Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

gabitza - ma enerveaza ca nu ajung mai repede. uite, piggy de explu a facut comanda dupa mine cu o sapt si i-au ajuns de vineri lucrurile

Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

SA INVAT MA CHINUIESC

DAR LA MISS MA TOT GANDESC

SA-I UREZ ZILE SENINE

BUCURII SI NUMAI BINE!!!

DAVIDUTZ S-O IMPLINEASCA

SI-AL EI SOT S-O FERICEASCA!

C-ARE CALITATI NENUMARATE

LA MULTI ANI CU SANATATE!!!!!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:


Miss, La multi ani, multa fericire alaturi de bb David si de sotul tau.
Ti-as zice nu fii deprimata si capul sus, dar ce-i drept asa sunt si eu de ziua mea. Motivul meu nu a fost varsta ca doar asa simt de foarte mult timp, ci faptul ca nu am avut niciodata o zi de nastere unde sa ma simt bine, sa fie o zi fericita si fara griji. Si am ramas cu asta, fara sa vreau nu mai ma pot bucura oricat efort fac.
Asa ca nu stiu ce sa iti zic, decat sa incerci sa te ridici peste tristetea din tine si sa te bucuri ca e prima zi de nastere alaturi de fiul tau, iar el are secretul fericirii tale.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

gabitza - ma enerveaza ca nu ajung mai repede. uite, piggy de explu a facut comanda dupa mine cu o sapt si i-au ajuns de vineri lucrurile


Dragutza mea, nu are nimeni personal cu tine si nu-ti trimite pachetele Depinde foarte mult si de la ce magazin faci comanda. De exemplu de la Mothercare am observat ca ajung foarte repede. Iar cei de la babystuff primesc o singura data pe saptamana curier din Anglia, nu in fiecare zi. Depinde deci cum se combina livrarea comenzilor de la magazine cu transportul curierului in Romania.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

gata am terminat sa-i dau fetii papica.

am fost la kauffland rapid, pt ca m-am gandit eu asa pe nepusa masa sa-i dau altceva sa pape in dimineata asta. si am luat niste avocado, pe care l-am preparat cu banana, branzica si lamaie. a papat tot. facusem pe langa si mar+morcov+cereale in cazul in care nu-i va placea dar i-a placut si a papat si mar doar jumatate din ce i-am facut. maine ii dau mango. sa caut o reteta ceva.

acum ma apuc sa-i fierb carnita, am luat niste ciocanele de pui pt noi sa le pun pe gratar si am zis sa-i rup o bucatica dintr-unul si sa-i fierb. nicole carnea se fierbe separat de legume. asa o sa-i fac si eu. si ii dau o bucatica, nu stau cu jumatate de lingurita, etc, etc...merg pe instinct. pana acum, a avut stomacel bun, fara diaree si alte chestii, deci, dau cam 1-2 lingurite carnita azi.

LA MULTI ANI bebelusilor sarbatoriti azi!!! sa cresteti mari, frumosi si sanatosi

renunt deocamdata la dovleac daca am dat azi avocado...si carne

fug sa prepar ciorbita fetii si pt noi papica...

Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andree27

Ylari merci mult de tot!Sunt tare curioasa ce zice!Eu i-am facut din lapte de vaca (de cumparat) si i-a placut!Bineinteles amestecata cu marut!!!Mie mi-a fost mai mult frica sa nu faca ceva alergie,acum am sa vad!Cu toate ca multi pediatrii zic,mai ales cei mai in varsta , ca daca e alergic la laptele praf normal, de la 6 luni putem da lapte de vacuta!Eu inca il alaptez ,dar acuma sincer nu prea cred ca va patit nimic sau cel putin sper!!!!!



Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!




Sa stii ca am sunat si nu este in clinca doctoritza, vine dupa ora 15. Am sunat-o pe mobil si il are inchis. Te tin la curent.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

La Multi Ani Miss Parker!

La Multi ani bebelunilor nascuti intr-o zi de 19!

inaisscaunelul este f fain si incerc sa pun o poza D:\foto\ana ilinca\5 luni\DSCF9012.JPG

sper sa se vada..

iulia azi sau maine cred ca ajung hainutzele la tine ca luni mi-au zis cei de la fancurier ca ajung la galati...

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Lorich la multi ani, draguta, sa fiti fericiti si sa va iubiti!
MIhaser sa-ti traiasca fetitzasa se faca mare si sanatoasa!
Nicole eu fierb carnita separat si in fiecare zi - adica daca e sa pastrez piure de pe o zi pe alta
pastrez doar legumele, carnita o adaug a doua zi, fiarta separat. Cat despre cartof, mie mi-a spus sa-i dau ca numai ala
are calorii dintre legume...
leeloo mamica desurcareata, bafta la cumparaturi!!!
Alysh wow, si tu esti poetesa Spor la invatat.
O sa incerc sa iesi si eu cu Mirci azi ca mai incolo plecam la Medicover la vaccin si e pacat de soarele asta.
Sis ce faci, iubita, mai intra si tu!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Fetelor,m-am hotarat sa va scriu!!!Pentru ca suntem si noi o "mladita" de iunie,va "cunoastem"inca de cand eram in burtica,insa nu am intrat la odisee,fiind pe alt topic,unde am promis fetelor ca nu plec fara ele la odisee...Dar v-am citit continuu si multe lucruri am invatat de la voi,iar acum,de cand sunt cu bebelina,imi luminati fiecare zi(fara lauda).

Acum am intrat sa-i spun Iuliei ca nu e singura,suntem nascute la o zi dupa printesa ei,adica pe 6 iunie,probabil am fost in acelasi timp in maternitate,insa in saloane diferite,ca terapia intensiva are 2 mari saloane(am nascut tot prin cezariana),o minunatie,pentru ca o sa va povestesc odata cum a venit bebelina noastra...

Pana cand ne vom cunoaste mai bine,desi eu va"stiu"pe fiecare in parte ,va pupacesc,spun si eu "La Multi Ani!!!"sarbatorilor zilei si am sa mai scriu la voi,desi prea mult timp nu am...insa de citit,tot va citesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Chinabulina scuze de intarziere, uite aici siteuri cu tricotaje:
http://www.e-patternscentral.com/detail.html?prod_id=3089&cat_id=552&criteria= si

http://www.garnstudio.com/lang/en/skole/strikk_leggopp.php

spor la lucru!!! si sa ne arati si noua ce iese!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput