Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Fetelor, parca s-a mai discutat, dar nu reusesc sa citesc tot timpul ... ce e cu mucozitatile din kkuta lui bebe? Ar trebui sa ma ingrijorez, sa investighez ceva?
Eva, Laura, eu cu descoperitul asta al manutelor sper sa inceteze cand va mai descoperi si alte lucruri interesante in jur; eu suzeta nu ii dau, chit ca ii pun 3 perechi de manusi!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Anca, la multe lunite pentru micuta si dragalasa Carla, mai cu intarziere, dar eu tot in recuperari sunt! Sa creasca tot atat de frumos in continuare si sa va aduca numai bucurii! Felicitari pentru primul trimestru de viata, de acum ar trebui sa fie mai usor si pentru tine, si pentru ea, nu?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nerantula, in mare ai mei vin cu chestii pertinente, dar le scapa cate-o de-asta de ma lasa fara cuvinte. Ei cred cu tarie in curent. ALtfel, mai ales cu mama ma inteleg bine, ea e la curent cu mai multe lucruri noi - doar a avut-o si ea pe ralu mica de curand, insa cred ca a si uitat o parte din ele. Tata in schimb are fixul ala ca daca sughite copilul eud sau i-e frig :)) si Anda in fiecare dimineata sughite. Merg cu ea in bucatarie cand ma plictisesc la noi, dimineata e foparet vioaie. In curand voi fi la mine si voi repara si chestia asta cu infofoleala.

Eu scriu aici ca sa fie din ciclul stiati ca... Nu prea ma las influentata de ei, dar sincer in ce priveste temperatura nu am ce ma face ca acea camera in care dorm eu este si mai bine incalzita prin natura ei, si am dat deja caloriferul la minim, nu prea am cum sa-i las sa tremure de frig.

Sa stii ca ma cam lasa in pace mai ales in ultima vreme, ca sunt genul care cam musca daca nu-i convine ceva, dar comenteaza din cand in cand si hormonii mei devin razboinici.

Uf am scris un roman, mi-e somn, cred ca ma retrag. Va pup!

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Simo_ef si Maryb, acum am vazut ca si voinicii vostri se aniverseaza, multe inainte, sa creasca mari, sanatosi, voiosi si sa fie fericiti! Iar voi sa va bucurati din plin de ei!

Boo, ma inscriu si eu in fan-clubul lui Alexutu, imi place foarte mult de el, e deosebit, foarte frumusel!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Anca, la multe lunite pentru micuta si dragalasa Carla, mai cu intarziere, dar eu tot in recuperari sunt! Sa creasca tot atat de frumos in continuare si sa va aduca numai bucurii! Felicitari pentru primul trimestru de viata, de acum ar trebui sa fie mai usor si pentru tine, si pentru ea, nu?


Wooow, ce ziceti voi aici? Ca pina acum n-am percutat. Carla a implinit 3 luni?
Nu-mi vine sa cred. Sa cresti mare, Carla! Anca

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Raportam si noi:
Pentru ca miine unii dintre noi implinesc o luna, ne-a vizitat dna doctor. Ania a crescut 4 cm in inaltime si e sanatoasa tun. Cu greutatea o sa vedem miine, la fix o luna, azi n-am mai cintarit-o, pentru ca era cam (pardon) imbuibata . Avind in vedere ca Ania a pierdut destul de mult din greutate dupa nastere, nu ma astept la nimic spectaculos, dar nici nu ma agit pe tema asta. Sint foarte fericita ca e bine pitica.

Asa - si am pus si poze noi cu Ania.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Eva, sinteti ok?

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Nausica m-am uitat la poze, Ania e asa dragutza !!! Ca o gagalice mica si fragila, asa o vad ! Cum sta ea acolo in wrap inghesuita

Nerantula multumim !! legat de mucozitati, eu am tot lansat problema ca am avut multi muci in kk. Inca mai sunt dar parca nu asa rau. Eu l-am dus pe Alex si la dr, am facut eco si acolo nu s-a vazut nimic. Am facut si corpocultura - si nimic. Luam totusi niste flora de vreo 2 zile si pare ca usor e mai bine. Va mai tin la curent cu aspectul kk-ului copilului meu

300 si Alex scoate diverse zgomote in somn, fara sa se trezeasca, drept urmare l-am expediat la el in camera. Pana acum vreo 3 saptamani dormea cu noi, intr-un pat lipit de marginea mea de pat. Iar eu ma trezeam la fiecare zgomot si dormeam iepureste ca ma gandeam ca cine stie ce are. Acum ma trezesc doar cand incepe si el sa chitaie ca ii e foame, in rest nu mai aud chiar orice zgomot si partz. Legat de parinti, cred si eu ca e pisalog sa auzi tot felul de ciudatenii. Noi stam singuri asa ca fac totul dupa cum ma taie pe mine capul. Nu se da nimeni cu parerea. Si e asa de biiiiine !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

300 si maica'mea era tot cu ideea ca piti sughite de frig. Adevarul e ca chiar sughite si de frig, dar si cand ragaie mult aer. Dar nu de frig in sensul ca ii e frig, mai degraba la schimbarea de temperatura.
Noi avem 22-23 de grade in casa, 22 ziua si 23 in perioada de baita si stam cu body+pantaloni, uneori chiar body cu maneca scurta. Maica'mea ii punea si caciulita si o mai facea si sarmaluta in paturica groasa...

Nerantula eu am mai folosit suzeta cand mergeam la doctor, pentru calmare. Ce sa ii dau atunci, ca nu imi venea sa scot tzitzi sa ii dau pe post de suzeta... Dar nu e dependenta de suzeta, tot mai bine sta cu mine pe post de suzeta.


fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ei, si eu as vrea sa-i dau body cu maneca scurta la 22-23 de grade, dar ii sunt manutele reci si mi-e milutza de el ..
Irina, sotul meu a avut vreo 2-3 incercari mai la imceput de a-i da suzeta, Gruia a scuipat-o cat colo (raspuns la rugaciunile mele din gand sa n-o accepte!) si nu am mai incercat de atunci ... nici nu stiu pe cine as face primul mai dependent, pe bebe sau pe tati, ca daca e prinde tati ca tace cu suzeta, concesiile vor fi din ce in ce mai dese. Si asa mai incearca uneori sa-mi sugereze sa-l bagam pe bebe in sac de dormit noaptea (acum nu stiu daca de teama de racoare sau pentru ca i-a cadorisit el un sac de dormit foarte dragut la nastere, care sta nefolosit acum ).

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput