Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Anca, merci de pont! Il vaccinam in camera lui si avem jucarele zornaitori acolo!

Laura, Nerantula, fi-miu tot saptmana asta a descoperit degetul, de fapt pumnul, nenica, incearca sa vada cat intra si e preocupat tare!
Si eu ii mai pun manusi din acelasi motiv

S-au vorbit?




Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF
Se gasesc Nutrinatal, am luat eu luni de la farmacia naturista, 130 RON, 75 capsule


130 RON? hm... mie mi se par cam scumpe pastilele astea. Si Galactogyl si Galafor mi s-au parut f scumpe. Am luat Galactogyl la inceput, de atunci beau numai ceaiul de la Fares care-si face treaba f bine.

Eva tzin pumnii sa scapati (amindoi) de vaccin.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Anca, merci de pont! Il vaccinam in camera lui si avem jucarele zornaitori acolo!

Laura, Nerantula, fi-miu tot saptmana asta a descoperit degetul, de fapt pumnul, nenica, incearca sa vada cat intra si e preocupat tare!
Si eu ii mai pun manusi din acelasi motiv

S-au vorbit?




Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)


Eu cred ca da ,doar sunt prieteni nuu?O primiti si pe Alexia in grupul baietilor?

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Cosmy, multumim pt complimente . Si Maya e taaare dragutza.

Acum, cind eu scriu, ea sta in bouncer si vorbeste cu animalutzele care atirna acolo.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui EvaF
Se gasesc Nutrinatal, am luat eu luni de la farmacia naturista, 130 RON, 75 capsule


130 RON? hm... mie mi se par cam scumpe pastilele astea. Si Galactogyl si Galafor mi s-au parut f scumpe. Am luat Galactogyl la inceput, de atunci beau numai ceaiul de la Fares care-si face treaba f bine.

Eva tzin pumnii sa scapati (amindoi) de vaccin.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference



m-am incurcat in RON-ii astia, de la emotii, 13 RON, onimica toata


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Laura, Nerantula, fi-miu tot saptmana asta a descoperit degetul, de fapt pumnul, nenica, incearca sa vada cat intra si e preocupat tare!



Si a mea isi suge pumnul si uneori doua degete. Si abia a implinit o luna, presimt ca va fi indragostita de supt degete. Eu nu am suzeta.

A sa nu zic, am inceput de vreo saptamana sa gangurim. Sporadic, si ne agitam toata uneori pana iese aaaa sau ingi, dar.. ne-am facut mari!

Sper sa nu planga Luca la vaccin :)

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui EvaF
Se gasesc Nutrinatal, am luat eu luni de la farmacia naturista, 130 RON, 75 capsule


130 RON? hm... mie mi se par cam scumpe pastilele astea. Si Galactogyl si Galafor mi s-au parut f scumpe. Am luat Galactogyl la inceput, de atunci beau numai ceaiul de la Fares care-si face treaba f bine.

Eva tzin pumnii sa scapati (amindoi) de vaccin.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference



m-am incurcat in RON-ii astia, de la emotii, 13 RON, onimica toata


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)



aaa, asa mai vii de-acasa.
offf, tot n-ati scapat? ma stresez eu deja, imi inchipui ce-o fi in sufletzelele voastre. dar lasa ca macar nu esti singura la ora asta.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui babytza
E mortal, uneori face ca un calut, zici ca necheaza


Da,da, si Ania necheaza la greu. Noaptea asa face, nu plinge, incepe si scoate sunetele astea de calutz, de ma trezesc si eu rizind de ea.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Asta e faina. A mea scartaie, are asa un fel al ei de a mieuna ca ma termina. Zici ca face misto de mine in loc sa planga. Dar daca ajunge la claxon cred ca se aude la doua blocuri :))

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui anca81
Muuh, esti bestiala!

Eu stiu asa: nu e bine sa-i pui nimic bebelusului pe gura pentru ca respiratia calda si aerul rece de afara formeaza condens si ii tine umezeala. Mi se pare o explicatie foarte logica si un motiv beton sa-i lasam in pace sa respire in voie. Daca are caciulita pe cap & urechi plus e bine imbracat, nu are ce sa pateasca.


Si deja celebra mea soacra mi-a zis, in zilele alea cu avalansa de sfaturi, sa-i pun copilului o patura peste gura daca iesim afara. Ma rog, nici n-am comentat. Dar m-am intrebat mai tirziu: daca-l infofolesti de nu se mai vede si-i mai pui si o patura peste gura, la ce dreaq il mai scoti afara? Ca sa plimbi costumasul de cosmonaut?

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Ca sa nu te simti singura :)):

Din acelasi calup de aventuri, mama dadea imediat drumul la centrala cum inchideam geamul la mine in camera. In 5 minute nici nu zici ca s-a aerisit, nuu simti aerul ala curat care te taie la nari. I-am zis ca de ce face asta, temperatura in camera e OK. Raspuns: ca sa moaie aerul, ca se simte ca e rece chiar daca e cald in camera . La care eu am intrebat ca de ce mai aerisesti atunci, ca io simt ca ma sufoc acolo, nu asta-i logica, sa simti aerul ala tindu-ti narile?

Oricum am devenit o friguroasa de cand stau la ei.

Concesie: lasa 23 de grade la bebe daca peste bluza de corp si pantalonasi ii dau salopeta . Sa nu ami zic ca daca trebuie sa o scot don camera trebuie sa fac aceeasi manevra si nu pricep de ce. Cica mai flurura o usa, mai intra cate un fir de aer rece. Mor...

Oricat de OK ar fi in rest, abia ii mai scot din ale lor cand vine vorba de infofolit bebe. Am si ajuns sa fac ca ei sa scap odata de gura lor. Cand le-am zis asta au zis ca eu am o doaga lipsa, ca ei au zis doar sa mai pun ceva subtire pe fata, nu ditamai hainele (i-am dat odata un costum mai gros numai de-a naibii sa am ce le reprosa :D).

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Uof, Ramo, asa mi se zbarleste pielea pe mine cand aud cat de insistent sustin bunicii bebelusilor nostri tot felul de ineptii! Imi pare rau de voi, insa ma gandesc sa mai incerci sa-ti clarifici tie insati ce e mai important acum si care sunt responsabilitatile tale de parinte si sa fii mai ferma in indeplinirea lor. Gandeste-te ca acum iti formezi copilul pentru intreaga lui viata, care va fi mult mai lunga decat cea a parintilor tai si decat a ta.
Sotul tau ce zice, el nu se implica in aceste chestiuni?
Eu am fost de-a dreptul agresiva cu mama mea cand a incercat, in virtutea inertiei vechilor principii de crestere a copiilor, sa intervina cu diverse sfaturi nesolicitate, insa am convins-o ca ea nu are legitimitatea de a interveni, am pus-o sa citeasca pe ici pe colo, i-am spus ca nu de capul meu actionez cum o fac, si acum e foarte cooperanta. Nu te lasa, fii cu gandul la Andusca in primul rand si vei reusi! Atata vreme cat ai tai vad portite deschise, vor forta acolo, asa ca inchide tot... tu esti parintele acum!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput