Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Dyanira, Carla a facut doar febra de la vaccin, insa destul de mare 39.3. I-am scazut-o rapid cu jumatate de supozitor de paracetamol. Ar mai putea aparea lipsa poftei de mancare, inrosirea locului, diaree si ... cam atat. Noi am fost norocoase. Felicitari pentru botez!

Tzitziri, sa va traiasca micul crestin!

CD, pe mine ma seaca pur si simplu sa-i pun caciula in casa si n-am facut-o niciodata. Am avut si eu cateva pareri "binevoitoare" ca daca nu-i pun va face meningita sau va primi curent dar le-am ingnorat. O usuc pe cap cu uscatorul de par si cu ocazia asta ajunge aer cald si la urechi.

Avem si noi o neliniste (NU PANICA) de mamica de prim bb si scenariul se deruleaza in felul urmator: piti plange, e clar - ii este foame. Ii pregatesc 130 ml de lapte, ca de obicei. Trage cu sete cam 50 ml si apoi incepe sa rada cu bibe in gura. Si se opreste. Intoarce capul in toate directiile si nu mai trage neam. O las sa stea singura, dupa 2 minute incepe sa planga - ii dau iarasi biberonul si ... o luam de la capat. Dureaza deja de 3 zile, la fiecare masa e la fel. Am lasat-o sa vad pana unde merge chestia asta - pai a mancat 230 ml de lapte, tot asa pe bucati. Din ce cauza o face asa? Aaa, si o ridic dupa fiecare bucatica sa dea aerul afara, deci nu din cauza asta plange. Inainte manca cumintica cam 100 ml, eructa iar apoi papa si restul de 30.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

fetelor ia uitati ce strambarici are mama
http://good-times.webshots.com/photo/2141728840104349473pqrWcE?vhost=good-times

anca sa stii ca am fost la plimbarica! multu pt sfat

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Cosmy, frumusica foc zambaricea ta Ce colacei are la picioruse!!!

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Dya felicitari ,sa va traiasca micul crestin..pana la urma ce vaccin i-ai facut.
Anca acelasi scenariu si la noi,ne trebuia o ora sa papam un biberon,mancam ne oprim ,radem ne jucam,pus in patutz,sta un pic apoi incepe si plange,ii dau iar si tot asa..numai noaptea mananca normal,ziua ne chinuim.
Eu ma gandesc ca oare nu ii dau prea repede sa manance si atunci ,de fapt nu ii e asa de foame??

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui CosmyB.

fetelor ia uitati ce strambarici are mama
http://good-times.webshots.com/photo/2141728840104349473pqrWcE?vhost=good-times

anca sa stii ca am fost la plimbarica! multu pt sfat

Pozici
Mami super happy de Maya

Ce frumusete ai tu acolo!!!

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

anca andy.p multumim! acum ti-am admirat si frumusetea ta tu ai doi frumusei fugim sa-l luam pe tati de la servici, ca azi chiar ne-am facut de cap amandoua la volan

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Cosmy ce brunetica frumusica foc ai tu acolo
Laura ce frumos sta Alexia in leagan acolo si Andy langa ea

Astazi nu m-am mai inteles cu mister si am decis sa-l scot afara, ne-am intors in 5 minute, ooo ce frig era birrrr

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

Tzitziri felicitari pt logodna

Claudia, mesajul tau m-a mai linistit putin!

Anca, nu mi-ai explicat cum e cu imbracamintea,cat de gros e costumul de cosmonaut(e fash de iarna) si ce are pe sub el?
nu stiu cat papa Sebi la o masa ca i dau numai san, i-am dat o data din bibe (muls de la mine)80ml si apoi a continuat cu tzitzi.
am sa-ti ascult sfatul..si am sa ma destresez

Laura...las ca acush scapam noi de frigiditate...si nu o sa ne mai saturam

Eva, eu, dupa exact 40 de zile am avut o mica sangerare ca atunci cand m a anuntat ca-s gravida, apoi dupa 3 sapt au venit rusii

Cosmy, ce dulceata ai!Sa fie sanatoasa!





mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

CD cuscra..da de ce nu v-ati inteles??Si noi am fost pe afara,am stat cam 40minsi am fugit inauntru,eu sunt o friguroasa si ma gandesc ca si ea e
aly chiar astept

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Dya felicitari ,sa va traiasca micul crestin..pana la urma ce vaccin i-ai facut.
Anca acelasi scenariu si la noi,ne trebuia o ora sa papam un biberon,mancam ne oprim ,radem ne jucam,pus in patutz,sta un pic apoi incepe si plange,ii dau iar si tot asa..numai noaptea mananca normal,ziua ne chinuim.
Eu ma gandesc ca oare nu ii dau prea repede sa manance si atunci ,de fapt nu ii e asa de foame??

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Andy pana la urma l-am facut pe cel romanesc.Acu sa vedem la urmatorul.Multumim de urari.
Multumim si celorlalte fete pentru felicitari!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput