Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Vianne, Alysh in cartea mea scrie ca daca ai alergii in familie e bine sa astepti si pana dupa 3 ani sa-i dai peste. In schimb daca nu ai alergii poti sa incepi inca de la 6 luni, o data cu puiul si alte carnuri. Mare atentie insa ce fel de peste, trebuie evitat cel care are mercur cum ar fi ton (proaspat sau inghetat, ala la conserva e relativ OK), rechin, pestele-spada, in general pestii predatori.
Acuma am mai cautat pe net si sunt si alte pareri, ca se poate introduce de la 9-10 luni, de la 1 an. Ca sa fiu mai sigura, eu am sa-i dau de la 1 an.

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu la Andrei i-am dat peshte cand era mai maricutz, undeva spre un an. I-am dat numai file de pangasius, asta ii dau si acum, macar o data pe saptamana.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Legat de peste- in cartea electronica trimisa de Gabitzam scrie ca pestele alb se da de la 6 luni. Eu i-am dat saptamana trecuta cam o lingurita de carne de peste toccata marunt, in combinative cu legume.

Eu acum am aflat ca este baby expo saptamana aceasta. Da, eu am sa merg joi sau vineri. Acum am posibilitatea sa schimb costumul cosmonaut de la piciul.


Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Am uitat sa va spun: aseara am trait una dintre cele mai fericite momente din viata mea, David a zis destul de clar: MAMA !!!!
L-am luat pe scaun in bucatarie si ii era foarte somn. Eu faceam o salata de vinete, iar el se uita cu ochii obositi la mine si plangaciosi si a inceput sa zica ma-moa; ma-moa...apoi ma-ma.
Bineinteles ca nu asociaza....el zice ma-ma doar cand are nevoie de ceva....

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

neatsa. Felicitari Nicole pt mama!!

ceva de intalnire? vremea nu arata f. fain acu.
cineva la targ?
o alta propunere pt intalirni: la unire ala ultimu etaj e loc de joaca pt cupii. Nu asha mici insa. Atat ca nu se fumeaza, si e o chestie, pt vreme nasoala.

Despre cadouri, io sunt terminata. Mai am tot felud e prieteni cu cupii mici, care au fo atenti cu noi, si ne-au dat hainutsele lor de la cupii lor - multe noi, cu eticheta. Ar trebui sa le iau ceva in schimb, nu?
Am vazut insa acu, aici pe DC un nene care vinde costumasu de craciun . Si ma gandeam sa ma duc la prietena mea, sa o rog, sa faca .... 4 cred ca imi trebuie. 2 de 1 an, 1 de 9 luni, si 1 pt fiica mea. E aiurea, ca sunt si oameni cu bani, la care chiar nu stii ce sa le iei.
Lui tati, nu are geaca. Poate imi vin banii - aia 6 mil pana pe 15-20dec.
Mai am si socrii, care au de toate, si cumnata, la care ii revarsa shifonieru si cutiile de bijuterii, iar carti.. nu e f. mare amatoare de asha ceva.
La restul, luam ceva mai simbolic. Ideea cu calendaru zic ca e buna.
NU mai zic, ca la prietene - nu stiu ce sa iau. Fac 10 calendare?:)))






o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Cleo noi asteptam www.laredoute.fr/vente-ensemble-robe-et-chapeau-bebe-fille.aspx?productid=324144222&documentid=344708&single=false&categoryid=45538870" target="_blank">asta! Trebuie sa vina pachetul azi maine!

Iulia felicitari ptr dintisor...si lui Eli ii dau ditisorii de sus...se zaresc!

Nicole felicitari ptr David vorbaret!...Si Cri a zis pe la 4 luni jumate involuntar mama...f clar! Mi s-au taiat picioarele!

Cristian Andrei si Sara Elena
Rares Sebastian!

Miss ce pregatesti ptr maine?

Va pupacim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dimineata!

Cleo, la mine e chiar Ok vremea. Nu e chiar innorat, se vad bucati de cer albastru, soarele insa cam timid. Eu am fost afara si nu pare chiar gerul Bobotezei.
Noi 99% venim.
YLARI, LAURA?? doritoare?

fetelor, eu nu inteleg de ce graba asta cu fel de fel de mancaruri: peste, orez, legume cat cuprinde. De la 1 an incolo cand o sa aiba maj. dintilor e destul timp pt. fel de fel de specialitati. Toata copilaria numai asta o sa manance - eu as fi mai atenta sa nu ajunga la alergii, ca apoi NU o sa mai manance toata copilaria asta

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata!

Cami M imi pare rau de Toefl, de deranjul de a-l mai da odata, ca sunt sigura ca va fi ok. Succes!
Vianee bine ca ai aparut! Buna ideea cu para coapta, nu am facut niciodata, dar cred ca ii fac si eu. E alt gust, chiar daca tot para e...
Cleo vremea arata super acum, a iesit soarele
Adriana, Ylari la 2 in fata intrarii la morarilor??? Bine cu conditia sa nu dea o ploaie pana atunci desi nu pare...
HAi ca ma duc, plange, nu a vrut sa pape fructe, trebuie sa fac supele- pentru el si pentru noi.....uuuuf

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

neatza!

sunt asa dezamagita..toate ati primit comenzile numai eu nu

cat despre baby expo...numai!gata!as veni de-mi crapa sufletul, dar mai mult pt plimbare...indemnizatia si alocatia le primesc mereu la timp, luna asta au intrat in 14...sa vad ce imi mai amintesc...cu kk, ieri, pauza, dar nu m-am panicat, am lasat-o si azi dimi iesi unu dublu...cu mucilagiul, miss, nu stiu, n-am facut, dar vad ca ti-au zis fetele. eu iar sunt nedormita fata a avut chef de cantat si vorbit azi noapte...fata e calare pe laptop...iar stau in fundul ei azi si nu apuc sa fac nimic! trebuie sa imi gasesc o ocupatie neaparat. la aerobic am renuntat, din diverse motive...ba au fost seri in care n-am avut cu cine s-o las si cand aveam cu cine, nu era program, ca-s numai cateva zile pe sapt..si asa am platit cateva sedinte degeaba..deci, pas...
iar o dau in depresii.

dintisorul a iesit, a spart gingiuta, se simte bine cand dau cu dejetu'...



Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Nicole felicitari pt marea bucurie! Cred ca e un moment unic cand il auzi pt prima data spunand mama! Mi s-a facut pielea...........abia astept sa imi zica si mie! Felicitari!!!

Cleo si eu sunt in pana de cadouri si banuti. Noi avem o gramada de evenimente:
- 27 Tiberiu face 6 luni
- 28 eu fac 29 de ani
- 30 Sf. Andrei, adica si eu Andreea si Tiberiu Andrei si finul nostru tot Andrei
- Mos Nicolae care inseamna si ziua onomastica a mamei mele si a sotului
- 4 dec ziua cumnatului
- Mos Craciun
- si ziua unei prietene

Asa ca..................................o sa fac muuuuuuulteeeeeeeee calendare si in rest nu stiu, sunt in ceata
-

Mergi la inceput