Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Anca, la multe lunite pentru micuta si dragalasa Carla, mai cu intarziere, dar eu tot in recuperari sunt! Sa creasca tot atat de frumos in continuare si sa va aduca numai bucurii! Felicitari pentru primul trimestru de viata, de acum ar trebui sa fie mai usor si pentru tine, si pentru ea, nu?


Wooow, ce ziceti voi aici? Ca pina acum n-am percutat. Carla a implinit 3 luni?
Nu-mi vine sa cred. Sa cresti mare, Carla! Anca

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Si eu am avut un moment de surprindere cand am realizat, va vine sa credeti ca s-au implinit 3 lunite de cand primul nostru bobocel (de fapt al doilea, dar primul cu mari emotii ), pe care l-am asteptat cu sufletul la gura, dupa cate a patimit mamica lui, a spulberat grijile tuturor si a adus primele lacrimi de usurare? (cel putin la mine, imi amintesc cum plangeam su rasete in ziua in care eva ne-a dat mesajul nasterii Carlutei! )

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ma duc la somn ...


Noapte usoara tuturor!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Buna seara,

In sfarsit am putut sa o pun in carutz pe bebeluna mea...nu pt.mult desigur ca zici ca o pun pe ape si munti si langa ea am deschis repede forumul sa mai bag si eu ceva aici, ca maine poimaine ma scoateti dintre particpante pt.neprezentare la raport.
Azi o zi trista...m am tuns si m am tuns multtt...eu care aveam parul lung lungggg si il iubeam cand il vedeam lasat pe spate...s a dus, asta e.BB este mult mai imp.caderea parului ma disperase...si nu ma plang ca ramaneam cheala caci e multttt,dar cadea ca nu aveam timp de el sa l pieptan in fiece zi,iar un fir de par pe fatza lu fi-mea m a determinat automat la taiereeeeeee cu el.Asta e...
In rest....sunetm ok.
Intrebare...vaccinul facut in maternitate ..cel care ziceti ca mai face puroi la unii bebei ...cand ar trebui sa vad un semn de la el?La cate saptamani???
Pupi

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

aaaa....am uitat si l am tuns si pe Sasha catzelul meu nebun, ca sa fim amandoi chei...zici ca suntem zombi amandoi....dar are mama si un baietzel-catzel si o fetitza.

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Noi suntem bine vad dupa vaccin temp 37.3 acum seara. Papacit ca de obicei, sper sa fie bine noaptea.

Am pus poze mai ametite asa ca mine aici



de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Laureta foarte frumoase amandoua printesele. Si mamica.

Ca tot m-am uitat la poze de la botez si noi inca nu ne-am crestinat, am si eu o intrebare. M-am tot contrazis cu maica'mea azi la telefon ca zicea ca trebuie sa am nu stiu ce fasa... ca era in biserica si era un botez si le-a cerut popa fasa. Ce e cu fasa asta domn'le ca eram aproape de finalul convorbirii si rabdarea mea era pe sfarsite asa ca am incheiat rapid si am zis ca bineinteles ca are dreptate...
Da' tot nu m-a lamurit.



fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Eu m-am culcat la 8 si m-am trezit la 10 sa-i fac baie lu fie-mea, apoi pe la 2 s-o schimb si sa mancam. Acum ne certam ca tzitzi nu mai curge singura si ea, in loc sa traga imi molfaie sfarcul in semn de protest. Si doare!

Irina eu stiu ca trebuie panza de mir la botez, cu fasa o fi vreun obicei local...

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Nikolici, imi pare rau pentru podoaba ta . Dar sigur ai o coafura foarte dragutza si acum, nu pui niste poze sa te vedem cu noul look? Si eu am parul destul de lung acum, insa nu foarte bogat, dar de cazut nu a inceput inca sa cada mai mult decat normal. Poate scap. Oricum, nu ma prea pot impodobi cu el, trebuie sa-l tin legat sa nu ajunga la Gruia, si cum el e lins de la natura, nu arata grozav daca nu stau putin de el.
Laureta, super si felicitari pentru vaccin, ati scapat de grija asta, bravo! Noi avem niste emotii pentru saptamana viitoare ...Am vazut poze cu Bianca, e o dulceeeeeeee! Si scumpica foc cum scartaie ea cand se joaca bunicul (?) cu ea si cum rade .. uof, abia astept si eu un zambet, Gruia e foarte pretios deocamdata, numai incruntaturi ne serveste. Si Inisa e o domnisoara acum pe langa bobocica mica, e vreun pic geloasa acum?
Ati avut o lumanare de botez tare faina, mi-a placut .. si biserica de lemn, unde ati avut botezul?
Irina, mama ta are dreptate de data asta, este nevoie de o fasa lunga pe langa panza de botez, nu e optionala, sincer nu stiu la ce serveste, ea se sfinteste si unii preoti o leaga la lumanare, ma rog, obiceiuri, insa o cere la biserica in mod sigur.
Ramo, n-am inteles ce e cu trezirea de la 10, ce 'chif' sa faci ? (o fi de la neuronul singuratec ?). Tot la 2 a fost si trezirea noastra, mult mai bine decat noaptea trecuta, deocamdata ..


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ratonelu, sper ca esti din ce in ce mai linistita si mai optimista, pe masura ce continui investigatiile cu Sasha! Sunt mereu cu gandul la voi, sa dea DD sa fiti bine si sa va bucurati din plin unul de celalalt !

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nerantula, scriu majoritatea mesajelor cu telefonul si are t9 activ. Am gresit o tasta si in loc de baie a iesit chif . N-am vazut atunci ca Bebelina tocmai se foia si ma grabeam sa termin. Mersi ca mi-ai spus, am editat mesajul.

Cand scriu relativ corect dar mai intra cate o ciudatenie de-asta sau o gramada de caractere si numere sunt pe mobil. Dar daca vezi O GRAMADA de greseli clar am scris la PC.

Despre par. Nici mie nu mi-a cazut inca, dar banuiesc ca inca e timp.
Nikolici nu stiu cand pe umfla vaccinul, la mine l-a vazut mama la baie si apoi am asociat umflatra cu asta citind pe forum.
de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput