Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna fetelor.
Aveti iar viteza!!!
Va citesc, reusesc sa recuperez dar nu mai reusesc sa scriu.
Bine ati venit noilor mamici!!! Bebei sanatosi si papaciosi va doresc
Noi am avut un week-end plin . Bebe a primit muulte cadouri dar preferatele sunt 2 jucarii care-i ocupa acum mai tot timpul.
Am pus poze la semnatura daca vreti sa vedeti un bb fericit in patut si in mica lui insulita

Va pup si revin


de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

buna, mamici !
v-am gasit si aici....you can run but you can't hide...nu puteti scapa de rose...
acum, lasand gluma la o parte, ma bucur ca nu s-au terminat povestile, am avut un soc cand am intrat pe postul vechi si am citit "the end".
noi suntem bine, cuminti, eram mai papacioase insa acum facem fitze la san, la un moment dat incepem cu un plans isteric si nu mai papam nik.
noroc ca exista sfarcurile de silicon. dupa o luna de papa la biberon, in spital, nu vroia nicicum sa manance la san. am prostit-o doar cu sfarcurile de silicon .
acum o saptamana am avut si noi botezul, de fapt ruxi a fost botezata la terapie intensiva si nu am fost niciunul prezenti. acum a fost doar o prezentare de forma la biserica unde a fost doar miruita.
cat priveste colicii, noi rezolvam cu bonisan. destul de eficient. si debridat. problema noastra ar fi ca nu facem singure caca. la 3 zile ii bag supozitor sau termometru si nu facem nici atunci tare ci mai degraba lichid. deci nu poate fi vorba de constipatie. insa nu stiu de ce nu face singurica. ma termina chestia asta. poate ar trebui sa o las sa faca cand vrea ea, insa mi se face mila cand o vad chinuindu-se.
cam astea sunt vestile noastre. acum sunt racita cobza si imi pun masca cand ma apropii de micuta. am luat panadol baby. ca nu stiam ce medicatie sa iau. dupa amiaza merg la ginecolog si is terminata de frica pentru ca depistat un nodul la san. sper sa nu fie ceva grav insa sunt cam ingrozita.
pupici

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

de luni dimineata


Fetele ..m-am uitat si eu prin pozici...si am vazut multi ...multi copilasi ..si frumusei foc...ce au mai crescut ..voua nu vi se pare ???

Trebuie sa multumesc fetelor care mi-au dat ceva ponturi cu botezul nausica, simodina, musettepink...

Si daca mai aveti si alte ponturi..please ..

Stiu ca ma cam stresez cu subiectul asta ...dar am avut o surpriza tare neplacuta la botezul lui Stefan ...si acum "suflu si in iaurt"...si chiar imi doresc sa ma revansez fata de invitatii care vor veni si la botezul fetizei.

Si inca ceva ...fetele ..copilasii vostri stau in bouncer..mai mult?????..adica nu 10 min si apoi sa plinga ..ca printzesa mea cam asa face...iar eu mi-am pus atitea sperante..ca o sa doarma acolo..sa nu mai fie nevoie sa o legan in cosulet (avem un cosulet de la un carut Graco..)..ca e din ce in ce mai grea ..si ma cam lasa spatele

pupici la mamici si bebici

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/" target="_blank">Camera Stefan
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/" target="_blank">Camera Izabella
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

MULTUMIM BABYTZA

Nu, nu am scapat de colici. Nici o modificare de cand luam colieful. Cred ca renunt la el, caci nua re rost sa-l luam daca nu ne face macar putin mai bine. Asta este. Putem zice ca am incercat si asta... Acum am inceput sa-i dau si ceai baby drink, cate putin... poate reusim.

Pupam mamica frumoasa, Valentina dulce si bebe David pui mic





mami de Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

nu stiu daca ma vad in timp real, dar sper sa scap si sa pot vb cu voi.
Anca si babytza multumesc am redus si noi temperatura in camera si cand e cel mai cald si bate soarele prin geam sunt 23 grade, deci... nu mai sunt 24 sau 25, bebelina nu pare sa sufere de frig in legatura cu umiditatea, termostatul de la centrala imi arata in procente cum e umiditatea, daca e prea ridicata aerisesc mai des, daca e prea uscat pun prosop ud pe calorifer. se pare ca nici asta nu e problema, probabil era prea cald, am rezolvat-o si pe asta, insa acum nu mai scapam de nasucul infundat, mai ales cand doarme offf a vazut-o pediatra si a zis ca e putin racita nu are la plamani nimic si nici febra. daca nu vad o imbunatatire o sa-i dau antibioticul dat de ea, cu toate ca am tot amanat sa-i dau de o saptamana, mi-e teama sa nu fac mai rau ca nu i-am dat
anca fetita ta e asa draguta, e tot o veselie

Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Cosmy, iti multumesc Intr-adevar Carla e o fetita tare vesela Un mare pentru micuta Maya.

Denisa, e super dulce Edwin, ce frumos se joaca el pe salteluta

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

nu ne vedeti si pe noi...am pus poze cu iris la LINKUL IUBIRELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:



Bine v-am gasit fetelor!
E primul meu post aici la scutece, abia acum mi-am facut mai mult timp sa va scriu si eu. V-am mai citit asa printre randuri astazi am de gand sa citesc din urma, sa fiu si eu "la zi".

Mai stau putin si ma duc sa ridic banii de trusou. Abia astept sa-i fac praf!

Va mai spun ca am cel mai cuminte bebelus! Noaptea nu se mai trezeste decat o singura data sa manance apoi adoarme din nou pana la 8-9 dimineata...se pare ca am scapat de colici...ziua la fel, e cumintenia intruchipata! Rade, gangureste, se joaca singurel cu manutele...il iubesc nespus de mult!

Eu in schimb, am o mare problema Imi cade parul ca la balamuc! Nu stiu ce sa mai fac, cand ma uit cat par las in cada cand fac baie...ma ingrozesc! Nu mai spun ca e par peste tot prin casa. Ce sa fac sa nu-mi mai cada asa? Stiu ca e normal dupa nastere dar totusi...daca mai cade in ritmul asta o sa fiu bec

Va pup si va doresc o saptamana linistita!

Aaaaaaaa uitam sa va spun...eu de azi sunt la cura de slabire!

Pupiiiii!!!

Mamica fericita de www.flickr.com/photos/31848759@N02/2981077022/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Anis, eu ti-am vazut pozele, ti-am scris in capitolul trecut. Ai niste fetite absolut superbe, sunteti o familie foarte frumoasa

Giulianna, si mie imi cade parul. Rau de tot Dar cica e normal, stai linistita, incearca cu ceva complex de vitamine special pentru caderea parului gen Viaderm, Revalid, Phyto etc. Spor la slabit

Daca va intrebati de ce stau atat pe net ... well, pe Carla a scos-o soacra-mea la plimbare

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Hello girls

Si mie imi cade rau parul...acum il tund, acum nu mai vreau sa l tund ca mi place lung...insa toata casa este un par..noroc ca am de unde.
Dar zic..hai sa l mai tzin sa dau si eu bine la poze la botez si pe urma bagam un french coiffure...off ce trist o sa fie fara podoaba mea capilara.
Pupiki

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput