Copilasi de iulie-august 2004 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cori problema este noua? Eva ce spune..nu simte cind face pipi..nu vrea sa merga la baie..nu se poate tine ...sau cum?Ai intrebat-o daca o ustura la urinat?Ati facut si urocultura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna!
AndreeaP , felicitari pt croaziera! distractie placuta!
Kim, si Stef e un mamos, mai iubeste din cand in cand si burtica, dar mai mult pe masa. azi dim, dupa ce a facut oki bine imi zicea, hai mami mai vino in pat sa mai dormim un pic. prin oras il apuca brusc sa ma pupe sau sa ma mangaie pe obraji.
Roxi, cum a fost la cumparaturi. mie imi mai vin, la limita 2 geci lungi. am mai primit una scurta, sper sa reusesc sa ma descurc cu astea.
si mie imi cade parul. plus ca de 1 luna mi se ingfunda nasul la greu, in unele dim ma doare gatul, ieri noapte m-a luat si capul. cica un pic de vina are si gravidenia pe timp de iarna.

ieri am fost cu Stef la un film japonez Ponyo en.wikipedia.org/wiki/Ponyo_on_the_Cliff_by_the_Sea , Stef a stat cumintel 90 de min. nici popcorn nu i-a trebuit. Si mie mi-a placut filmul, avem acasa carticica, dar nu ajunsesem la final. Dupa am tras o tura prin magazine, Stef e fermecat de Pomul de Craciun, decoratiuni. A vrut sa si pape in oras, ii cadeau ochii in farfurie de somn, ca deh, pt film am sarit peste somnul de la amiaza. Asda ca ajunsi acasa, pregatit de nani, citit un pic si inainte de 8pm si mama si copilul sforaiau. M-am trezit cu o durere de cap si pofta de fructe, adica asteia mici din burtica ii era pofta, si nu-mi venea sa cred ca e doar 11pm.
Peste 30 de min merg la ginecolog, spe sa fie totul bine caci in ultimul timp ma cam doare burta si spatele asa ca la ciclu. Plus sciatica pe stanga care ma lasa invalida uneori, e ras cu plans cum merg prin casa.
Pupicei si numai bine! Trimit si soare ca azi avem din plin!

O zi plina de bucurii, Eli&Stefan&bebe din burtica

vechi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata
Am aterizat sa-mi beau cafeaua cu voi.
Eli pe tine nu te-am mai intalnit pe aici de tare mult timp, nici nu stiam de bebe din burtica, felicitari inteleg ca vine o fetita
Olivia habar nu am ce simte Eva, nu cred ca o ustura ca ar comenta ea ceva... nici nu stiu ce sa zic e tare ciudat. Are perioada cand nu se intampla se scape pe ea deloc timp de doua luni, apoi incepe ca o epidemie, scapa de cate trei ori pe zi, apoi iar ii trece... nu stiu ce poate fi. Eu i-am tot zis ca de lene nu merge la pipi si acum cand o intreb de ce nu s-a dus la toaleta si a facut pe ea raspunde prompt - de lene Nu prea cred ca e chiar asa, cred ca in perioadele astea de pisaceala pur si simplu nu poate sa tina, nu imi explic de ce. Ieri am dus la dr pipi intr-o eprubeta dar nu stiu exact ce analiza ii face insa i-a zis asistentei ca trebuie vazut si daca nu e vreo bacterie... cred ca urocultura se cheama...
O zi buna va dorim, eu sunt azi in laborator pana seara tarziu, dar poate va vizitez in pauza de pranz, pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
grrr ce vreme. de stat in casa bineinteles.
Cori ce chestie ciudata cu Eva... poate tot de oboseala face asa? tare sunt curioasa de rezultatele analizelor.
Oliv faza cu dintii e misstoooo de tot!!! si Pat e in faza de mamosenie. ne pupam la mare greu. si cu dintii a avut si el o faza cu "cand o sa imi cada" dar la el a fost de "abia astept sa imi cada dintii". nu stiu ce o fi inteles el dar i-a trecut rapid.
Cristal drum bun spre casa!
Eli nu am fost inca la cumparaturi, azi am duc. am sperante tare slabe de gasit ceva dar de.... cum speranta moare ultima.... ... oi vedea.
Daria cum e Giulia, mai bine cu gatul?
trebuie sa imi laud piticu' ca a fost ff cuminte ieri la vaccinul antigripal, nu a chitait decat nitel la introdus serul, apoi se infoia in pene ca nu l-a durut chiar deloc si ca e mare barbat ]. giiz, si cand ma gandesc ce circ aveam pana anul trecut... se vede ca a mai crescut. chiar a fost dezamagit ca doctorita noastra era pe fuga pentru o urgenta cu un sugar si nu a apucat sa isi asculte si el inimioara cu stetoscopul.
gata, ma duc la articolele mele. sa aveti o zi excelenta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Andreeapmultumesc de detalii...sunt deja pe jumatate relaxata si visatoare..abia astept impresiile si pozele de dupa
Vivia ce ma bucur ca exista si fratele "geaman" al mandrei ca altfel ajungeam la psiho cu cupilu din cauza de mamosenie...meiii la fel plange cu niste lacrimi daca n-o iau cu mine si o las cu tacsu in masina..super tare faza cu dintii...btw da' ce-ati cumparat frate 7 ore
Eli tinem pumnii sa vi cu vesti bune de la doctor..te-ai hotarat pana la urma ce nume ii pui samburicii??
Cristalina daca zici ca un sfert de jucarii le dai acum si trei sferturi la mos Nicolae,ma mai reabilitez si io...acu' nu stiu cum ie la capitala dar la noi este o ceatza..sa ai un zbor usor si fara incidente!!!
Daria cum se mai simte Giulik?
Alice sa ne zici ce carti si dvd-uri ii mai cumperi lui Gizmo...si ce filme bune mai vezi
Corina cred ca n-ar trebui exclusa si lenea...nu ai incercat cu recompense si pedepse mici...si io am gasit-o odata la gradi pipilita pe mandra "am facut doar juma de pipi,ce vrei acu'ca doamna a zis sa nu ne miscam pana nu terminam"..da' i-am zis ca daca se mai intampla o retrogradez la grupa mica si-l pierde pe Viorel ca prieten
Roxi pupacim curajosul Pat.
hai sa avem o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Neata!

Intru si eu pentru un raport scurt
Noi suntem bine, ocupati fiecare cu "jobul" lui ... Alessia are azi o mini serbare - Ziua Recoltei ... Le-am facut coronite din frunze, au cate un cosulet cu fructe din care vor pregati salata de fructe, vor spune poezii si cantecele ... Era tare emotionata, sper sa-i placa ... Am facut si cateva poze dimineata, dar nu pot sa le descarc inca, am uitat cablul acasa ...

Olivia, tare de tot faza cu dintii ... Asta imi aminteste ca si Feli avea o problema cu treaba asta cand era mai mica - ii era teama ca dintii nou crescuti nu or sa mai stie sa mestece si va trebui sa bea numai lapte .... Sa stii ca Luca seamana mult cu Alessia la faze din astea ... Si ea isi face probleme de ce o sa se intample cand va fi ea mare si noi o sa fim batrani sau o sa murim ... si o apuca plansul.

Roxi, felicitari lui Patrik pt. curaj ... gata, de acum ai baiat mare ... Succes la cumparaturi...
Eli sanatate si sarcina usoara in continuare ...
Corina, tinem pumnii sa iasa analizele bine...
Alice, cum mai e Andrei?
Daria, sanatate Giuliei ...
AndreeaP ... vacanta placuta, hai ca acum trece timpul si plecati ... S-a hotarat socrela cat sta pe la voi?
Ioana ... pai de ce sa nu lasi copilu' la teatru ? Stiu ca iti faci griji si ca tu o duci destul de des la teatru, dar cerde-ma ... in "gasca" e alceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata, incerc sa semnez si io condica, aici e iar nebuneala.
Multumim de intrebare, Giulia e mai bine, aseara am fost si noi la cumparaturi, a stat in cos infofolita ca nu a vrut sa se dezbrace ca nu a vrut ea, toata lumea se uita la noi ca la extraterestrii. Aeara a rontait aripioare de pui, zici ca n-a mancat de-o luna (a borat tota ziua de la tuse), antibioticul (Unasyn) il ia doar cu promisiuni si amenintari d`aia ca e alb , isi face greata, nu vrea siroopul de tuse, nu vrea Nurofen si claie peste gramada i-a iesit si pe piele ceva, asa ca i-am dat si Claritine. Noah mie nu-mi vomita, insa pe dadaca a cam tinut-o in suspans toata ziua

Corina, sper sa fie bine fetele sa nu fie absolut nimic serios nici cu Eva si nici cu Mara doar fitze de printzese
Kim, ce ati cumparat in 7 ore ?
Ioana, dau la schimb, si lui Kim, ploada "sufletista" care te pupa atunci cand are motiv intemeiat
Andreea, sper sa veniti cu muuulte poze ... cred ca va fi super fain
Eli, cum a fost la doc ???
Rox, pupam copilu` curajos, si chiar e, pe mine si azi ma doare bratul




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

am dat send ca era sefu` mare in spatele meu m-am speriat .
Spre deosebire de Alessia si Luca, Giulia abia asteapta sa-i pice dintii, peste tot zice ca are 5 ani si-i vor cadea ... se tot verifica daca se misca
Alice, ce carti, ce dvd-uri ???

Si vroiam sa strig catalogul ...
Emaaa, Mitzu, Lia, Amironeanu, Pako, Ademaaa, Nora, Andries ... nu mai zic de Rain care nu a mai scris de muuult timp ... Ina, Poluxxx, AncaMariaaa ...
Inca nu scot bota dar revin




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

La raport si eu, deh, nu vreau sa ajung pe lista Dariei...

Va tot citesc si ma tot framant si eu ce cadouri super inteligento - educativo - distractive sa ii mai iau lui Matei.
Duminica e Sf.Matei si ne-a rugat sa mergem toti trei sa ii cumparam o parcare maaare, asa cum i-am cumparat lui Edi (finul nostru) de ziua lui. Matei este un copil care nu prea cere nimic si cum sa il refuzam?

Am si o alta dilema, pe 9 decembrie nepotelul nostru implineste 1 an si as vrea sa ii iau ceva nemaivazut si nemaipomenit dar nu prea am mari idei. Bugetul ar fi cam la 1,5- 2 milioane lei (vechi ) , poate imi dati ceva idei, pls...

In rest, nu prea am cu ce sa ma laud, mi-a recidivat amigdalita (tratata pe jumate numai), fac febra, ma simt ingrozitor dar stau pe baricade cu un englez in coasta la serviciu
Matei si-a reveit se pare dupa indigestie, a inceout si sa mai manace cate ceva (deja eram spre disperare, am stat luni aproape doua ore cu el sa il conving sa inghita cateva bucatele minuscule de carne de pui). Vorbeati de copii mamosi, Matei vine si ma pupa brusc, ma tot intreaba cat il iubesc si tot asa...

Sa va mai intreb ceva- ma bantuie tare gandul sa mai fac un bebe... Nu dati cu parul, in februarie voi avea 39 de ani si tot ma gandesc ca as putea sa am 50 de ani si sa am un copil de 10-11 ani...
Matei si Petro s-au coalizat si aproape numai despre asta vorbesc. Am fost la dr. ginecolog si mi-a zis ca din punctul ei de vedere e OK. Ma impiedic insa de frica pe care o am - daca iar am probleme cu sarcina (poate va mai amintiti ca am avut placenta praevia si am stat 5 luni in pat), daca mor, daca imi pierd serviciul...
Nu astept solutii de la voi, ci doar pareri... Saru' mana!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta, sanatate multa si spor la cumparat parcarea Lui bb de 1 an i-as cumpara ceva de la LeapFrog (au masuta cu de toate: muzica, lumnini, tot felul de accesorii de incercat si zornait).
Ref bb2 ... eu ma gandesc mereu ca voi ajunge la 50 de ani si voi regreta imens ca nu l-am facut pe bb2



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput