Fiv Austria(9)-Germania(8)-Spania-UE (1)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

meluleeeeee suntem aci aproape si tinem pumnii stransi.te pupp.
Kitooooo iti spusai da?nu/s aproape aproapeda prin zona si va tin pumnii la toate..
elenada maine va fi bine...te pupp
Moniiiiiiiiiiiii sunt aci cu pumnii stransi..pupp
va pup pe toate..



"Stelele care cad, nu pier Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Melutzica, multa bafta si tie. Bine ca nu mai ai chisturile si primesti liber la stimulare. Sa fie cu BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Melutzicovazusi cum te strigai venisi la apel. pai, sa nu dai tu un semn inainte ca veneam si eu cu nopatea in cap. Eu am ajuns pe la 8.30 cred ca plecasei ca am scany pe toata lumea cat am asteptat acolo. Intr-adevar nu se stie programul si nici cu cine voi face punctia marti. Mai facut sa rad cu mosulica, ca si la mine tot cate 5 minute se gandea, dar culmea e ca la mine nu l-a mai gasit pe foliculul mare care tot el il gasise data trecuta. Oare s-o fi spart sau poate il gaseste altcineva data viitoare? Mosulica a fost si ieri de serviciu, iar astazi mai tarziu venise ca intaritura o dr. mai tinerica si bruneta, ca nu le stiu cum le cheama pe toate....Eu stau pana sambata, dar nu cred ca mai vii la eco pana atunci. Lasa ca ne vedem noi o data si o data cu bebicii!Iti doresc numai de bine si mai scrie-ne despre tine!
Elenadoda-mi un SMS daca ai nevoie de ceva maine dupa punctie! Sa fie cu noroc, multi buni si fara greturi.
De data asta nu am reusit sa ii conving sa imi faca fara anestezie, dar au zis ca una mai usoara doar asa sa fiu ametita si relaxata....Dar eu voiam sa fiu treaza ca sa aflu imediat cati sunt, ca data trecuta asa mi-a zis imediat, nu stiu acre e chestia, dar imediat cum ii extragea (ca la Loto bilele norocoase!) zicea avem 1 sigur apoi zice si inca unul dar sa mai vedem la microscop sigur si ear inca unul!
AAaa, am uitat sa va spui astazi cum m-au prins pe kine cu lectia IMSI neinvata! Eu zic ca vrem IMSI instead of ICSI,iar doctorita replica in addition to ICSI because we'll do ICSI + IMSI. Si eu zic OK inghitind galusca. Deci, eu credeam ca ori e alba ori e neagra, adica daca to fac IMSI care e o metoda mai avansata decat ICSI, nu mai fac si ICSI dar uite ca nu e asa! In orice caz, nu mai citesc nimicca de o saptamana sunt leguma. Chiar i-am zis sotului ca de cand conduce numai el si cu GPS-ul asta, la servici nu mai merg, parca nu imi mai functioneaza deloc creierul....
Deci, daca stiti ceva mai multe de IMSI scrie-ti si voi pe scurt, ca de citit am citit eu da uite ca nu intelesei chiar tot.
Fetelor, vedeti ca puteti sa cereti sa platiti fara chitanta si atunci nu vi se mai ia TVA. Nu stiu cat de oficial e, dar e testat! Ei nu spun in mod specific sau clar sau noi nu stim cum era treaba, dar merge chestia asta. Ei tot ii dadeau inainte ca asta e suma fara TVA adica 2690 (pret psihologic deh!) dar nu ziceau bai daca vreti puteti sa nu platiti TVA-ul....Asa ca mai raman ceva bani de cumparaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetelor!
Elenada, cam ca tine am patit si eu, dar dupa punctie, la cateva zile. Eu am pus-o pe seama antibioticului si a stressului. Mi-a fost un rau doua zile, de nu mi-a priit nimic. Pana n-am vomitat tot, nu mi-a trecut. Te asteptam cu rezultat beton la punctie, de abia astept sa intri sa ne povestesti.
Meluzica, bafta multa!
Pisic, tu ce mai faci?
Moniland, ce mai zici, cum mai merge?

Bafta multa tuturor. Eu o sa ma intru sa citesc ca de povestit nu o sa prea mai am ce sa va povestesc.

Va pup pe toate si va tin pumnii!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Irina, Arina -sunt alaturi de voi!va fi o reusita mare data viitoare!
Bafta tuturor celor din stimulare, punctii, et-uri!
Va tin pumnii!

Bq 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Irina, Arina ! Va fi bine pana la urma, veti vedea!

Kitta si fetele de la Viena care sunt acum in focuri: ma gandesc la voi si va tin pumnii! Kitta, da-l incolo de ICSI/IMSI nu-ti mai bate capul, relaxeaza-te si lasa toata agitatia pe seama doctorilor! Este cel mai important lucru pe care-l poti face acum !

Elenada va fi bine !

Madi 33+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Moni are 2 blasto la purtator si 5 in congelator!
DD sa fie totul bine pana la capat!
Pupici tuturor!
Madutz ce putin mai ai...!

Bq 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

kARINUTAlaparoscopie este operatie facuta cu laserul,normal ca la clinica din timisoara teau intrebat de ce vrei sa faci laparo pt ca acesta interventie se face in urma unui diagnostic nu te taie asa aiurea sa vada ei cu camera(care o intoduce prin buric)daca ar fi ceva sa taie,,,deci este o interventie chirurgicala.eu am facut laparo acum 2 ani pt ca aveam chisturi la ambele ovare.deci poate nu ai inteles tu bine nu puteau sati recomande laparoscopie fara sati spuna dece,,,sunt aici daca vrei sa ma intrebi ceva cu mare drag...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana112 spune:

Fetelor ce tristete ... Am simtit ca totul se termina astazi , rezultatul meu la Beta hcg este negativ . ,1.20 miU/ml .Sunt devastata, rusinata si cred ca greu imi voi gasi puterea sa trec peste acest esec . Am sperat permanet ca Dumnezeu imi va asculta rugile dar se pare ca ma uitat si de data asta ...
Bafta multa tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Of, Arina si Irina, eram atat de sigura ca voi ca o sa fiti mamici! e tare...ciudata perioada asta de dupa, cand te apuca plansul pe oriunde si din orice, te mai inbarbatezi si iti repeti ca esti stapana pe situatie si ca te concentrezi pe urmatoarea incercare, ba chiar sunt momente cand si tu esti convinsa ca gata, ai trecut hopul... cei din jurul tau care mai stiu cate ceva nu mai stiu ce sa spuna, ca isi dau si ei seama ca nu prea poti sa gasesti niste cuvinte cu care sa alini asa o tristete...

Andrao, iti multumim ca ne impartasesti din bucuria ta, ca toate jinduim spre acelasi lucru!

Elena, multa bafta si DD sa fie alaturi de tine, sa decurga totul bine de acum incolo.

Kitta si recolta bogata! eu zic ca cei de la wunsch or sa se straduiasca major sa te scoata gravi, numai ca sa nu le mai dai batai de cap

Moni, abia asteptam sa ne dai si mai multe detalii despre tine si puiuti! Totul finalizandu-se cu , normal!

still counting...

Mergi la inceput