.

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

...Si ploua, si frig brrr

Vreau sa plec din tara iarna sa fac un fel de transhumanta asa cu catel, purcel.

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Dolores, stii ce nu ma incanta pe mine? cerealele...din punctul meu de vedere sunt calorii si atat..ma gandesc ca putem gasi fierul in alte alimente..nu ma incanta deloc sa-i dau furaj dn asta desi doctorul a zis ca pot sa-i dau orez...da' io nu-i dau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

si indemnizatia si alocatia intra odata, adica pe data de 15

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria

http://b1.lilypie.com/9161p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

cleo, sar'na pentru incurajare. si noi speram sa se rezolve cu 2 pampersi, desi deja suntem marisoare... dar tooata lumea zicea ca nu se simte nimic in neregula la sold. totusi am insistat pt ecografie si uite ca am descoperit displazia. noroc ca nu e grava. si nu, nu noi eram cu spitalizarea 3 saptamani, ci MsBB cu Andra (care e o scumpa )

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria

http://b1.lilypie.com/9161p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Ne-am intors si noi de-afara .....pe mami a plouat-o si fata a stat la caldurica sub husa de ploaie...
Alina_anto, interesant calendarul........imi poti spune ce dimensiune trebuie sa fie pozele?

Fug ca miauna pitica

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Buna seara fetele. Nu prea reusesc sa mai intru ca voi. Amindoi sunt raciti iar si cu febra-...Bai, nu mai stiu ce sa fac, cind se termina, laptele asta de mama chiar nu ajuta deloc...nu mai stiu
N_am fkt conspect, scriu si eu putin din ce am retinut
In primul rind, colega mea de salon, Adidana, pupici de la Mateiut, noi pe aici, cu raceli. In ce priveste diversificarea, incearca si tu diverse combinatii, diverse consistente, incet incet. Unii accepta mai greu, dar nu ramine el nediversificat
Cleo, am ris la postarile tale, ca de obicei...
Lorich, ALina, super pozici si copilasi minunati!!La fel calendarul e minunt, as vrea si eu..
Elenuca, eu intrasem mai demult pe siteul sper al Lizucai, il vazusem la semnatura ta...si nu m_am putut abtine, ti_am mai spus ca esti o frumoasa?
Stefany, hai ca incet incet iti intri total in drepturiCand vei fi singura cu doi, ti se vor parea momentele astea floare la ureche.
Adriana_78, nu trebuie oricum sa inregistrezi copilul la un pediatru aici? acesta ii va face si vacinurile...
Alysh, nici mie nu mi_a venit indemnizatia, depusa din august. Totusi nu e o data anume la care vin toate, vin in diferite zile ale lunii la fiecare, depinde si cind s_a nascut puiul, eu stiu ca vine la o sapt -doua dupa data nasterii...


Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Buna si de la noi.
Fi miu a dormit o ora la pranz de atunci nimic, urla intr-una, acuma l-am lasat sa urle ca nu se mai poate. E rupt de oboseala bineinteles.
Roade un inel din ala pentru dentitie tzipa si se partzaie de la efort ca urla. Azi l-am filmat in tentativa lui de a se ridica in 4 labe.
Casca de mai are putin si ma inghite.
Azi i-am dat si eu jumatate de galbenus, urmaresc reactiile. Ma duc sa il culc totusi.
Revin


Mergi la inceput