Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Buna seara!

Ylari, multumim de poze! citit si toate comentariile

Ma bucur ca v-am vazut si sper sa ne vedem din nou.
si cum spuneam, cand o fi vremea mai urata va invit la noi, ca s-or gasi in cei aproape 50 m2 sufragerie un loc pentru bebiti mici si mamici. deci pe cand un babymeeting?

Andrada, Dristor nu-i chiar asa departe de Pantelimon.
Uite, Cleo a venit tocmai din Berceni. Parca in Berceni stai, nu Cleo?
Si nu trebuie mereu sa fie intalnire in Morarilor. putem merge si-n alt parc.
Prob. in Buc. e traficul - mie una mi se pare groaznic, mereu aglomeratie, sir de masini -- nu stiu cum se poate relaxa Inais la volan, ca eu innebunesc cand nimeresc intr-o coloana de masini ce se misca cu viteza melcului, asa ambuteiaj este.
In fine, sper sa ne revedem curand.

Miss, si mie mi-a placut calendarul si mi-au placut pozele cu David. E un dulcel, ce mai!

Aaa.. Cleo, sotul tau lucreaza acolo la P. de pe Dorobanti?

Adriana






adriana, sotu o lucrat acolo- acu vreo 2 ani. CU o shefa austriaca pe din afara pe postul ala. Acu tati e la alta firma. Dar in continuare, rad de el, daca vreodata il mai suna fosta shefa, si ii propune un job in Viena, sa NU CUMVA SA REFUZE!
cat despre venitu meu in berceni, mi-e destul de greu, fac 30min cu taxi, dar am venit ca aveam treaba la prietena mea croitoreasa. O sa mai vin o tura, ca mai am treaba cu ea. Chiar 2 ture cred. Si cand vin, o sa incerc sa reunesc, intersectez macar 30min sa va vad pe voi. In general e destul de greu sa ma deplasez pe dist. asha mari, mi-e frica- daca face kk in parc, e cam frig sa o tin cu kuru gol, daca plange, iar nu mai merge scos o tsatsa, ca ajunge, vorba lui Socrate, sa manance fiica mea in loc de lapte, inghetsata.
O idee, e sa mai rotim parcurile, eventual sa ne videm si intr-un loc de nefumatori, restaurant/ loc de joaca pt copii . Vine iarna si vva fi nasol.
Ei, io propun si o shezatoare la mine. Fac chec a la Alina_anto, sau vreo alta prajitura. Pt cine nu tine cura.

iulia, hai cu dintisoru! scoatem majorete?

fug la fata. poa o spalam



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Da Cleo ai mare dreptate cu deplasatu asta. Mie una imi e frica sa ma duc si pana in IOR, unde cam 15 min de mers pe jos as ajunge dar ce ma fac daca il apuca crizele de plans acolo ca mi-ar fi super greu sa ma intorc cu el in brate si cu o mana sa imping la carut. Prefer sa ma duc in parcuri in week-end cand e si tati ca de..... daca nu imi era frica conduceam si eu dar sunt cea mai mare fricoasa cand e vorba de condus. Ultima oara am condus cu politistul cand am luat carnetul .... a si dupa odata m-a dus al meu barbat sa conduc. Unde credeti?!!! Pe un drum de tara si mi-au iesit si niste vaci in drum si asa tare m-am speriat ca ma pierdusem toata si el in loc sa ma incurajeze mi-a zis: vai condusul nu e pt tine! Concluzia: adio volan!
Eeeeee dar o sa imi revin eu odata. Inca mai sper ca totusi am reusit sa merg eu si printre vaci!!!

Miss e prima ta zi de nastere ca mamica!!!! Cum sa nu te bucuri de ea! Trebuie, mai ales pentru printul tau frumos care merita sa aiba o mama fericita. Daca tu esti trista ii transmiti si lui starea asa ca: "treci si zambeste ca nu mai ai voie nici sa plangi". Eu una asa ma intaresc cand ma apuca cate-o melancolie blegoasa si imi aduc aminte de anumite clipe triste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Miss sunt asa fericita! Bine ca mi-ai zis ca la tine inca mai merge programul ca m-am ambitionat si am reusit sa il incarc din nou. Daca nu imi zicea nu mai incercam. Uraaaaa!!!
Please imi trimiti si mie ramele si efectele pe care le ai!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

va mutumesc pentru raspunsuri !!!
Simona , ce fac baietii tai ?
MissParker , LA MULTI ANI mamica frumoasa !!!!esti o persoana deosebita si meriti tot ce-i mai bun ... profita de clipele de acum ...sa fii sanatoasa si sa te bucuri de familia ta superba !!!zau ca asta este tot ce conteaza!!! gandeste-te cat ti-ai dorit asta si bucura-te de tot !!!!
pupam toate mamicile si bebeii frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

E a 2-a oara cand ma loghez sa scriu si sper sa reusesc de data asta.

MissP hai dom'le (scuzati, doamna ) fruntcea sus ca nu te duce nimeni la taiere. Ce atata deprimare?! Chestia cu timpul e o conventie...sa nu uiti asta! Ia gandeste-te o leaca...stai stramb si gandeste drept. Suntem supusi multor conventii pe lumea asta, dupa care traim. Ora are 60 de minute, ziua 24 de ore, luna, etc...ai prins ideea! Pana la urma, ce-i secunda? (in caz ca nu te-ai prins ma pregatesc intens pentru perioada "De ce?" a fiica-mii) Asa ca...sa continui ideea...ce-s 41 de ani? Sau de fapt...de ce sunt multi? Si de ce sunt 41?...Cine a stabilit asta?!!

