Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

bitza, si noi facem vaccinul la 2 luni si vreo 3 sapt.am vb si cu pediatra si a zis ca nu-i problema!noi mergem pe schema gratuita

Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

Minunea noastra

Sonia are nevoie de ajutorul nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008
Eva am ajuns cu cititul la postarea ta de ieri in legatura cu Diclofenacul, de asta am intrat....si eu ar fi trebuit sa folosesc dar pe prospect zice "se recomanda a se evita folosirea lui de catre femeile care alapteaza".Mergi la dr! sa treaca.
Maine mergem la dr pt bilantul lunar...vaccinul il facem pe 28 abia... cu 3 zile inainte sa faca 3 luni. Asistenta zice ca nu e nici o problema.
Pupici tuturor!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)


Stiu, scriam si eu asta pe forum, amcitit pe prospect de Diclofenac, dar si la dr daca merg imi face radiografie si tot pe medicamente si unguente ma trece, nerecomandate in alaptare! Am incercat si creme naturale si nu au niciun efect la ce am eu si ar insemna inca patru luni de acum incolo, cat imi propun sa alaptez, sa stau cu dureri de orice fel! Ce sa fac?
Am citit ca la 150mg administrate oral se asimileaza fff putin diclofenac care trece in lapte, asadar la crema cat poate trece?

Citat:
citat din mesajul lui CosmyB.
Boo sabinel am vazut ca ati vb de tzitzi mici si eu sunt in acelasi club si am laptarie, o vecina mai in varsta m-a intrebat daca am lapte si cand i-am spus ca da a zis: "pai sa stii ca vaca slaba si fara tzitzi da lapte mult"

Eva si bebe Luca




Asa este! Eu v-am zis in timpul sarcinii ca sanii nu sunt rezervor ci fabrica, nu conteaza sa fie mari pt depozite cat sa produca des!
Plus ca mai auzeam in sarcina ca unele fete aveau colostru de prin luna a doua si blabla, si acum nu dau pe afara de lapte, nu avea relevanta, asadar


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

La multe lunite sarbatoritilor!
Fetelor va intrebati cum ne descurcam noi cu 2 copii...nici eu nu stiu cum trece ziua si cum fac fata copiilor unul de 2 ani si o luna si unul de o luna, mancare curatenie, catel, pisica Probabil ca sunt sedata si voi constientiza cand vor ajunge la majorat
Va pup ca tocmai s-a trezit Dragos si e innebunit sa urce si sa coboare scarile din casa!


Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

FILMULETZE NOI
AM DOUA LUNI SI GANGURESC TARE DE BUCURIE

CANT CU CARUSELUL


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Apropos de diclofenac, cat am stat in spital cam toate fetele cu epiziotomie auu folosit supozitoare - cam 1 la 8 orre, la sfatul celor de-acolo. Eu am folosit si acasa si nu s-a intamplat nimic.

In timpul sarcinii m-au durut umerii si spatele rau, mi-am intrebat dr daca pot folosi unguent si mi s-a spus ca in caz de forta majora se poate. Si chiar e o problema c diclofenacul in trim III!

Parerea mea neavizata e go for it :) Sper sa mearga. Pupici.

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

khristin, nu papa formula, doar tzitzi...dar parca incep sa ma linistesc...las copilul sa creasca, poate seamana unchiului (eu si sotul suntem de statura medie, insa din partea tatalui meu toti sunt inalti).Sebi nu ia numai in greutate, se si lungeste

Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

Minunea noastra

Sonia are nevoie de ajutorul nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:



ma mai tineti minte ? la cat de des am scris dupa ce am nascut....
azi implinim si noi o luna si am trecut sa va salutam si sa va pupam.
suntem bine, ne mai supara colicii astia, dar vor trece si ei. diseara ne cantarim si vedem cat am luat intr-o luna. dupa 2 saptamani la control dr mi-a zis ca nu a luat in greutate decat 80 g ceea ce m-a speriat si de atunci ii dau laptic de la mine dar din biberon ca sa stiu cat mananca. de atunci a luat bine in greutate, la 4 saptamani fix avea 3600 g, adica 680 g in plus.

va pup, fug ca plange puiutul.

maryb cea mai fericita mamica de Mario Gabriel

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

O zi minunata va dorim si noi!!!
Noi suntem bine , avem deja 2 zile de la vaccin si totul pare a fi in regula adica nu am facut febra, nu diaree doamne ajuta ca am trecut cu bine ca mari emotii am mai avut cu vaccinul asta!
Andysa treaca raceala.Si Andrei stranuta destul de des cam de vreo saptamana dar vad ca nu s-a agravat boala!Sper ca nici Alexia sa nu aiba nimic!
AncaLa multi ani!Carlei pentru cele 3 luni implinite azi!Sa creasca mare si frumoasa si sa fie sanatoasa!Ma bucur ca am citit ca e mult mai cuminte.
Aly de mult tot vroiam sa te intreb cam cat papa Sebi pe zi ca se pare ca el si Andrei al meu sunt printre uriasii odiseei!
Eva cum se simte Luca dupa vaccin.Ce schema ati ales?
Am citit ca bebei mai mari trecutid e 2 luni dorm tare bine noaptea.Andrei nu doarme mai mult de 5 ore legate nici sa il pici cu ceara.O fi de vina faptul ca noi facem baita atat de tarziu oare 23-23,30???Dati-mi un sfat va rog!



Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Eva eu zic sa mergi la reumatolog, el poate calcula cel mai bine raportul intre risc/beneficiu si iti va da tratamentul optim. Ti-am admirat flacaul..scumpel foc! Ti-am admirat si manichiura, mai ales ca eu imi tai unghiile scuuurt dupe ce am zgariat copilul o data.
Carla, Tudor, Mario la cat mai multe lunite! Sa cresteti mari.
Dya, al meu se trezeste ceas la 3.30 si apoi la 6, la 7.Eu ii fac baita la 21.30-22.Si cand i-am facut baita mai tarziu tot la 3.30 s-a trezit.
Piolica ce mai faci? Te-ai mutat in Franta deja?

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am mai pus cateva poze pe contul comun!Am citit ca s-a schimbat parola eu am pus tot pe contul vechi.Este alt cont acuma?Daca da trimiteti-mi si mie parola.
M-am delectat si cu pozele bebeilor.Avem cei mai frumosi bobocei!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput