Copilasi de iulie-august 2004 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Chiar ca e liniste pe aici ... o fi criza financiara de vina, ca vad ca acu mai toate sufera din cauza ei !
Io sint pe acilea, mai citesc un rind si mai caut oferte de jucarii, ca dupa cit ati scris de cadourile de craciun, mi-am dat seama ca sint in ceata totalmente, habar nu am ce sa ii iau lui Andreiush ! Tocma vorbeam cu frate-miu si ii spuneam ca o sa dau o raita pe la diverta in mall, o sa ma umplu de cd-uri si dvd-uri, ca altceva vaz ca nu mai prinde la copchilu meu !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si sananate multa va doresc, celor mari si celor mici !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cori sper din suflet sa nu fi luat si Mara salmonella!!! ca si ea se manifesta ca o indigestie. tin pumnii!! iar daca zici ca Eva are programul asta fara somn la pranz in mod clar este obosita si palida. raport despre vopseluri, cool!!! l-ai terminat????
Cristale cat mai stai la germanika? cred ca iti e super dor de maimutele, cum sa nu!
Daria, sanatate multa Giuliei sa treaca amigdalita!
maine ma duc la cumparaturi ca e targ de haine pe aci... tineti-mi pumnii pls sa imi gasesc o geaca.... am uitat sa va spun cat de nasol e sa fii gravida iarna, yuck!! ce bine era vara... cald, un tricou, o pereche de pantaloni, o rochie.... alta viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

deci, asadar, urmatoru` bb il programezi sa vina tot vara
Tinem pumnii, Rox, mult spor la shopping maine !
Cori, multa, multa sanatate la voi

Eu mai am o groaza de hartogaleli, nu le termin in veci cred



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Maine imi iau zborul, sa am drum bun si linistit si sa ne auzim sanatoase!

Aici pe 11.11 e un fel de lasata secului/inceputul carnavalului...lumea serbeaza asa ca ieri au serbat astia din grup si eu impreuna cu ei.
Azi m-am dus sa-mi iau la revedere de la un coleg de la institutul max planck de peste drum si am nimerit la sampanie si strudel, era ziua lui...Incepe sa-mi placa p'acilea...:))))

Roxi, succese la cautat haine! Vara e mult mai bine, un tricou XXXL (in cazul meu ) si ai scapat de grija...hahaha
Alice, spor la cautat cadouri, trebuie musai sa ma duc la vanatoare de cadouri de Mos Craciun (acasa, ca acum am valizele pline ochi) ca mi-ati facut o poftaaa!...

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Daria insanatosire grabnica Giuliei,daca mananca asa de bine este un semn ca-i deja spre vindecare...
Corina si eu cred ca lipsa somnului de pranz este cauza oboselii evei,dar cateodata ii bine sa-i faci analize sa linistesti bunica tinem pumnii pentru Mara!
Cristalina hai meii ca maine va fi soare,si ajungi repede sa-ti pupacesti galushtele...dupa tot ce-ai scris despre valizele cu jucarii io ma simt un pic denaturata ca am stabilit embargou de daruit cupilului jucarii pan la mos nicolae ca altfel nici nu mai simte ca vine moshul,in fiecare zi ii luam cate ceva
Vivia treci la raport
Roxi tinem pumnii la shoping
AndreeaP baga detalii despre croaziera,cate zile,unde mergeti..macar cu gandul sa mergem si noi...
Vineri mandra are program de teatru, se duc cu autocaru pan la teatru cu toata gradi,s-o las.......sa n-o las???
hai sa avem o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ioana, pai si eu m-am gandit sa le dau numa' cateva din jucarele acum si restul de Mosh Nicolae ca altfel nu mai simt ca e sarbatoare....:)
Pe langa asta, John imi sare toata ziua in cap ca le rasfatz si le cumpar prea multe, asa ca probabil jumate din chestii o sa le primeasca de Mosh Nicolae (m-am scos! )...:)))

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Da.da la raport..am uitat sa va spun ca ieri a fost sarbatoare deci am fost liberi..am bagat un shopping..de vreo 7 ore! sa va mai spun ca Luca a rezistat eroic???

Azi in masina a inceput sa se plinga ca el nu vrea sa-i cada dintii!Ca o sa cada ..cresc altii apoi iar cad si tot asa..I-am explicat ca doar o data se intimpla..S-a calmat dar avea alte intrebari..daca cad dintii astia care stiu engleza...vin altii ..si astia stiu alta limba??..daca nu trebuie sa-i invete!

Daca il intrebi ceva ...si stie si apoi il intrebi..Cum de ai stiu asta?? 'cause I am smart! That's why!

In rest pupacios...si iar este in faza de mamosenie..ma urmareste prin casa..daca-l las in masina cu tati sa intru sa iau ceva pe fuga de la vreun magazin...il gasesc umflat de plins...ca daca l-am parasit!..si imi pupa miinile..picioarele..cine stie ce-or crede cei ce ne vad in locuri publice

Monica eu nu am inteles daca tu esti in GE..cum ai serbat pe tatal tau??
Cori multa sanatate!
Roxa sa ne spui ce-ai cumparat!
Alice cum mai este cu auzul?
Daria ..sa treaca amigdalita..
Simo caderea parului la tine este fiziologica.. Mai mutl ca sigur nu vei descoperi nimic la analize. Pt alopecie sitn si niste teste speciale..costa ..si din experienta proprie iti spun ..am facut tot..totul a iesti normal si asta pt ca nu putem masura stresul Iar in cazul tau stresul a fost sarcina..Tu si alaptezi?
Ioana, nu mi-a placut faza cu educatoarea..Deci nu este bine sa-i invatam nimic ca se plictisesc..dar daca nu stiu...sint dati la o parte
Gabi am inteles ca s-au ieftinit constructiile, asa ne-a spus arhitecta noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana

Neatza,neatza
Daria insanatosire grabnica Giuliei,daca mananca asa de bine este un semn ca-i deja spre vindecare...
Corina si eu cred ca lipsa somnului de pranz este cauza oboselii evei,dar cateodata ii bine sa-i faci analize sa linistesti bunica tinem pumnii pentru Mara!
Cristalina hai meii ca maine va fi soare,si ajungi repede sa-ti pupacesti galushtele...dupa tot ce-ai scris despre valizele cu jucarii io ma simt un pic denaturata ca am stabilit embargou de daruit cupilului jucarii pan la mos nicolae ca altfel nici nu mai simte ca vine moshul,in fiecare zi ii luam cate ceva
Vivia treci la raport
Roxi tinem pumnii la shoping
P baga detalii despre croaziera,cate zile,unde mergeti..macar cu gandul sa mergem si noi...
Vineri mandra are program de teatru, se duc cu autocaru pan la teatru cu toata gradi,s-o las.......sa n-o las???
hai sa avem o seara buna

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,aripile mele,
gorodeii noi



ioana, vom merge in mexic dar cum croaziera e de numai 5 zile vom orpi numai de 2 ori acolo in doua localitati, in rest, pe mare. plecam din san diego si ne intoarcem tot acolo. am luat 2 cabine (par asa micute in poze' om vedea) si speram sa culcam copilu' cu bunica. mancarea si sucurile sunt incluse in pret, dar platesti pt alcool (nu ca mi-ar trebui). au un fel de camp pt copii unde il putem duce si pe philip in timpul zilei, disco, baruri, cazino, 3 piscine, pista de alergat, magazine, spectacole etc.
oricum, tipmul e scurt si noi am vrea sa ne relaxam si incarcam bateriile mai mult.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Noh..sara buna fetele mosului
de bine ce se culcara cei doi galagiosi din casa, pe care nu-i voi nominaliza, si am ramas numai eu cu Mara care e cumintica, m-am gandit sa scriu repejor ca maine am o zi naspa si nu crez ca apuc.
Olivia mi-a placut la nebunie faza cu dintisorii copiii astia au o imaginatie absolut superba
Pupam Giulia sa treaca amigdalita
Eva m-a inebunit in seara asta, a facut pipi nonstop si in cele mai nepotrivite locuri... intai am gasit-o uda la gradi, tacea chitic pe scaunel, am mers impreuna la toaleta, apoi in drum spre casa a scapat iar pe ea, si a mai facut si la un copac o tona, apoi acasa a udat mai intai canapeaua si apoi patul meu cu plapuma cu tot ca altfel nu avea haz... faceau gimnastica fetele mele... Chiar nu inteleg de unde vine atata pipi, ca de baut nu bea cine stie ce. Poate oare sa aiba o infectie urinara, asta se manifesta asta?? Sper sa aflam cand vine rezultatul de la analiza.
noapte buna tuturor, sapte purici pe-un picior... Eva sper sa nu mai viseze broaste care ii mananca urechea cum s-a intamplat noaptea trecuta

Mergi la inceput