Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

La multi ani :

BOGDAN SILVIU, TUDOR DUMITRU,ALEXIA NICOLE,ALEXANDRA, ALESSIA CLARA

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Gata, l-am adormit pe bebe ca nu mai putea. N-am stat afara decat f putin, ieisem cu el cand ploua si chiar atunci a venea Stef de la servici si cand ne-a vazut s-a crucit. Nu ne-a lasat sa stam afara, drept care Vlad nu si-a facut somnicul lui de ora 6 seara si acum era terminat.

Chinabulina, Mihaser, mersi de info ref la indemnizatie. Sper sa vina si la mine in decembrie ca altfel ma crizez rau de tot!

Doloress, mersi de info ref la necesarul zilnic pt bebe. Intrebarea mea este: avem voie sa le dam peshte?????

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

simonix, nici io nu dau supa strecurata. Cuv. supa, e mult zis, si dr mi-a zis: fierb legumele, le pisez si adaug zeama sa fie un piure lung sa poata manca. Si apoi treptat incep sa il ingros. Dupa ce bagam morcov, dovlecel, patrunjel, ceapa (doar pt gust, o scoatem), venim cu putin pui fiert (50gr) amestecat tot in piureu asta, eventual si vita. Asta e pranzul.
la fructe, avem pe lista de la dr, cam asha: mar, piersica, caisa, para, apoi sa adaug branzici ca sa ingroashe treaba. Asta e micu dejun.
Cina, a ramas cereale. De orez cu morcov, apoi ne bagam la un orez cu roshcove. Io tot visez ca de la minunatele cereale de la 18 o sa doarma mai bine. Lasati-ma sa visez, nu ma treziti.
Si completare, san. Cat se poate, cat e deschisa laptaria lui enache. Stiti de ce nu ne diversificam repede? ca cedez io... mama e potoare!!!

Dupa 7 luni, meniul se va diversifica. Nu stiu cu ce, deci va urma.

despre filme, noi acu 2 ani, cand o fo premiat la Oscar, am vazut letter from iwo jiwa. Regizor clint eastwood. Tare mi-a placut. De fapt, regizoru a facut 2 in 1. Adica 2 filme, despre aceeasi lupta. Asta, si inca unu, www.imdb.com/title/tt0418689/" target="_blank"> asta . Amandoua cu platou de filmare , cu actori comuni, cu scene asemanatoare. Diferentsa: unul din filme este din pct de vedere al americanilor, celalalt al japonezilor. E super tare sa vezi cum privesc razboiul invingatorii, dar si invinshii. Si iti dai seama, ca istoria e adevarata doar pt ca a fo scrisa de invingatori, versiunea celorlalti nu mai conteaza.
Si nici io nu mai rezist sa vad filme dure. Adica - ianinte ma uitam la horror, sf, etc. Acu, cand vad cupii mici in film, ca sufera... imi dau nishte instincte criminale.... brrr.

camiM, ne pare rau de dezamagirea la test, dar iti uram mult succes, si suntem sigure ca o sa il iei usor. Doar e o incurcatura, nu? Sanatate multa la pitice. Si la ceilalti copii de aici.
Acu, ce am remarcat, unde sunt frati, riscu sa se inmobolnaveasca cel mic e mai mare, ca cel mare e culegator de la gradi. Stiu ca toti tre sa faca imunitate, ca asta e si prin boli, muci, ca mai bine scapi cu amandoi o data, dar... vai de sufletul nostru de mame.

misssP, io ii dau fetei cereale din orez, fara gluten. De la ele, fuge nea Nelu KKnelu. O sa revin la diversificare peste vreo 2 zile. Mucilagiu, insa nu stiu. Banui ca fierbi orezu in apa mai multa, si zama, fiertura, i=o dai. Dar BANUI, nu sutn sigura. Adica asha imi aduc aminte ca ii dadea maica mea lui frate meu, in epoca de piatra, in fundu pamantului, pe tarla la Botoshani.

a, uite ca au zis si fetele cum. Deci zama de fiertura.
Io zic ca face farse, vorba lui victor: nea Nelu KKnelu strikes twice.









o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Cleo merci trece si asta ce sa facem.. Culmea e ca Sofia mea nu merge inca la gradi tocmai ca sa ne ferim de sute de raceli..


Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

Graviduta daca nu e prea tarziu iti dau tel Ramonei Rosu - 0745399996 - stiu ca e f ocupata dar dc e o urgenta cred ca o sa isi faca timp...iubeste copiii

Iulia felicitari pentru dintzisor



Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Salutare fetelor!

Nu stiu ce tot fac de nu mai apuc sa scriu, de cateva zile tot imi propun

Miss, sanatate multa lui David! Si tie la fel..