Alysh spor la citit, "proiectat" si in final la examen!

Am vazut pozele de la intalnire...f frumoase! De bomboane nu comentez. Sigur nu erau buuune! Simt eu asa!

Adriana draga, crede-ma le inveti pe toate in Bucuresti...inclusiv sa te relaxezi la volan. Si eu nu vb de orele de varf...eu sambata seara am avut parte de un trafic moderat, spre lejer! A fost ok. Sincer? La un moment dat ma gandeam sa o cotesc spre mare...da' mi-am amintit de pisoiul mic de acasa si m-am razgandit! Veeezi, de sotz nu zic nimic!

Mai poate mai aveam de zis una alta dar nu mai tin minte...

Aaa..intreba cineva de centru de activitati. Asteapta pana la targ. Vor veni cei care aduc produsele Tiny Love si vei avea preturi ceva mai mici. Adica fara adaos.

piggy merci de info cu produsele organice. Tot nu mi-ai zis ce scaun de masa ati ales? Intreb pentru ca ma intreb cat de mare este si cat a costat transportul pentru el.

Cu pestele...stiam si eu la fel. De evitat pana mai cresc putintel. Din cauza mercurului. Asta era regula valabila si in sarcina.

Gaaata stiu ce vroiam sa intreb: Doloress am citit lista cu necesarul bebeilor. Super informatie. O singura chestiune m-a nelamurit: aia cu cartofii in coaja. Ai idee la ce se refera?

Bun. Ma opresc aici.
Noapte buna!



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Noi am fost la doctor azi si am facut rotarixul. Mi-a zis legat de diversificare (desi noi am inceput-o de multicel) pana la 6 luni sa aiba introduce fructele, legumele, carnita de vita sau pui si eventual branza calcica. Aaaa si sa nu-I dau cartof…!!!
Date tehnice – greutate 8.200, inaltime 68 cm, varsta 5 luni. – stam foarte bine la acest capitol.
Dupa vaccine este cam agitat si marait copilul meu, poate il doare burtica. Va fi un rasfatat in seara asta ca-l voi tine probabil numai langa mine. Acum la ora asta este in patut, se joaca.


Si pt ca este trecut de 12 noaptea sa uram:
La multi ani Miss – mamica tanara si frumoasa- sa fii sanatoasa si sa te bucuri de minunea ta de copil !


Si pentru bebeii care implinesc azi lunite:

La multi ani, sa cresteti mari si sanatosi: MARIA ELIANA, ANA MARIA, BOGDAN




La multi ani si pentru ieri: Rares Sebastian si gemenii Cristian Andrei si Sara Elena.






Ylari – si eu auzisem k daca zice mama , urmatorul este fetita. Sa dea Domnul. Aaaa am vazut pozele cu bebeluna scumpica. Ce poze de familie aveti voi acolo.
Miss – super calendarul…minunat. O sa faci senzatie.
Fetele plimbarete prin Morarilor – sunteti superbe impreuna cu bebeii vostri. Imi plac pozele. Si vad ca ati si chefuit cu bombonele.



Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Andree27, daaa, a meritat drumul... Edson ii spune tataliga pt ca la ai mei tata face mamaliga, deci e tataliga

Miss, LA MULTI ANI!!! Sa ai o zi fantastica, plina de bucurie si iubire...O zi in care sa constati, surprinsa, cat de frumoasa este viata ta acum, cat de minunat e David, cata bucurie iti aduce in suflet, cata iubire iti transmite prin ochisorii lui frumosi si ce familie minunata sunteti...O zi perfecta, asta iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

La multi ani Miss! Mami de David mumoasa sa ne traiesti si sa infloresti! Multa fericire alaturi de Bogdan si David!
O zi minunata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Inais aici se mananca cartofii cu tot cu coaja, cica e foarte buna pentru sanatate Uite www.wisegeek.com/what-is-the-nutritional-value-of-the-potato-skins.htm" target="_blank">aici un articol despre asta. Si la restaurant cand comanzi cartofi fierti sau copti ti-i da cu tot cu coaja, eu ma apucam la inceput sa-i decojesc, insa sotu' care le are cu nutritia m-a atentionat ca asa se mananca de fapt.

Miss draga noastra, sa ne traiesti 100 de ani, fericiti alaturi de minunata ta familie! Desi nu toate au fost intotdeauna roz pentru tine, ai invins esti o femeie puternica si deosebita si o inspiratie pentru multe dintre noi. Iti doresc o zi frumoasa ca si tine si stiu ca va fi speciala cu asa un bebe de scump langa tine!

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Miss sa fii fericita si sa ai un David cumintel azi care sa va lase sa beti si voi un paharel de sampanie!
Vianee misto faza cu tataliga... si eu sunt moarta dupa mamaliga dar trebuie sa fac doar pentru mine, sotul nu prea mananca, pentru ca nu are carne..
Adriana, Cleo sunt de acord pentru orice fel de intalneli, acasa, la loc de joaca, in parcuri...tare bine e!
Nicole felicitari pentru greutatea lui David, e barbat in toata regula...de ce ti-a spus sa nu-i bagi cartof? Pana la ce varsta?
Cami M

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput