Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Intru repede sa spun ca am admirat super poze de la intalnire..superbi bebei si mamici - si bomboanele..... si iar va invidiez ca sunteti multe aproape si faceti asa intalniri bebelicesti..

Laurita merci. Cum mai sta Mirci cu burtica?

Vianne merci sper si eu sa fie ok data aviatoare. Nici eu nu mai auzisem asa ceva inainte.. totul e posibil ce pot sa mai zic.

Miss P superbe pozele pentru calendare..absolut superbe.. and did I mention...

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Ylari avocado asa simplu piure sau combinat cu alt piure de mar copt sau alt fruct, e yummmi!! Si dovleac copt - la noi e mare hit..

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui CamiM

Ylari avocado asa simplu piure sau combinat cu alt piure de mar copt sau alt fruct, e yummmi!! Si dovleac copt - la noi e mare hit..

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008



Merci de raspuns! Maine i-l amestec cu celelalte fructe.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

suntem si noi pe aici. fata spalata, culcata, nemancata...manca la 18.30, deci pana la 23 stau treaza obligat fortat sa-i dau ultima masa. azi noapte m-a topit, asta seara presimt lafel... i-am luat calgel d-ala..apa de ploaie. macar sunt impacata cu mine ca am facut ceva. ii dau de 2x pe zi 2,5ml nurofen copii. asa mi-a zis dr. cica n-o mai doare cand sparge gingia. si mie mi s-a parut mai linistita. eh! sa vedem ce-o sa iasa...

vazut poze cu mamici si bebelaci frumosi in parc...ce misto de voi eu, ma plimb singura cu fata...de-aia nici nu-mi vine sa ies. mi s-a luat sa-mi inghete fundulea pe banca in parc si sa citesc reviste. deja nu mai am ce sa citesc...la inceputul lunii e bine ca atunci apar revistele...

nu mai stiu ce naiba mai vroiam sa zic...eh, asta e! ies, sa vad daca e ceva la tv, daca ma lasa sosul, ca e pe discovery..daca ar fi dupa el, numai postul asta l-ar tine. ah1 si explorer si animal pl. atat!

miss cum te petreci maine? prima aniversare cu bebel!

Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

vazut poze cu mamici si bebelaci frumosi in parc...ce misto de voi eu, ma plimb singura cu fata...de-aia nici nu-mi vine sa ies. mi s-a luat sa-mi inghete fundulea pe banca in parc si sa citesc reviste. deja nu mai am ce sa citesc...la inceputul lunii e bine ca atunci apar revistele...

miss cum te petreci maine? prima aniversare cu bebel!

Apuci sa citesti cand iesi la plimbare? Eu tre' sa-i explic tot ce vede, nu mai pot nici sa vorbesc la telefon cand il plimb pe musiu, ca macane de numa

Azi l-a avut pe nea nelu duracellu in fund (stiti iepurii aia de la bateriile Duracell, da?) si va jur ca n-a stat locului decat o ora si jumatate repartizata in 3 reprize de somn, in rest marait, plans, urlat pana-i faceam sticla, iar la san si la biberon dadea din picioare si-si arunca fundul in sus, am zis c-o ia la fuga prin casa. Nea nelu kknelu a venit doar de 4 ori, dar masiv... Of, sa vedem cum o fi maine. Azi a baut ceva ceai de fenicul, dar din lapte a varsat la greu de fiecare data... La pranz stateam cu el la PC si il tineam de piept cu mana stanga, iar la un moment dat s-a infipt in degetul meu mare si a inceput sa mi-l mestece, dar tare de tot... SPER sa fie dintii, ca altfel innebunesc daca e vreun puseu care tine o saptamana. Acum a stat Bogdan cu el 3 sferturi de ora sa ma spal si eu pe cap, ca de 10 zile stau asa si maine, ca tot e ziua mea voiam sa ma simt si eu mai curata, of...

Nu ma serbez deloc, sunt deprimata si trista, de-aia am si facut colajul de noiembrie mai trist, cu trecerea timpului (clepsidre etc.), fiindca asa imi e si mie... Vine prietena mea cea mai buna la mine si atat.

Azi am avut scandal cu javra de fost socru din cauza ferestrei, i-a zis lui Bogdan in fata ca "avem contract, daca nu-ti convine ceva poti sa te muti"... El zice ca noi fabulam si ca nu trage, ca pentru el totul arata ok. Si eu stau cu urechea pulsand de numa

Sunt varza.


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Miss, de ce esti trista?

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Cenia, ti-am trimis e-mail cu adresa si ti-am scris si despre promotie.

Inais, sa stii ca nici eu nu prea pot sa tin pasul la citit

Doloress, si eu o sa ii dau pestele mai incolo. Si da, trebuie mare atentie pestele cu mercur. Si la cel din crescatorii ca pot avea hormoni si alte minuni.
Sa mai insisti cu avocado, e minunat pt ei..
De ganglioni nu stiu ce sa zic.

Nicole, ce bucurie sa spuna mama…

Adriana 78, ai dreptate! Nici eu nu ma grabesc sa ii introduc f multe.. Nici carne nu ii dau pana la 8 luni.

Laura, e buna para coapta.. O pun intreaga la copt, apoi o las la racit, o tai in doua, scot samburii, coaja si apoi fac piure adaugand apa. Bunutz

Gabita, foarte bine faci ca mai astepti cu diversificarea. Pup Raducu scump!

Ylari, desteapta fata ai!

Alysh, de acum trebuie pus protectie la prize, la cabluri… Sa vezi cand va merge de-a busilea..
Noi am primit un tarc dar inca nu am pus-o pe Stefana acolo, astept sa stea singura in funduletz si apoi sa vad daca i-o placea.
Spor la invatat!

Andree27, scump tare bondarelul tau!

Miss, sanatate multa! Pozele sunt superbe!!!!!! Foarte, foarte faine..
Miss, nu fi asa! Ai o varsta minunata!! Si mai ales acum, cand il ai si pe David, ar trebui sa te simti cu adevarat fericita si implinita… Nu pierde momentele astea atat de frumoase… O sa iti para rau mai tarziu...

Am vazut pozele de la intalnire cu mamici frumoase si bebelusi superbi!!!

Noi am fost in dimineata asta la un magazin cu produse romanesti, sa luam malai. Edson e topit dupa mamaliga Am facut o ora si ceva dus-intors dar acum avem 5 kg de malai
Stefana a primit azi de la nasa ei un scaun de masa. Am vazut ca are cele mai multe recomandari. Se regleaza inaltimea, spatarul are 3 pozitii, se inchide f usor si este foarte, foarte subtire cand e strans, parca 14 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Am vazut poze cu mamici si bebici frumoooooosi in parc astazi. Mama ce dezmat a fost acolo, festin cu bomboane... la naiba cu orice cura ! vreau si euuuuuu ! .

Miss, fiecare varsta are frumusetea si implinirea ei, iar pentru tine maine va fi prima aniversare de cand a venit pe lume bebe David. Fa-o sa fie de neuitat, de noi depinde sa ne infrumusetem fiecare clipa a vietii. A, si inca ceva... o fi noiembrie luna de toamna, dar in nici un caz nu trebuie sa fie o luna mai melancolica- e o luna superba, o luna in care ai ocazia sa bei sampanie cu motiv, in restul anului o poti gasi "n" motive sa petreci, maine insa e zi mare. esti un om implinit draga mea, nu uita !

A si vroiam sa te felicit pentru calendar- SUPERB ! Ai muncit ceva la el, iar pozele sunt ... pe spranceana alese!

Simonel, cum se mai simt baietii?

Fetele, mi-ati facut pofta cu dovleac copt, o sa iau si eu maine, mie imi place sa-l pap cu lapte . Voi cum il dati bebeilor? il amestecati si cu alt fruct?

Azi am iesit la plimbare dupa 10 zile de stat in casa... uf.. greu a fost Doctora a zis ca e ok sa iesim de duminica, dar noi am mai stat o zi. Lizuca a dormit 2 ore jumatate, ultima jumatate de ora, in balcon....

Ce mai vroiam sa zic... a, multa sanatate Dolores !


Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=764a9751ec8c1ae5d54413&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Lizuca's History (slideshow)

www.elizadiamandescu.ro" target="_blank"> Eliza's WebPage uite ce mare sunt !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

Miss, nu mai fi suparata! uite, un si o din partea noastra...
Laura, prunele le am din congelator, ca am zis odata ca vreau sa iau sa pun la congelator (din motiv de copil ne-kkcios) si maica-mea s-a si executat, pana sa ma duc eu la piata. asa ca am prune din alea bune, romanesti, coapte si parfumate... dar se mai gasesc din import. eu am mai luat din billa si real...
am vazut si eu poze cu intalnirea: mamici frumoase, bomboane dulci si copilasi si mai si ...
am pus si eu calendarul nostru pe contul comun de picassa. nici nu se compara cu al lui Miss, dar mai avem timp sa mai lucram
va pup, ma duc sa culc plodul

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria

http://b1.lilypie.com/9161p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Helloo si de la noi,

In primul rand vreau sa va multumesc din suflet pt laude!!!!!!

Am vazut si eu poze de la intalnire,superbe poze!Ce rau imi pare ca din cluj nu suntem asa multe ca sa tragem si noi de o intalneala!!!!

Miss foarte bine ti-a zis Vianne!!!Profita de toate clipele sa nu iti para rau mai tarziu!!!!

Vianne lasa ca au meritat km parcursi pt o mamaliguta ca acasa nu?Felicitari pe scaunel!!!Sa-l foloseasca Stefana sanatoasa!!

Am mai vrut sa scriu ceva dar asa sunt de obosita ca am uitat!
VA pup si noapte linistita!



Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput