Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Dya felicitari ,sa va traiasca micul crestin..pana la urma ce vaccin i-ai facut.
Anca acelasi scenariu si la noi,ne trebuia o ora sa papam un biberon,mancam ne oprim ,radem ne jucam,pus in patutz,sta un pic apoi incepe si plange,ii dau iar si tot asa..numai noaptea mananca normal,ziua ne chinuim.
Eu ma gandesc ca oare nu ii dau prea repede sa manance si atunci ,de fapt nu ii e asa de foame??

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Andy pana la urma l-am facut pe cel romanesc.Acu sa vedem la urmatorul.Multumim de urari.
Multumim si celorlalte fete pentru felicitari!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR





Dya poooop


laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Aly, are body cu maneca lunga, salopeta cu labute si cosmonautul. E din acela gen paturica, in partea de jos are nasturi si se incheie peste labute. Nu e foarte gros, e asa de toamna. Iar caciulita e din bumbac si se leaga la gat, ii acopera urechile. Inca nu i-am scos "arsenalul" de iarna. Nu i-am dat nici sosete si nici papucei ca era bagata in "sac". Cand am ajuns acasa era asa de calduta! Mai reci are manutele si piciorusele cand sta inauntru.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:



ANIS ai PM!!!!!!!





mami de Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_
Eva, Laureta noi am facut ieri vaccinul si nu e chiar asa de rau. Mai urat mi-e acum ca trebuie sa ii pun supozitoare cu paracetamol... Si parca e mai agitata decat de obicei, dar cred ca asta e numai in mintea mea.


fericita de - Andreea


Si eu m-am aproviziont cu supozitoare cu paracetamol, just in case... Irina, tu e ce ii pui? A facut febra dupa vaccin?


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Am fost si noi afara vreo 2 ore azi, de mi-a inghetat mie popoul cat ne-am plimbat. El n-avea nici o treaba, a dormit ca valiza. Uitati aici pui de rus http://good-times.webshots.com/photo/2554913900103110697tOVMNR

Am si eu o problema. Eu cand ajung acasa el de multe ori doarme si l-as lasa sa continue somnul, dar daca il tin in casa asa imbracat moare de cald, daca il dezbrac se trezeste. Voi cum faceti ? L-am mai lasat pe balcon sa doarma, dar totusi ..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

ClaudiaH, merci de raspunsuri (legate de pilula)

Boo, noi cand ajungem acasa dupa plimbare Luca se trezeste imediat si cere tzitzi, n-am eu bafta ta sa mai doarma si dupa...

Felicic, poate incerc si masajul "profesionist", deocamdata ma maseaza al meu! Intre timp mi-am cumparat diclofenac crema, mi-a recomandat o prietena care a patit tot asa dupa nastere! Sa vedem!

Ca mine nimeni! Am o sarcina complet asimptomatica si ma resimt abia dupa nastere...

Legat de pampersi, al meu il schimba pe Luca de cate ori are ocazia, cand e acasa, imi zice "stai linistita, il schimb eu!" eu nu i-am cerut, simte el nevoia sa il ingrijeasca, basca iiface si masaj...acum sa nu intelegi ca il schimba mai des decat mine dar il schimba foarte des si el si nu e deranjat...

Miruna, m-am spart de ras la faza cu "tzatze cu debit mare", cum am ras la faza Feliciei cu "cimpanzeii de la teleenciclopedia"!




Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

Anca, am inteles,... deci nu-s eu in calduri, cam asa il imbrac si eu:D, numai ca in loc de costum de cosmonaut ii dau blugi, si un pulover mai grosut!

Boo, ce scump e Alexandru.De unde ai cumparat puloverul asta?

mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Boo foarte dragut rusul tau, cum doarme el fara griji!
Eu il dezbrac imediat pe bebe de cum intru in casa de la plimbare, pentru ca ar transpira prea tare asa, imbracat.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Dragi mamici, am si eu o rugaminte: sa ne adaugati si pe noi in listuta. Datele sunt urmatoarele:

simo_ef DN 05.09.1977; Tudor Gabriel DN 13.09.2008, 2,900 kg, 50 cm, naturala, Apgar 9, 38s + 5 zile, Maternitatea Brasov, dr. Tudor Iacovache.

Multumim frumos.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Boo ce frumusete de baiat ai tu!!!!!!Mor dupa el!L-am placut de cand l-am vazut prima oara cum dormea el ca valiza in gara pe cantar!Aceeasi problema cu venitul de afara o am si eu,el ar mai dormi dar e prea gros imbracat pt casa asa ca il dezbrac si se trezeste nu am ce sa fac dar tu il mai poti lasa pe balcon daca e destul de rece!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput