Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Dya, azi ii facem vaccinul, astept medicul in jur de 16h00
Am ales schema cu plata Pasteur: Pentaxim+ EuvaxB, doua vaccinuri separate!

Legat de somn, nu stiu ce sa zic, fi-miu are nopti cand doarme 6-7 ore, ieri noapte si alaltaieri noapte s-a trezit la 4 ore, de ex, ca sunt capie!
Depinde de puseele de crestere, cred, nu de baita, noi ii facem mereu baita la 21h00 (aproximativ) si adorme in jur de 22H00/22H30

300, merci, oricum o sa folosesc unguentul Diclofenac pt ca eu inca tot nu merg bine, imi tarai piciorul drept, efectiv, noaptea in pat ma intorc f greu de pe o parte pe alta!

Sunt un pachet de nervi ca nu avem nici apa calda, nici rece de azi dimineata, nici nu au pus anunt ceva, ma spal pe maini cu apa plata!
Sper sa dea drumul ca azi vine si medicul la noi! OOOOfff!!


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Buna ziua tuturor

Raportam si noi cred ca inceput de colici... frichinim intr-una piciorusele, ne foim, suflam greu, transpiram, mai si plangem ... si luam ceiut de anason si chimen ca si mami...
Nu iesim afara... azi deja facem 60 de ore de cand nu am facut kk... sper sa iasa totusi curand ca altfel va trebui sa apelam la supozitorul cu glicerina

Ref la iritatie, observ ca petele sunt situate cam in zona taliei pe unde este marginea pampersului... noi de o sapt am trecut pe pampers 2 (3-6 kg) dar cred ca e ceva in neregula cu ei... probabil se freaca bebelina cand e transpirata si se irita... Am vazut ca voi vorbeati de scutece. Ati ajuns la vreo concluzie cu vreo marca care sa fie buna?

Azi am luat si temperatura si avem 36.8 deci f f f bine.

In rest ca in fiecare zi, o sa-mi iau ham, ca sa pot sta cu ea atarnata de mine si sa pot sa-mi folosesc si manutele.

Maryb bine ai revenit.

Mamica fericita de Sorina Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

dya,eu nu stiu cat mananca Sebi.ii dau numai tzitzi, la cerere si nu am facut niciodata proba suptului .
dar Andrei cat mananca?si ce greutate/inaltime are?

Eva, ce scump e Luca, cum deschide el gurita,mare...si u...ce voce sexi ai.



Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

Minunea noastra

Sonia are nevoie de ajutorul nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Aly Andrei mananca cam 950 ml pe zi.Are 6400g si 66 cm.Destul de mult zic eu.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

300 imi cer scuze de confuzie
CosmyB foarte tare replica vecinei

Multumim si pe toata lumea pt urari si complimente.

Eva, intr-adevar, este foarte vorbaret voinicul tau. E un scump, sa-ti traiasca!
babytza totul e perfect in lista, sarumana!

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Era vorba la un moment-dat pe aici despre un articol cu puseele de crestere cerebrala. Ma ajuta cineva sa il citesc si eu?

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza
E mortal, uneori face ca un calut, zici ca necheaza


Da,da, si Ania necheaza la greu. Noaptea asa face, nu plinge, incepe si scoate sunetele astea de calutz, de ma trezesc si eu rizind de ea.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81
Muuh, esti bestiala!

Eu stiu asa: nu e bine sa-i pui nimic bebelusului pe gura pentru ca respiratia calda si aerul rece de afara formeaza condens si ii tine umezeala. Mi se pare o explicatie foarte logica si un motiv beton sa-i lasam in pace sa respire in voie. Daca are caciulita pe cap & urechi plus e bine imbracat, nu are ce sa pateasca.


Si deja celebra mea soacra mi-a zis, in zilele alea cu avalansa de sfaturi, sa-i pun copilului o patura peste gura daca iesim afara. Ma rog, nici n-am comentat. Dar m-am intrebat mai tirziu: daca-l infofolesti de nu se mai vede si-i mai pui si o patura peste gura, la ce dreaq il mai scoti afara? Ca sa plimbi costumasul de cosmonaut?

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

am venit si noi de afara, maya e in sufragerie, daca incerc sa o dezbrac se trezeste instant asa ca inainte sa iesim afara reduc caldura si cand ne intoarcem o scot doar din saculet si doarme

Eva l-am vazut pe micul gangurici ce acompaniaza el caruselul tinem pumnii sa nu doara vaccinul

aly_c20 vazut si pe Sebi cel frumos falcutele lui

anca sa pui pozici cu Carla la 3 lunite, sa o vedem

ma chinuie talentul azi! pentru prima data pun muraturi fetelor! nu stiu ce m-a apucat,ca pana acum n-am fost pasionata deloc, punea mama si pt noi, oricum pune si acum, dar m-am hotarat sa-i fac pe plac soatei si sa-i pun eu conopida, ne place cel mai mult si pusa si de mineeee sotul o sa o manance cu o poftaaaa
sper numai sa nu o dau in bara cu ceva, ca de cand o am pe maya am uitat mancarea pe foc de doua ori si s-a ars am zis ca a treia oara ori m-am invatat minte ori imi dau foc sper totusi sa nu ca acum setez alarma si merg si verific



Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_ef

Era vorba la un moment-dat pe aici despre un articol cu puseele de crestere cerebrala. Ma ajuta cineva sa il citesc si eu?

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor


e pus pe mail-ul comun

Mergi la inceput