Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

inais eu am platait 22 lire transport pt scaun si un carucior de la 6 luni...
uite am pus din nou poze cu scaunul si posesorul in folderul 2004- http://www.dropshots.com/veraniste

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Citat:
citat din mesajul lui piggy

inais eu am platait 22 lire transport pt scaun si un carucior de la 6 luni...
uite am pus din nou poze cu scaunul si posesorul in folderul 2004- http://www.dropshots.com/veraniste

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)


Multumesc! Depinde de greutate, evident.
Sa-l foloseasca sanatoasa Ilinca...este o scumpa!!!!!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

gabitza - ma enerveaza ca nu ajung mai repede. uite, piggy de explu a facut comanda dupa mine cu o sapt si i-au ajuns de vineri lucrurile


Dragutza mea, nu are nimeni personal cu tine si nu-ti trimite pachetele Depinde foarte mult si de la ce magazin faci comanda. De exemplu de la Mothercare am observat ca ajung foarte repede. Iar cei de la babystuff primesc o singura data pe saptamana curier din Anglia, nu in fiecare zi. Depinde deci cum se combina livrarea comenzilor de la magazine cu transportul curierului in Romania.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla


nu ziceam ca are cineva ceva cu mine doar ca nu mai am rabdare odata sa ajunga. plus ca sunt putin suparata pe incurcatura de vineri. iar pachetele mele au ajuns deja in tara si nu inteleg ce le ia atata sa le aduca astora de la curierat. presupun ca suna inainte, nu? ca eu am cam fost plecata zilele astea...

Mami de Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ainigriv

Fetelor,m-am hotarat sa va scriu!!!Pentru ca suntem si noi o "mladita" de iunie,va "cunoastem"inca de cand eram in burtica,insa nu am intrat la odisee,fiind pe alt topic,unde am promis fetelor ca nu plec fara ele la odisee...Dar v-am citit continuu si multe lucruri am invatat de la voi,iar acum,de cand sunt cu bebelina,imi luminati fiecare zi(fara lauda).

Acum am intrat sa-i spun Iuliei ca nu e singura,suntem nascute la o zi dupa printesa ei,adica pe 6 iunie,probabil am fost in acelasi timp in maternitate,insa in saloane diferite,ca terapia intensiva are 2 mari saloane(am nascut tot prin cezariana),o minunatie,pentru ca o sa va povestesc odata cum a venit bebelina noastra...

Pana cand ne vom cunoaste mai bine,desi eu va"stiu"pe fiecare in parte ,va pupacesc,spun si eu "La Multi Ani!!!"sarbatorilor zilei si am sa mai scriu la voi,desi prea mult timp nu am...insa de citit,tot va citesc!!!



bine ai venit la noi!!! ma bucur sa aud ca nu-s singura de pe aici povesteste-ne despre voi

Mami de Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

falcutzeeeeeeeeee....grasuna de ea!!! nu stiu cum am ratat pozele cu ilinca scumpetea..are falcile mai mari ca ale mufitei mele mastodoanta! scaunul e chicco happy snack? daca da, cat a costat??? ca d-ala am si eu luat de pe bebelusul tau si am dat 350 ron +30 ron livrarea...


cred ca profit ca dormiteaza fatuca sa bag si eu cornu' putin! parca simt asa ca vine Ene in vizita si nu vreau sa-l ratez. profit de fiecare ocazie sa ma combin cu el putin...

Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

BUna fetele
ELenuca, Sis, , nu prea am apucat sa scriu pt ca dimineata am dormit pina tirziu, apoi trebi si uite asa.
Matei e mai bine, doar ca are niste secretii in git(nus tiu unde le tine si seara la orizontala se ineaca cu ele, asa ca ma tot scol si-l pun pe mine la verticala, si nu prea ma odihnesc..Sper sa treaca odata si secretiile astea, ca de tusit nu prea mai tuseste decit dc se ineaca.
Miss, LA Multi Ani scumpa, sa ne traiesti, sa fii sanatoasa si fericita linga Daviducul tau, nu te mai deprima, viata de abia de acum incepe sa capete un sens
Lorich, La Multi ANi fericiti si voua, sa va iubiti in continuare la fel de mult!
Vianne, super faza cu tataliga...
Andreea27, ai reusit sa faci brinzica?
Alysh, super poezioara!

Eu as incerca sa ies un pic cu bb, mi-e sa nu stric toata recuperarea, dar mor inc asa si eu...Nus tiu ce sa fac...




Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Scriu pe fuga ca azi m-a capiat si tre sa si plec la cursuri. Multumesc celor ce mi-au urat spor la invatat, eu mai mult ma laud ca invat, de cate ori ma apuc ma intrerupe Vlad. Gasesc si eu scuze, ce sa fac. Oricum azi m-a capiat nici nu a prea dormit, a vrut atentie 100%, cu mancarea iar a facut figuri.....in fine plec zapacita la cursuri.

Am vazut ieri poze frumoase cu fetele in parc, tare rau mi-a parut ca nu m-am putut alatura si eu, dar sigur vor mai fi intalniri, poate cu cat mai multe fete si bebei si sigur voi fi si eu prezenta.

Laurita, bafta la dr azi. Faceti vaccinul, nu? Cu constipatia ati mai rezolvat? Iarta-ma daca ai scris si mi-a scapat dar citesc pe diagonala din lipsa de timp!

Vianne, da stiu trebuie sa cumpar urgent protectii la prize, sa dau o fuga prin Ikea ca acolo am vazut. DAr parca si pe la Carrefour....Si eu am groaza de asta.

Vroiam sa zic mai multe dar nu mai stiu. De obicei la conspecte eu imi notez pe o foaie prescurat ce am de zis fiecareia. NU va zic cum e casa mea impanzita cu carnetele, agende, hartiute notate cu tot felul de chestii prescurtate ca sa nu uit, gen: Cleo, nelu kknelu....sau Laurita Mirci constip, Miss, David calend frum, .............si cum incerca aseara barbat'meu sa le descifreze..........cica ce scrie aici nelu kknelu....ce e asta?????

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

hello la toata lumea!!

nu am mai intrat de mult sa dau statusul insa v-am mai urmarit din cand in cand
eu sunt cat se poate de aproape de momentul nasterii, insa nu atat de aproape pe cat mi-as dori - vreau sa nasc AZI!!! ma rog, stiti senzatia

deci - o sa avem inca o fetita (uraaaaaa!!!!!). sunt deja acasa - am 2-3cm dilatatie insa colul inca lung dar moale. ma simt relativ bine acuma insa sarcina asta a fost mai grea decat cea cu laura - mici probleme gen tensiune mica, tahicardie, etc, sarcina in evolutie perfecta insa foarte enervant pentru mami + un copil zargit de 2.5 ani acasa care cere atentie

asa ca felicit pe toata lumea pentru bebei si pentru cum se descurca cu ei (ca deja ati trecut peste focurile de inceput, smechere ce sunteti ) si revin cu vesti - curand sper tineti pumnii!!!



ALRA 37+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Alra, bine ca ai mai trecut pe la noi; mai ai putiiin!Acus trece! Nastere usoara si bebel sanatos!

ainigrav bine ai venit si tu la mladite si mugurasi! Sa intri sa ne mai povestesti despre voi!

Mihaser, Anca, Laura, Simona

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Yuupiii ! Fetelor, dintr-un imbold asa ... "impulsiv", cum s-ar zice am dat o fuga pe la burticile si mamicile de nov-dec 2008 si am scos-o pe Alra din barlog Care a venit cu vesti buuuuuuuune ! Felicitari pentru fetitza nr 2 ! Hai ca mai este un picutz si gata ! Bine ca ai trecut cu bine prin neplacerile sarcinii, si ii felicit si pe cei de acasa care te-au tot suportat hihi Am tot citit ca ii terorizezi pe acolo :p foarte bine, ai tot dreptul

Pai eu una stau cu ochii pe matale ! si pe restul fetelor de acolo Mai, am fost io o lenesha dar dupe ce nasti nu mai scapi ! Stai sa iti creasca puiul2 nitel, o iau si pe Esme de toarta si eventual pe mama noastra de gemeni belgieni + odraslele aferente si o punem de o intalneala Sa le facem in ciuda fetelor de Ro hih ca ele se intalnesc toaaata ziua buna ziua

Oricum, sa stii ca ma bucur tare mult pentru tine - mereu te-am admirat, mai mult din umbra, e adevarat nu stiu ce o fost in capul meu de am stat asa in umbra ;) Dar sa stii ca si acum te dau exemplu cand vorbesc cu diversi prieteni :) Hai ne mai auzim ... (spune BIG BROTHER )

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput