Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Lorich, la multi ani fericiti inainte cu baietii tai!

La multi ani pentru bebe Eliana Maria de Mihaser si pentru bebe Bogdan de Magnetism


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata! Nu am mai apucat sa intru ieri si iar ati scris o tona...dar am o scuza - tati e plecat 3 zile asa ca sunt singurica cu puii - aseara ne-am descurcat foarte bine, la 22.30 eram toti 3 adormiti, in pat si ne-am trezit abia pe la 7 - adica eu m-am trezit prima, iar Stefan si tudor s-au trezit pe la 7.30...sper sa am si diseara norocul asta!

Bratafel - eu am depus dosarul pentru CIC in septemrbie (am fost in postnatal pina pe 24 septembrie) si atunci mi-au dat o hirtie in care se mentiona ca prima plata se va face intre 10 si 25 noiembrie - bag seama ca s-au tinut de cuvint!
Felicia - LA MULTI ANI fericiti alaturi de sot si de puiul iubit!

Azi am iar citeva drumuri de facut, plus ca vreau sa ajung si pe la magazine, poate rezolv o parte din cadourile de Craciun...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor



LA MULTI ANI MISS PARKER! Sa fii sanatoasa si fericita, sa te bucuri de minunea frumoasa pe care o ai langa tine!
Tot pe 19 noiembrie aveam pe fosta mea cumnata nascuta, ma intelegeam superbine cu ea, am fost best friends!

Elenuca, pai nici eu nu stiu cum sa ii dau dovleacul copt, ca e legume sin u stiu daca sa i-l amestec cu fructe sau sa i-l pun in piureul de la pranz…

Vianne, merci de compliment, da, sip e mine ma uimeste Eva! Sa o pupe mama pe ea!

Iulia ce rau imi pare ca te plimbi singurica pe acolo… Dovleacul e dintr-ala alb pe dinafara si portocaliu inauntru. Il tai felii si il pun in tava de la cuptor. Cam intr-o ora se coace si il mananc cu linguritza (cand eram mici ne punea zahar mama pe el, dar acum am renuntat la zahar, nici ceaiul nici cafeaua cand beam era sugar free) Am incercat sa ii dau Evei sa vad daca ii place dar s-a strambat rau, am crezut ca varsa… Dar m-am gandit sa i-l pun in piureul de legume, ca san u il amestec cu fructele acum la 10. Vad eu, inca nu sunt foarte hotarata

Fetelor, supertare faza cu intalnirile, insa da, din pacate vine vremea proasta (si mie imi e teama san u o apuce kkrea prin parc)

Andrada ce nasol de tine sa te chinui cu bebe asa… Sa stii ca eu mi-am invatat lectia o data si de atunci nu o mai scot din carutz can dies afara, ca dupaia nu mai vrea acolo. Ieri a fost o minune ca nu s-a marait la intalnire, ca o scosesem sa facem poze. Era odihnita ca tocmai se trezise, cred ca de aiai nu s-a mutrosit, plus ca a avut pe fete prin jur si avea la cine sa se benocleze. Despre condos… nici eu nu am mai condos de mult, desi dup ace am luat permisul mi-am cumparat un junghi de Oltcit si daca nu l-am calarit de l-au luat toate alea. Dupaia m-am operat si n-am mai putut sat rag de volanul ala o vreme, dupa care m-am lasat ca eu eram oricum foarte foarte nervoasa la volan, mai aveam putin si ma bateam cu soferii (si cu pietonii) pe strada. Asa ca mai bine pasager. Sotzul e foarte calm, conduce de milioane!

Nicole, la mine zicand “ma-ma” atunci tot fata voi face, nu-I bai, ca mie imi plac fetitele la nebunie. Orice mi-ar da Dumnezeu as iubi ca vine din mine si dintr-o iubire pe care nu credeam ca mi-o va mai adduce viatza. De ce ti-a zis san u ii dai cartof? Si felicitari pentru baiatul mare! In ceea ce priveste carnea, da, am fiert-o separate de legume, asa citisem si eu.

Wow, Dolores, nici pe asta n-o steam cu coaja de cartofi…

Andree27, eu am problema asta cu branzica. Doctoritza mi-a zis sa i-o fac din laptele ei praf darn u iese, in weekend m-am kkt pe mine si tot nu am facut nimic… Ca nu iese. Cica din lapte praf normal iese, dar din asta HA nu. O sa sun azi la Medicover sa vb cu doctora si iti spun si tie ce mi-a zis. Pupi.

Lorich, la multi ani si tie, relatiei tale sa infloreasca din ce in ce mai frumos sis a va iubiti mult mult, cu nasurile inghetate sau in slapi pe plaja, oriunde si oricand, tot mereu pana la adanci batraneti!!!!!




YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

neatza fetelor

MISS LA MULTI ANI!!! si sa te bucuri muuuuulti ani de David cel frumusel.



pozeBiancuta

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Ylari merci mult de tot!Sunt tare curioasa ce zice!Eu i-am facut din lapte de vaca (de cumparat) si i-a placut!Bineinteles amestecata cu marut!!!Mie mi-a fost mai mult frica sa nu faca ceva alergie,acum am sa vad!Cu toate ca multi pediatrii zic,mai ales cei mai in varsta , ca daca e alergic la laptele praf normal, de la 6 luni putem da lapte de vacuta!Eu inca il alaptez ,dar acuma sincer nu prea cred ca va patit nimic sau cel putin sper!!!!!



Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Ana Maria si Bogdan!

Va multumim ptr urari! Acu` ma duc sa ma apuc de tort! Avem si unu comandat, dar face si mami unul cu cioco. Ca doar e la dieta!

Lorich aniversare frumosa! wow 11 ani...e ceva vreme...

Fetele am lut de la DM baby love servetele si ii plac...am luat sensitive la 7 ron pachetul si 2 buc cu 12 ron...Am luat si scutece dar inca nu le-am desfacut. Sunt curiasa cum or fi!

Am uitat sa va spun am vazut baby cook in tm la 290 de ron...mi se pare ok pretul! Era la magazinul cu loc de joaca und ne mai intalnim noi!

Va pupam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Sunt pe fuga, da' nu ma rabd.

MissParker
Miss draga noastra. Te rog eu din suflet ca atunci cand esti trista si melancolica sa te uiti in ochii puiului tau. Ai sa vezi atunci ca anii care au trecut pana cand l-ai avut pe EL, nu mai conteaza. Ai sa-ti dai seama ca tu ai de fapt aproape 5 luni si nu cativa ani! Asa ca La multe lunite in continuare!
si pt puiutii care implinesc azi un nr de lunite, si pt Lorich si sotiorul ei.
Ylari si Andree si Dragos facea alergie daca va mai aduceti aminte. A facut si la branzica din lapte de la magazin. In schimb daca ii fac din lapte praf normal, nu face nici o reactie. Incercati si voi, chiar daca nu e HA. Dati putin, urmariti si daca nu se intampla nimic, dati-i inainte. succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Adriana, Ylari, Nicole multam, la fel si voua!

Nicole eu stiu ca zeama de la carne nu e tocmai buna pana la o varsta (nu stiu exact care), ar trebui aruncata. Am si o prietena care are hepatita si nu are voie sa se atinga de zeama in care a fiert carnea, deci deduc ca e prea mult pentru ficatelul lor imatur. Openea mea

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Neatza...mesaj cu urari!

pentru Maria Eliana, Ana Maria si Bogdan! Sa fiti puiuti cuminti, sanatosi si papaciosi!

Felicia! Sa ai parte de tot binele din lume, sa fi sanatoasa in primul rand si sa nu uiti sa te bucuri in fiecare clipa de minunile din viata ta: David si Bogdan. Sa-i iubesti si sa te cufunzi in iubirea asta...asa anii ti se vor parea ca trec muuuult mai greu si clipe minunate urmeaza. The best is yet to come...cu alte cuvinte!




mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andree27

Iulia merci!!!!Ma duc sa fac !!Sper sa ii placa si sa nu pateasca nimic!Sa-mi tii pumnii ca eu nu am laptele de la tatica vaciii,eventual de la tatica mamii!Pupice si merci mult!!!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!






si mai bine...

Mami de Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput