Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Nerantula, am trecut si eu cu Eva mea prin ceva asemenator. Cred ca si cei mici au zile si zile. Uneori sunt mai apatici, alteori, veseli, uneori devoreaza sanul, alteori il refuza. De exemplu ieri, pitica mea a mancat la 12 la pranz, a dormit vreo 3 ore si dupa n-a vrut sa manance deloc pana dupa baita, adica pe la 21, cand n-a mancat stralucit. Am vazut insa ca la masa de noapte a mancat bine si a tras pe dreapta imediat. Nu cred ca trebuie sa ne ingrijoram decat dc. aceste chestii persista pe termen mai lung.
mamica frumoasa de soricel Gruia.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Oooofff, m-am racorit! Ca ma omorati voi cu panicile astea legate de kg... De ce vreti sa aveti grasani neaparat? E un concurs ceva? Cand vor creste veti vrea sa fie fini si lungi si tot asa...


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)



Valabil numai in cazul in care intram si eu in categoria 'panicoaselor' care te omoara: daca bebele meu ar trage de la san 40 min la una dintre mesele lui, oricare, as fi foarte zen, insa cand in 8 ore papa adunat 5 min si apoi plange din tot sufletelul lui mic la mine in brate, nu-mi mai sunt campurile asa pline de flori


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...


Eu inteleg, dar e molipsitor, cum vine una dintre noi cu o problema sar toate mamicile: o avea si al meu ceva? de ce nu mananca la fel? de ce nu ia la fel in greutate? Iaca, d'aia(vorba saracului Petre Tutea, sintagma romanului e "d'aia")

Nerantula, multi si sa iti mai zic care cred eu ca e barometrul starii de bine a BBului: rade la voi, gangurese fericit, doarme bine...iti transmite: sunt bine si va iubesc!!!


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo
Eva s-ar putea in cazul tau sa isi revina corpul si oasele la forma lor normala si de aici durerea. Intelesesem ca dureaza cam 9 luni sau mai mult ca oasele sa revina in pozitia lor dinainte de sarcina. Poate acum iti apasa pe vreun nerv ceva. Poate sa incerci masaj.. poate te ajuta.



wow!! la cat eram de slaba inainte, daca ar fi sa revina oasele la forma initiala cred ca se usuca si cad

Nu e asta, Boo, durerea e acuta si doar in dreapta, daca nu ma lasa chem acasa un reumatolog!


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fce spune:

nushulica, seara e destul de convenabil, zic eu. La noi se intampla chestia asta nopatea de la 2 la 6 si nu trece cu nimic. De azi luam si gripe water, poate se vede vreo imbunatatire.

aly_c20, noi n-avem deocomdata decat medicul de familie si o dna asistenta de la maternitate cu care ne descurcam f bine, dar am auzit ca dna dr Siminiceanu e buna si are si cabinet undeva pe la gara cred.

preety, temperatura la bebe inseamna peste 38.

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Uitasem cel mai important lucru:posturile vostre de incurajare pentru alaptatul exclusiv si explicatiile vi a vis de puseurile de crestere mi-au tinut moralul sus si asa am reusit sa renunt la biberonul cu lapte praf pe care i-l mai dadeam Mariei seara din cand in cand ca mi se parea ca nu se satura si de aia nu adoarme. De cele mai multe ori lipsa de incredere si nesiguranta iti fac multe zile fripte.

Asa ca va multumesc din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Andreuta , sper sa fie trecator si la noi, am reusit azi sa mancam de 2 ori cate 10 min, fara sa mai curga lacramioare, si asta dupa ce m-am muls 100 ml ... o avea vreo legatura??
Oricum, nu ma ingrijorez dupa un episod trecator, insa treaba asta cu suptul rapid (max. 5 min) e de cateva zile si, ceea ce ma dispera, de fapt, e plansul lui la orice ora, mai ales dimineata, chiar daca e in brate! Cum am mai spus, eu inca nu stiu cum zambeste puiul meu

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Cosmy sa-ti traiasca Mayuta si La cat mai multe lunite si anisori!

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Nusha cred ca tu ma intrebai daca il tin la 24 de grade, ei bine DA, va rog nu dati cu pietre, stiu ca e foarte mult, nu stiu cum o s afacem cand ne vom muta si nu vom avea centrala, am scazut deja cu un grad de la 25, zilele astea o sa scad la 23 de grade, mare problema este ca el la 24 de grade dupa baie are caciula si in plus il invelesc cu paturica (asta e prietena lui cea mai buuna)

in alta ordine de idei, e un gras, 5800 la 7sapt si 4 zile, nu i se vede gatul mai deloc, asa gras e, sper sa nu ii dauneze, sa se face obez,dar n-am ce face...daca nu dau lapticul iese cu scandal
i-am dat 5 bobite de osscilum la recomandarea unei dr pediatru (asa pe neve a intrebat soacra la telefon) dar le-am diluat in lapte nu in apa, or avea vreun efect?!vad ca se tine tare piciul, desi suntem 3 adulti raciti in casa, doamne ajuta sa nuraceasca si el

in rest nimic nou, radem, ne jucam, incercam sa gangurim, intre timp regurgitam si radem mai departe, dupa ora 4 dimineata e program de viezureala

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Andreuta , sper sa fie trecator si la noi, am reusit azi sa mancam de 2 ori cate 10 min, fara sa mai curga lacramioare, si asta dupa ce m-am muls 100 ml ... o avea vreo legatura??
Oricum, nu ma ingrijorez dupa un episod trecator, insa treaba asta cu suptul rapid (max. 5 min) e de cateva zile si, ceea ce ma dispera, de fapt, e plansul lui la orice ora, mai ales dimineata, chiar daca e in brate! Cum am mai spus, eu inca nu stiu cum zambeste puiul meu

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...


Pediatrul ce zice?
Nu,nu te consider o panicoasa, nu am particularizat, vb de starea generala de azi de pe forum, te consider o fata cu mult scaun la cap, chiar
Pupici tie si lui Gruia si vezi ce zice si tanti doctor

Legat de plans, m-am mirat sa aud ca un bebe plange cinci ore, dar daca ziceti voi ca e normal...


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

si de la noi! e liniste in casa, cipri doarme la tzitzi:), alexa e la plimbare cu tati, eu pe forum
tzitziri, sa va fie de bine botezul si logodna! felicitari!
nusha, frumoase pozele! ce obicei interesant, cel cu zanele
ilia, bine ai revenit!!! cum e in noua formula? XXL.
la noi programul e f diferit, seara il apuca un somn profund. aseara a dormit 3 ore beton, si cu o seara inainte 4 ore. oricum la nici 2 sapt nu avem pretentie de program de supt si somn:)

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput