Fiv Austria(9)-Germania(8)-Spania-UE (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana112 spune:

Fetelor , tare nu mai am rabdare pana luni cand voi face BETA-hcg . Stie cineva daca nu este cam devreme luni , voi fi la a 11-a zi de la ET. Cei de la clinica mi-au spus sa fac testul dat de catre ei pe data de 12 adica Miercuri . As mai vrea sa stiu , in cazul unui rezultat negativ , la cat timp dupa pot incepe iar tratamentul hormonal in vedera ..celui de-al doile fiv .
Va multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Elenada, Moniland, Kitta multa bafta fetelor!
ANDRAO felicitari si sarcina usoara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Irina, imi pare rau sa aud ca nici tu nu ai reusit. La ce rezultat ai avut, nici nu ma gandeam ca nu reusesti. dar e bine totusi ca mai ai congelati.
Mie mi-a venit ciclul, le-am scris celor de la Wunsch si i-am rugat sa-mi spuna parerea lor despre nereusita. Acum sunt curioasa sa vad ce raspund.

Tin pumnii fetelor care sunt acum in Austria. Bafta maxima!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinuta spune:

buna fetelor!Va rog fffffff mult daca a facut cineva laparoscopie sa-mi spuna si mie de care a facut.Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Karinuta, te poti programa pentru o laparoscopie exploratorie si in caz ca in timpul interventiei se gaseste ceva prin burtica ta se transforma in laparoscopie interventionala. Poti sa-mi dai mai multe detalii?
Stiu ca ai mai scris de ce trebuie sa faci, dar nu am rabdare sa ma intorc sa caut, asa ca te rog vino cu detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Irinaimi pare rau ce sa mai zicem cum sa te incurajam? E bine ca nu ai cazut prea de sus si vei merge inainte.
Lindutzasa fie intr-un ceas bun si sa ramana lipiti de mami!
Meluticonu mai apari ca parac eram cam in aceeasi perioada?
Eu am vem=nit azi de la eco, aglomeratie mare duminica asta. Erau vreo 6 Et si nu mai stiu cate punctii cel putin una toate pe capul profului ca Ana si Eva cica vor fi plecate la un congres zilele astea. Asadar, mi-a facut un mos eco ca si ieri, care de-abia se chiora si pe dreptul ii masoara numai pe cei mai mari care erau 2 de fo 2 si de restul nu mai zice de cat sunt. Ma rog cica erau 6. Pe stangul la eco anterioara erau 3 dar acum cica erau mici si nu i-a mai masurat. Apoi termin eco si imi zice ca azi fac pregnilul disera 9.15 si marti 9.15 punctia. Eu intreb de endometru cat a mai cerscut. Mosul ii zice dr. cu care mai era ca ea scria si scotea foi la imprimanta,e tc. munca de birou, in germana bineinteles ca a uitat, apoi ea cica se uita pe chartul in care completeaza datele si zice 10A. Aici mi se pare ca i-am prins cu minciuna ca eu mai inteleg germana....Ma rog, dupa aia imi spune de pregnil, alea, alea, indicatii si imi da doar seringa apoi eu il cer si ea ma intreaba daca nu am acasa cand la celelalte fete le-au dat ei...ma rog, nu am inteles faza, dar nu asta conteaza chiarnu m-am enervat, ci doar asa ca o remarca ca azi erau cam asaltati. Important e sa am eu ceva bun acolo in cele 6....
Elenadonu te trezisi ca vad ca nu esti activa? Noi cred ca clocim astazi in casa, mai ales ca trebuie sa prestez si Pregnilul la 09.15 seara si al meu se plange ca l-am alergat toata saptamana de cand am venit si ce e drept asa e.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Kitta, multa bafta sa ai, sa dea Dumnezeu sa produci cel putin 6 embrionasi, ca sa ai ce pune la pastrare pentru fratiori si fratioare. Iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello
Kitta m-am trezit si eu intr-un final dramatic. Am crezut ca vad moartea cu ochii. Asa rau nu mi-a mai fost niciodata.
Asa ca apa nu am baut pastilele nu le-am luat deci nu am respectat indicatiile doctorei.

Nu stiu daca a mai patiti vreuna dintre voi dar ieri dupa ce am fost eu la eco am venit acasa am luat micul dejun si mi s-a facut rau. Nu am mancat nimic care sa imi faca rau. Am plecat noi la o plimbare dar ne-am intors repede acasa ca imi era foarte greata.
Am dormit putin crezand ca o sa imi treaca dar de unde m-am trezit si am vomat tot. pe urma am tinut-o asa toata ziua pana seara tarziu. Nici macar o gura de apa nu puteam sa beau ca dadeam tot afara. Intr-un final dupa pregnil am adormit si nu m-am mai trezit pana astazi. azi mie bine chiar am reusit sa mananc ceva.
De la ce am patit eu asta nu stiu dar sper sa nu se mai repete.

Cam atat despre mine si despre peripetiile mele la viena.
Maine am punctie cu anestezie sa speram ca nu o sa imi fie iar rau.
Pup dulce



elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Kitta,cum sa nu apara mama,si inca cum apara.Uite,eu eram azi ziua 13 de inhibare,insa m-am simtit ff rau de la injectii in ultimele zile,asa ca am sunat la clinica,si mi-am spus sa ma prezint azi la control.Zis si facut.Noi ama juns putin inainte de ora 8 la clinica si am stat pe randul de scaunele de langa geam.Eu eram blonda (vocsita) cu camasutza maro si pantaloni maro.Insa venind asa de devreme am fost imediat chemata inauntru si nu am stat prea mult la clinica.Mosul de care vorbesti tu,este doctorul dozent cu care profu a infiintat clinica in 1979,asa ca ,desi m-a tinut si pe mine la echo o vesnicie,timp in care mie imi venea sa sar pe pereti,eu rugandu-ma in gand numai sa fie bine si sa nu mai am chisturi, am fost super incantata ca mi-a facut el echografia si mai mmult am fost in extaz cand dupa cate 3-4 minute de privit in monitor zicea ca ovarul drpet are atat si atat fara chisturi ,apoi de cel stang dupa alte 5 minute si apoi de endo dupa alte 5 minute.Si desi habar nu avea de mine,cand am intrat in camera era bine informat de tot istoricul meu.In concluzie,mi-a dat liber de azi deja la stimulare.Era intradevar harababura mare azi pt ca Ana e la un congres dar numai azi(am vorbit ieri cu ea si de maine vine la clinica) iar doctorita care era astazi de serviciu i-a intervenit ceva in program si nu a mai putut veni ,asa ca la 7 jumate dimineatza l-au sunat pe mosulica,l-au ridicat din pat caci dormea inca omu la ora aia,si in 10 minute a venit la clinica.Uf,da stiu ca am scris.Acum ai grija de tine si de cei 6 foliculi,important este sa fie buni si de calitate chiar daca is 2 sau 3,te pup dulce si poate totusi da reusim sa ne si vedem.
Arina si Irina ,capul sus si impreuna mergem mai departe.

Super multa bafta la toate si numai rezultate pozitive va doresc

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/mela_oros/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

irina, arina - oricat de rau v-ar parea, capul sus. trebuie sa mergeti mai departe. va pup, sunt alaturi de voi.

ioana si celelalte fete, succes. va tin pumnii dragelor! asteptam sa veniti cat mai curand cu vesti bune.
grabiti-va ca nu mai am rabdare.

moni, ce mai faci? ceva vesti?

pup.

h.


Mergi la inceput