Cami, nasol cu Toefl-ul, nu am mai auzit. Dar bafta multa in 5 dec.
Sanatate fetelor!

Na, ca am citit si eu cateva pagini si nu ma tin minte nimic..

Noi suntem bine, am venit acum de afara. E frigutz dar macar nu bate vantul. Si e asaaaaaaaaaa pustiu pe strada
Stefana doarme mai bine, adica adoarme pe la 23-24 si se trezeste cam de 3-4 ori pe noapte dar adoarme la loc imediat. Mi se pare de vis..
Cu diversificarea noi inaintam lent. I-am dat pana acum piure de para coapta si piure de cartof dulce. Urmeaza avocado.
Mie nu imi place delooooooc frigul, iarna... Am vorbit ieri cu matusa Esmeralda din Rio si acolo e caaald. Ma intreba daca nu ne ducem acolo
Vreau sa fac niste felicitari cu poza Stefanei, sa le trimit de Sarbatori. Am gasit o promotie 20 felicitari, 20 centi

La multi ani sarbatoritilor ultimelor zile!!! Sanatate multa si nopti line!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Na ca n-am mai apucat sa revin. Copilul a adormit pana la urma.

Iar ma bucur ca nu sunt singura nebuna de pe aici, ieri l-am pus pe sot sa mute programul ca nu suportam sa ma uit la un film asa mai violent. Iar daca e vorba de copii,pai chiar ca nu pot sa ma uit.
Ce sa zic, suntem ceva de speriat.

Miss imi pare rau de problemele voastre sper sa treaca repede . Cu mucilagiu te-au ajutat fetele eu habar nu am.

Nea Nelu kknelu a fost in cartier asta e clar, am avut si noi o gramada, dar consistenta a fost ok, mirosul...bomba ecologica, deci clar.

Eu ii dau cam tot ce cred ca poate manca, azi i-am dat jumatate de galbenus de ou.

Al meu bombane intruna babababab, bubububu, abububu, dar credeti ca scot vreo mama, tata? Ei nu.

Maine imi vine suportul pentru cada asa ca am sa ii fac baita in cada mare, azi a facut balta in cadita,..deci e momentul. Sper ca maine am mai mult timp sa scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Alysh, www.wholesomebabyfood.com/fishbabyfoodrecipes.htm" target="_blank">aici scrie ca pestele se introduce la 10-12 luni.

Doloress, tu de cand stii ca se poate introduce pestele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Seara buna!

Eu nu mai pot tine pasul cu voi...sorry da' este ceeeva...de dimi tot citesc...si tot citesc...in pauze evident. Da' tot nu apuc sa raspund si eu cuiva sau sa fac un conspect ca se mai umple o pagina, doua, trei...
Si bebe mic e super cuminte! Chiar ca va admir pe cele care scrieti! Cand aveti timp, mai??

In concluzie scriu ce-mi trece prin cap/ce-mi amintesc:

Simona ti-am urmat sfatul si n-am iesit...a fost frig si n-am avut nici eu chef. Te si sper sa isi revina baietii! Uoff...se fac ei mari si apoi nu-i mai prinzi pe acasa si uite cat ai tras cu ei! Ia sa faci repede o fetitza. Mie mi-a ramas in minte o chestiune spusa de o doctoritza (cand nu stiam eu ce voi avea si ii spuneam ca vreau baiat): Fetele-s ale casei, baietii-s ai altora! Bine replica mea a fost: Eu tot baiat vreau si apoi o fata...! Las ca si pe dos merge, daca vrea Dumnezeu!

Adidana, Maitreiy bine ati revenit!

Alina am admirat-o pe Sara in compania lui Robert...mai, mai! Iar pozele pe Valea Doftanei...no comment! Super!

In rest nu mai stiu...multe aveam de spus...dar multe s-au spus deja.

Noi papam mar+para mai nou. Cereale seara si cam asta!

Am primit hainutzele din UK...bestiale!
Aaaa...mi-am amintit: Iulia felicitari pentru dintzisor!!

Ia ziceti...voi mergeti la Baby Expo? Eu mare lucru nu am de luat, dar as trage o fuga pentru niste maruntzishuri!

Gata inchei aici.
Noapte buna!



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Vianne: bine ca iesiti. noi nu prea desi e cald stam mai mult in curte. trimite adresa please sa iti trimit ceckul. vreau si eu promotia aia cu 20 centi. parca e prea ieftin.am primit body-urile la 1 usd la walmart. is super. mai ales ca ei cresc atit de repede.....

incerc sa revin....

Mergi la inceput