Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Am si eu o nedumerire, ma gandesc ca mamicile de al doilea copil m-ar putea ajuta, desi pare un moft.

Inteleg ca dureaza 9 luni sa te alegi cu o burta cat toate zilele si ca dezgravidizarea nu se face chiar peste noapte. Dar eu una am o piele flasca pe burta, desi situatia s-a ameliorat mult de la nastere pana acum.

In cat timp s-a retras burtica la voi? Dar acum cum sta#355;i? Eu am 80 in talie :( si nu stiu cate kilograme.

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ramo, tu cum mai stai cu casa? Unde ati ajuns cu amenajarea? Faceti camera separata pentru Anda?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

'neata

Nausica, Nerantula multumim pentru urari. Sa stiti ca si eu ma minunez cat de repede au trecut astea 3 luni, parca ieri eram inca in spital si-mi plimbam burtica pe la diversi medici si ecografe, respectiv ascultam variate pareri despre capul copilului meu. Timpul zboara!

Raportam somnic linistit de 7 ore - si pitica si mamica. Raceala pare sa se mai fi atenuat. Zi cu soare deci fixam kilometrajul pe carucior si ii dam bataie la plimbari

Eva, cum e Luca?

Andy, a mai trecut laringita?

Vazut poze superbe cu Ania de Nausica si filmulete cu gangurici mic si dulce de Laureta.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

300 la prima sarcina mi-am revenit complet dupa 9 luni a se intelege ca inclusiv la formele initiale, fara burta si alte resturi. Acum am ajuns la greutatea dinaintea sarcinii dar am burta flasca si multa lene sa ma apuc de abdomene in mod sustinut dar o sa ma mobilizez si pentru asta dupa 1 ianuarie ca asa sunt eu am nevoie de un inceput pentru a schimba ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Laureta vazut poze cu 2 fete frumoase foc!F frumoasa si lumanrea de la botezul Biancai!Sa va traiasca cele 2 frumuseti!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Anca pt Carla! La cat mai multe lunite!!!!!!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Eu cred ca burtile nu-si vor reveni la formele initiale (tonus) fara gimnastica; eu acum mai am vreo 3-4 kg in plus, fara burta (astea-s pe solduri, fund, coapse si sani), insa ma simt de parca am 10 in plus, din cauza de lipsa elasticitate si tonus
Miruna, ce bine a sunat planul tau, cu 1 ianuarie! Eu imi tot propusesem sa merg la sala, cand va avea si soricelul un program cat de cat, ca pana atunci abia am timp sa respir. Singurul sport pe care il fac sunt dansurile de dimineata si seara cu bebe pe umar, insa de la astea doar cu dureri de spate ma aleg, nu cu patratele pe burta

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata!
Noi raportam o noapte linistita, asa cum ne-am si obisnuit in ultimul timp si speram sa fie asa si in continuare.
Referitor la kg in plus eu am scapat de ele din primele 10 zile de dupa nastere, insa o burtica flasca mi-a ramas, din pacate si niste nesuferite de vergeturi, care intre timp vad ca s-au mai atenuat, nu mai arata chiar asa respingator. Inainte de nastere ma si gandeam cum ma duc eu la sala dupa-amiaza cand pitica trebuia sa ramana cu tati. Bineinteles planurile mele s-au dus pe apa sambetei, cel putin pt. moment.
Boo, am citit ca ai reusit sa-l culci pe Alexutu singurel...sper sa pot face si eu asta cat de curand, mai ales ca m-au cadorist colegii cu un baby phone foarte performant, asta ca tot imi faceam griji ca n-as fi auzit-o pe bebelina cand plange.
Am vazut pozici si filmulete cu bebelusi foarte, foarte reusiti. Nu nominalizez de frica sa nu uit pe cineva, toti fiind o spendoare!!!

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Ramo, tu cum mai stai cu casa? Unde ati ajuns cu amenajarea? Faceti camera separata pentru Anda?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...


Multumim de întrebare. Avem un apartament cu 2 camere, decomandat. Deocamdata anda va sta cu noi in dormitor. In living va sta sora mea. Amenajarile aproape s-au terminat, tati a pus si mobila din bucatarie, a montat masina de spalat, mai are cateva finisaje. Eu voi merge acolo fie la sfarsitul sapt, fie sapt viitoare. Tati a avut mult concediu ca sa stea cu noi, dar din pacate s-a nimerit sa taraganam cu amenajarea si a stat mai mult in bucuresti. Acum deja s-a intors la serviciu deci posibil sa dureze un pic pana termina.:)

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Multumesc pentru raspunsuri! Eu clar nu am 45 de kg dar nici nu-mi pare rau. Cat depre Sport, eu abia reusesc sa stau cu tot fundul pe scaun deci nu se pune problema deocamdata.

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput