Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Simonix, Doloress, cred ca mai toate suntem asa ... si mie imi dau lacrimile la diverse scene sau ma ingrijoreaza viitorul fii-mii.
Fetelor si sunt chiar ingrijorata. Fii-mea de 3 ani jumatate ma pune serios pe ganduri, cand hotarata imi spune tare "NU" in fata si refuza, in ciuda staruintelor mele, sa faca asa cum ii spun eu.
De multe ori ma intreb cum va fi cand va creste si va fi mai mare?!

Simonacip, nu e obligatoriu s-o inscriu la un pediatru. Ea nu a fost bolnava, si sper sa nu avem probleme ce necesitata vizita urgenta la doct. Vaccinuri nu intentionez sa-i fac prea multe. Cu "semnul intrebarii" asupra locatiei ramane ultima parte a Infarixului. in fine ... mai vad eu. Greutatea m-ar interesa, da poate gasesc prin vecini un cantar.
Multa sanatate baietilor tai! Da-i lui David vit C cu propolis, stiu ca intareste organismul sau ceva pt. cresterea imunitatii. Matei probabil ca ia de la el si tot asa e un cerc vicios.

Belleanne, tot in Kauflandul de pe barbu Vacarescu m-am uitat si eu. Eu n-am vazut nici urma de borcanel Hipp.

Fetelor, sper sa nu ploua maine, sa ne vedem.

o noapte linistita puiutilor si mamicilor
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

salut!! bag si eu nasul la voi.. nici nu mai ma scuz ca lipsesc nemotivat ..ma stiti voi ce chiulangioaca sunt.. dar imi sunteti dragi asta fara indoiala
Am fost cam suparici ca am avut o problema cu testul Toefl ca nu imi veneau rezultatele, in fine dupa ce au facut investigatii au ajuns la concluzia ca se pare ca ceva s-a intamplat cu partea de speaking si nu pot sa corecteze asa ca nu pot sa imi ia in considerare testul asta si mi-au oferit sa il dau din nou. Din nefericre nu am ce sa fac asa ca pe 5 decembrie ma duc iar pe principiul "one more try"..
Intre timp a racit Sofia si apoi si Sabina asa ca am avut un week-end ...de toata frumusetea cu toate bucuriile aferente unei raceli: febra, nas infundat, tuse, maraici, nesomn si copii care refuza sa ia medicamente..sa va mai zic?


Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

buna seara fetelor

astazi i-am dat cereale cu banane (1lingura) de la Milupa. sunt tare bune si Biancutei i-au placut. au miros de biscuiti. imi venea sa le mananc eu.

voua cam dupa cate luni de cand a-ti depus actele v-au venit banii pe indemnizatie? poate ca primesc si eu de Craciun banii...

pozeBiancuta

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Scuze ca nu pot sa fac conspect, nu am citit nimic. M-am trezit dimineata cu dureri in ureche, pulsand in toata tampla si in obraz... iar David e in continuare racit, fornait si a facut azi de 6-7 ori brudersaft cu nea Nelu kknelu, fir-ar el sa fie...

Fetelor, ceai de menta nu bea, se stramba ca ma-sa (si eu am oroare), cum se face mucilagiul ala? Hai, ajutati-ma si pe mine repede, pliiz!


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Bratafel, Andrei al meu si acum mananca, la 3 ani jumate, cereale de bebe de la Milupa, sunt bune la gust.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Scuze ca nu pot sa fac conspect, nu am citit nimic. M-am trezit dimineata cu dureri in ureche, pulsand in toata tampla si in obraz... iar David e in continuare racit, fornait si a facut azi de 6-7 ori brudersaft cu nea Nelu kknelu, fir-ar el sa fie...

Fetelor, ceai de menta nu bea, se stramba ca ma-sa (si eu am oroare), cum se face mucilagiul ala? Hai, ajutati-ma si pe mine repede, pliiz!


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David



eu ii dau lapte cu mucilagiu de la 2 luni ca sa ia in greutate. il fac astfel: la 500 ml apa plata Dorna pun 2 linguri de orez si fierb pana se face apa aia mai groasa un pic dar nu f groasa. insanatosire grabnica

pozeBiancuta

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Miss, asa la repezeala am gasit asta:

Mucilagiu de orez: la 1 l de apa pune 2 linguri de orez si fierbe-l bine bine de tot. Cand a scazut strecoara-l, presand putin ca sa treaca tot mucilagiul prin sita, completeaza ce ai obtinut pana la 1 l cu apa fiarta, si da-i cu biberonul.


O alta varianta:

La 1 si 1/2 L de apa se pune 1 cana de orez. Cand apa incepe sa fiarba se lasa focul mic si se continua fierberea 45-60 de minute, cu capac. Se trece orezul prin sita fina si se pune din nou la fiert, sa dea cateva clocote. Se poate pastra la rece maxim 24 de ore.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

si fiindca iar am ramas in urma cu uratul pentru prima jumatate de anisor:
la multe luni si ani: ILINCA MARIA , ANDREI, EVA MARIA, ANTONIA MELISA, CATINCA-MARIA, BIANCA, BRIANA AMELIA, ALYSIA MARIA, SARA-MARIA, MARA, PATRICK NICOLAS,ERIC-DANIEL, ANNIKA, STEFANIA, MIRUNA ELENA, DIANA MARIA, ERIKA, DARIUS COSTIN, STEFAN, TUDOR, TEODORA MARIA, MIRCEA IOAN, ALEXIA NICOLE

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Miss P multa sanatate si tie si lui David pui mic. Aici cand copii au probleme cu loose kk se recomanda dieta BRAT(banana, rice, apple, toast)- da-i si tu ce poti adica banana piure, sau piure de mar copt, cereale de orez.

Laurita voi parca aveati probleme in directia opusa, uite la noi merge super bine daca papa prune, sau pere sau si mai simplu cereale dar nu de orez cauta cereale de orz astea fac minuni.. Cum am avut probleme cu Sofia mereu la mine in casa nu lipsesc.

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Buna,
Multumim fetelor care ne-au urat si astazi la multi ani.
Gata am permis nou de conducere, uraaa. M-a ajutat David sa ajung in fata la ghiseu astazi, ca era o coada…
Nici eu nu am primit indemnizatia, insa eu le-am dat contul, sper sa fie de sarbatori plin.

Aaa fetelor, David a baut prima data cu cana astazi. I-am dat suc de portocale cu o cescuta si a fost foarte incantat. O sa-I cumpar déjà canuta pt el.
Si azi am facut ciorbitza la comun, adica i-am dat legume din ciorba pasate si cu zeama, insa nu am pus sare.
Si sa va mai zic ceva pe 5 decembrie suntem invitati la tati la serviciu ca vine mos craciun. Sper sa vina hainutele comandata sa-l imbrac in mos si pe el.
Cat despre cadouri, eu am zis ca ma imprumut la sot, iar pana in martie ii dau.


Luminel – da si eu am luat de la help net rotarixul mult mai ieftin, iar daca iti faci pe loc un card ai si o reducere de 5%. De ex eu am luat cu 345 ron rotarix in septembrie, iar acum cu 260 ron…diferenta, nu ?
Iulia – felicitari pt dintoasa ta.




Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput