Copilasi de iulie-august 2004 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Citat:
citat din mesajul lui bunny

Roxi. - daca as veni eu ti l-as aduce pe al meu , ca sta prin pod pe la vecini . Da pe low cost ne cost aatit de mult ca pe British or Tarom nici nu ma ating .Problema e ca pe 4 trebuis sa ne intoarcem. Asta e ...poate venim in Feb si sa avem noroc de zapada sa vada si el, ca acum citeva sapt. a nins aici si dimineata la 8 eram afara sa atinga si el zapada. Eu nu pot sa-mi imaginez un copil care nu stie ce-i aia, dar aici avem PLOAIE cit cuprinde.

Gabi - daca ai nevioe de ceva sfaturi , magazine da-mi adresa ta de email si-ti trimit ca sa te documentezi online....hihihi !!!





Mani si Alex



si io vreau, dar magazine online care sa livreze si in romanika. ca ma ard destele de nervi dupa pierderea caruciorului de pe bimbomarket


Roxana - e un site care livreaza in Rom de pe la magazinele din UK, vorbesc de produse pt copii, inclusiv de la celebrul Hamleys - iti trimit adresa si detaliile pe PM!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Azi ie marti 13 si nu stiu io..Daria n-am disparut,am fugit sa iau cupilu de la gradi,l-am hrani si l-am predat lu'tati si apoi iar la munca pe baricade pan la ora 8..intre timp mi-a cedat fermoarul de la fusta si am varsat sticla de ulei in bucatarie..noroc ca azi am seminar su nu experimente
Pe scurt,mandra imi povesteste cu lux de amanunte ce face la gradi,of-ul ei zilnic ca de ce doamna lucreaza cu cate 3 copii in fiecare zi in caietele speciale si cu ea nu..io ii zic ca-i vine si ei randul..azi dimineatza cand predau cupilu,somnoros si inghetat,doamna era in verva inconjurata de vreo 4 copii care colorau cu viteza luminii in caiet si ea-i tot grabea..normal ca o vede pe mandra si-i zice treci langa mine ca ai treaba....m-a deranjat diferentierea cu unii lucrezi separat si cu calm si cu altii la gramada....unde mai pui ca stiam ce-o sa-mi raspunda daca o intreb..ceea ce mi-a zis si mandra"doamna a zis ca eu stiu sa lucrez mai bine ca ea in caietul special"...dar tot nu-s de acord cu metoda...
Bunny vreau si io la reducere..da' nu online,io vreau la londra...btw de zapada,mandra mea a zis ca ninge intr-o marti...
Cristalina la noi in carrfeour este un magazin,imi scapa numelenuma' cu jucarii de lemn...si mandra a pus ochii aseara pe un trenulet de lemn cu mos craciun de la bamboo...meii io-s hotarata sa iau jucarii miiiiiiici ca nu mai am loc in casa,unde sa le pun..
merg la treaba,revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

trimite-o la plimbare.... eventual pe www.bzi.ro/Sa-intamplat-la-Iasi-O-macara-a-cazut-peste-trei-masini-A36687.html" target="_blank">sf.lazar ;))

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana
[Pe scurt,mandra imi povesteste cu lux de amanunte ce face la gradi,of-ul ei zilnic ca de ce doamna lucreaza cu cate 3 copii in fiecare zi in caietele speciale si cu ea nu..io ii zic ca-i vine si ei randul..azi dimineatza cand predau cupilu,somnoros si inghetat,doamna era in verva inconjurata de vreo 4 copii care colorau cu viteza luminii in caiet si ea-i tot grabea..normal ca o vede pe mandra si-i zice treci langa mine ca ai treaba....m-a deranjat diferentierea cu unii lucrezi separat si cu calm si cu altii la gramada....unde mai pui ca stiam ce-o sa-mi raspunda daca o intreb..ceea ce mi-a zis si mandra"doamna a zis ca eu stiu sa lucrez mai bine ca ea in caietul special"...dar tot nu-s de acord cu metoda...

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,aripile mele,
gorodeii noi


philip, poze, sa va videm
edit, gabi, poze mai recente cu casa nu ai? m-am uitat prin pozele tale si din august n-am mai vazut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata, fete dragi
carmen, nu am poze noi ca n-am mai facut nimic interesant in ultima perioada, da' las' ca-mi iau revansa. si-a anuntat ieseanca noastra venirea la noi pe 5 decembrie, si-am sa-i pozez familionul la greu :) apoi lunea aia plecam in vacanta! yuhuhu! abia astept, chiar se simte nevoia de o vacanta...
azi e sarbatoare, baietii sunt acasa amandoi, eu pe baricade la munca :( macar imi pleaca sefu' maine da' s-a asigurat ca am ce face cat e plecat. asta e.
eu am comandat si mi-au si venit cadourile de craciun ale copilului, tot zic sa deschid cutia pana la craciun sa vad daca mi-au trimis tot ce trebuia (hm, nici nu-mi mai amintesc ce-am comandat...). iar sotului i-am comandat un ceas fain de pe amazon, ar trebui sa soseasca maine, am folosit adresa de la serviciu asa ca sa vedem daca apare.
o zi fabuloasa!

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata tuturor!
Oliiiiiiiiv!!! am deschis capitol nou, hai ca nu esti ultima!! treci la raport!
Andreea de pupi distractie placuta de pe 5.
Carmen heheh ieri nu apucasem sa vad link-ul dat de tine, am retinut doar sf lazar.. si cand am vazut stirea la tv in mintea mea de gravida zic "ce coincidenta dom'le"
aici e frig, innorat... se cam vede ca gata cu distractia pe anul asta, adio soare. ma duc sa ma tratez cu cafea.
sa avem o zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata fetele
Am vazut si io pozele lui Gabi, baietii sunt tare scumpi si am tras cu okiul si la casa ca m-ati facut curioasa In ce zona este?
Rox imi pare rau pt vestea ca ai o saptamana in plus de munci... las ca trece repede timpul acum, ca maine incepi sa ne povestesti de beberoane
Noi mergem la dr azi, Eva dupa cum v-am spus nu mananca prea grozav si este foarte obosita cand venim de la gradi... de multe ori adoarme pe la 5-6 seara si se mai trezeste dimineata. Sare si masa de seara... si nu e treaba noua, cam asa se intampla de vreun an incoace. Cred ca e un copil care are nevoie de somn dupa masa si din pacate astia la gradi nu au asa ceva in program. Plus ca ea are program luuung 7.30-16.30. E si cam palida in ultima vreme si bunica dupa ce a fost pe la noi si a vazut-o m-a trimis la dr cu ea.
Va plangeti de inspiratiune pt cadourile de craciun??? sa vedeti liste ce mi-au facut mie mandrele.... Dupa ele ar trebui sa cumpar juma din magazinul de jucarii plus multe altele. Ca exemplu din lista Evei: rochie de printesa pt ea, New born baby cu tot arsenalul (carut, patut, masa de infasat, haine, biberoane....), chitara western, microfon, jocul cu printese pt wii.... mai zic???
Va pupam, o zi cat mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Raportam: amigdale rosii spre mov cu pungulite de puroi, antibiotic la 12 h, sirop expectorant si ieri a facut mandra si febra 38,6, dadaca era alba ca varul, dupa novocalmin Giulia inca zacea pe pat. In rest, dupa ce si-a revenit din febra, a mancat un bol imens de ciorba, doua felii mari de paine
Eu m-am ales cu vaccinul antigripal daca tot am mers la doc.

Leeloo, vazut pozele
Andreea de Pupi, ce fain, plecati in vacanta, mai ai un pic
Rox, spor la munci !!!

Sunt prin zona ... mor de somn ...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua,
"It's a good day for science" vorba Mariei (de la Dexter citire, din desenele animate)
Dupa zece zile de stat p'acilea s-au gandit si astia ca ar fi cazul sa ma ia in serios si sa facem niste masuratori, ma nerfeaza de mor si nu cred ca ma mai intorc la halle. Problema e ca eu muncesc un an si am rezultatele, vin la astia si trebuie trei insi sa faca o masuratoare si tre' sa ii pun pe toti trei pe articol...ca au muncit din greu...
Aaaa...inca nu au facut masuratoarea, ca e de munca si le trebe timp... Dulce viata la unii.

Daria, sanatate multa si sa treaca repede.
Corina, sper sa va spuna doctorul numai ca e obosita si-i trebuie mai mult somn...vitamine, chestii din astea.
Carmen, frumos cu aia de se gandira sa propteasca macaraua in masinile oamenilor

Azi au reusit sa ii faca galuscutei mici a doua bucata din vaccinul antigripal, trebuia facut acum 10 zile dar uitara...Voiam sa-i faca si havrixul dar nu stiau unde sa caute sa vada daca au trecut 6 luni de la prima vaccinare...Ce sa le zici la trei insi aiuriti...ca asta era prima vaccinare!!!...
De abia astept sa ajung acasa, mi-e dor de nu mai pot...sa pup "piciolu'...si asta, si asta" ca mi le da pe amandoua la pupat si carlioantzele Mariei, sa o aud cum imi povesteshte ca s-a "dragostit" de Iosif....:)))

Intre timp ma bucur ca s-a oprit vantul si vad o bucatzica de cer neacoperita de nori...sper sa nu ma zgaltzaie maine in avion...:)))

O zi minunata sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Ne-am intors de la dr, a zis ca arata sanatoasa, dar pt siguranta ne-a dat sa facem analize de pipi (sa vedem daca nu se pipiceste pe ea de la fro bacterie) si de sange ( pt ca io i-am zis ca o suspectez de anemie)
apropos de good day for science, am de scris un raport despre vopselele emulsii as face orice altceva. Noroc ca am decis sa lucrez acasa azi si infulec la ciucalata sa-mi vina inspiratiunea, mai trag cu okiul si la Mara la TV.
BTW mi-a bagat Mara morcovu, pretena ei a stat o saptamana prin spital cu dureri de burta, voma, etc... in final cica are salmonella. Iar Mara mea de ieri are diaree si crampe, sper sa nu fi luat si ea d-aia... asta ne-ar mai lipsi poate o fi totusi doar o indigestie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

corina, spor la scris raportul despre vopsele....:)
Baga tare ciucalata pentru ca azi "it's a good day for science", nu se stie cum va fi maine...hehehe

Va tinem pumnii sa nu iasa nimic nici in urina nici in sange....si Mara sa aiba numai o indigestie.
Slabutza miscarea, se vede ca lumea munceste la greu...:))

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput